Jump to content

Moto Zajednica

Zato ljudi beze ili zasto vole rotax mashinu

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

;D

 

kolko priče...

 

SVAKI MOTOR VALJA AKO GA ODRŽAVAŠ KAKO TREBA!

 

Pun mi je k.fer likova koji su eksperti za sve i svašta. Svaki dan ih gledam kod mene kako se prosipaju pameću i filozofiraju o svakoj stavki u mojoj radnji kao da su nuklearni fizičari.

Neki pitaju mene šta ja mislim koji je motor dobar? Ljudi, svaki je dobar! Ako ti se sviđa na izgled? Prija ti da ga voziš? Šta? APN6 ti odgovara savršeno? Teraj ga bre i ne skidaj kez sa lica!

Ja moj motor vozim zadnjih skoro godinu dana! Jeste, duže je nego neko ko tek hoće da kupi. Ali, gde ja mogu da pričam o tome praveći se da sam neka faca u ovom svetu.

Moj BMW mene lepo služi, fala na pitanju. Drugar Ivan ima Apriliju Pegaso 650 koju sam vozio i nemam zamerki. Da li uopšte postoji sumnja da su to "loši" motori'? Uostalom moj ima sada već 8 godina! Prešao je 40K km. Malo li je? Koji je bolji? Onaj koji je lepši!

A sad, o ukusima se ne raspravlja pa nek onaj ko hoće izvuče zaključak! A "stručnjaci" što gledaju SITE bi mogli da sednu na SIC pa se malko daju upraksati...

 

Doviđenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

GS 800 ROTAX 34xktau.jpg

Engine Type 804

 

    * 4-Stroke

    * 2 Cylinder in-line

    * 4 Valves / Cylinder

    * 62,5 KW / 85 HP

    * 86 Nm

    * 798 ccm

    * 6-speed gearbox

    * Mass balancing via balancing rod

  F650 ROTAX j9uanb.jpg

Engine Type 654

 

    * 4-stroke

    * 1-cylinder

    * 4-valve

    * 37 kW/50 HP

    * 651.88 ccm

    * 5-speed gearbox

    * EFI                             

A ZA OSTALO EVO LINK

http://www.rotax.com/en/Engine/2004/Motorcycle/Engine.Models.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Svima vam zahvaljujem i zelja mi je samo da se ne prepucavate.

Osnovna stvar je praksa tj zelja mi je da  iznose misljenja samo ljudi koji su vozili i koristili ROTAX agregat.

PRAKSA je PRAKSA, pustimo knjige. ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Gordane, bice vozhnji letos pa ako se vidimo dacu ti moju apriliju malo da se izvozash pa da sam donesesh zakljuchak kakav je agregat u vozhnji...

a shto se kvarova i odrzhavanja tiche, to smo vec razjasnili...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg
link=topic=16057.msg217384#msg217384 date=1205479598]

Gordane, bice vozhnji letos pa ako se vidimo dacu ti moju apriliju malo da se izvozash pa da sam donesesh zakljuchak kakav je agregat u vozhnji...

a shto se kvarova i odrzhavanja tiche, to smo vec razjasnili...  ;)

Imam ja i Apriliju 650 1997 god i BMW F650  1994 god ali me je interesovalo iskustvo ostalih!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Kupio sam Apriliju pegas 650 u Avgustu tacnije 05.08.2007 i do 06.10 napravio 7500km bez ikakvih kvarova.Obisao sam dosta skupova sa njom pa ste mozda i primetili plavu Apriliju RU table.Svodi se na to ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=16057.msg217384#msg217384 date=1205479598]

Gordane, bice vozhnji letos pa ako se vidimo dacu ti moju apriliju malo da se izvozash pa da sam donesesh zakljuchak kakav je agregat u vozhnji...

a shto se kvarova i odrzhavanja tiche, to smo vec razjasnili...  ;)

Imam ja i Apriliju 650 1997 god i BMW F650  1994 god ali me je interesovalo iskustvo ostalih!!!

pa napishi kako ti se chine u vozhnji, koji je bolji po tvom mishljenju i ostalo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Rotax-ova glavna prozvodnja su avionski motori, ali imaju iskustva i sa motociklistickim motorima, ajde da se osvrnemo gdje mozete naci Rotax agregate:

 

BMW:

124 ccm i 176 ccm, 4-takta u skuteru C1

najvise pominjani monocilindras zapremine 652 ccm koji se ugradjivao u F650, F650GS, F650CS, a ugradjuje se jos uvjek u G650Xcountry, G650Xmoto i G650Xchallenge

paralelni twin od 798 ccm ugradjuje se u F650GS, F800GS, F800S i F800ST

 

Aprilia:

dvotaktni od 124,8 ccm ugradjuje se RS125, RX125 i SX125.

 

 

Buell:

pomenuti V2 od 1.125 ccm u modelu 1125R

 

Osim ovih Rotax agregate koristio je KTM, kao i Bimota, snadbjevaju agregatima i proizvodjaca ATV-a Can-Am (Bombardier) i ekskluzivne modele CCM

 

 

Inace prvi agregat namjenjen motociklu (skuteru) napravili su 1950 godine.

 

 

Iz svega ovoga vidi se da je Rotax ipak za*eban igrac u moto svjetu  ;)

 

zaboravio si pegasa 650,,apriliju rs 250,

rs 250 je nosila rotakse samo na trkama a za ulicu je imala rgv250 suzukijev agregat !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I prestala da se proizvodi ( RS 250) kad je Suzuki prestao da proizvodi dvotaktni 250 motor, zato je  i nemas zadnjih godina.

Procitao sam to negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

I prestala da se proizvodi ( RS 250) kad je Suzuki prestao da proizvodi dvotaktni 250 motor, zato je  i nemas zadnjih godina.

Procitao sam to negde

U motomagazin-u. 8)

RS 250 je prestao da se pravi 2003-ce!

Nazzalost, inache jako lepa sprava jedna od mojih omiljenih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

 

zaboravio si pegasa 650,,apriliju rs 250,

rs 250 je nosila rotakse samo na trkama a za ulicu je imala rgv250 suzukijev agregat !    ;)

 

jbg, majstor života me preduhitrio.

 

bokilic ona poslednja slika nije buell vec confederate.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ono što je na BMW F650GS-u izraženo je upravo NEDOSTATAK vibracija - ovo je verovatno najmirniji jednocilindrični agregat koji postoji.

 

Točno, s tim da je jednako miran i agregat koji ja vozim - XTZ 660, s tim da je BMW uglađeniji.

Nakon sat vremena na KTMu LC4 svaki motor je uglađen i ne vibrira  ;D Ali postoji nešto što se

zove fun factor ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Rotax nesamo da pravi/pravio jednocilindrase za BMW i Apriliju, vec od 1998 pravi V-2 1000cc motore koji se ugradjuju u RSV Mille, Tuono, Falco, Futuru i Caponord, on izdrzljivosti i kvalitetu procitajte sta je Moto73 magazin uradio i kako ih je testirao: http://www.apriliafalco.info/index.php/falco/article/the_moto73_falco_endurance_test/

 

Takodje, Rotax pravi motore za Buell i KTM.  Rotax je jedna kvalitetna masina koja zahteva minimalna odrzavanja i jako je pouzdan.  Ima ljudi koji su presli i po 100000km sa Rotaxima bez problema.

 

Sto se tice dvotaktnih motora, sami po sebi dvotaktni motori zahtevaju vece odrzavanje i dosta se kvare pa o njima necu raspravljati.

 

Sto se tice vibracija na BMW650, njih nisam primetio, jako povozan motor moze na leru da se vozi bez ikakvih problema.  Odlican bike za gradsku voznju i put oko sveta.  Ja bih njega pre odabrao za put oko sveta nego velikog GS-a.

 

Samo u Srbiji se jos pljuje po Rotax-u. Sta ces kad Srbima nista nije sveto osm Golfa Trojke!

 

A sto se tice majstora koji pljuju po Rotax-u ja kod njih motokultivator nebih odneo na popravku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

razlika izmedju bmw a i aprilijine masine je u 1 ventilu,aprilija je jaca nekih 7 konja cinimi se,,

nije bas samo jedan ventil. aprilija ima magnet sa leve strane, bmw sa desne.....lanac je kod jednog sa leve a drugog sa desne strane. Konstrukciono srodni motori, kao i suzukijev, ali sustinski razliciti , spaja ih samo poreklo.

Inace to je jedan od boljih Rotaxovih poduhvata (predhoni vazduhom hladjeni agregat iz Cagive Canion, je tragedija) kao i agregat koji trpaju u Can Ama. Indzeksn je problematika domaceg goriva, ali tu muku imaju svi vlasnici novijih motorcikala neko manje neko vise.

INACE NAJVECA MANA TOG MOTOCIKLA JE RELATIVNO VISOKA POTROSNJA ZA JEDNOCILINDRAS TE ZAPREMINE.

OCENA Zadovoljavajuce cak vrlo dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW R 1150 R

Narode,

 

Pre dve ipo godine kupih polovan (10 godina) F 650 CS.

Prešao njime skoro 8.000 km.

Složio bih se sa komentarom gde je važno kako se na motoru osećaš i kako se tebi svidja.

Nisam ljubitelj brzine i sve što tražim ovaj BMW pruža. Udoban za dugu vožnju, 50 KS uvek dovoljno da ponesu mene i moj prtljag, nakon 400 km dnevne vožnje ustanem sa njega kao sa fotelje, potrošnja smešno mala, pouzdanost za sada odlična.

 

Možda bih mogao da se požalim na trzanje pri niskim obrtajima ali da se i to prevazići.

 

Na komentare kolega, kako se motor čuje kao kosilica, ama baš ne obraćam pažnju :) Njihov problem, ne moj!

 

Samo napred u nove kilometre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja