Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi v35 elektronsko paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Moto Guzzi v35

Nedavno sam kupio motor i ne baca struju na platinama,ljudi masovno ugradjuju neko elektronsko paljenje iz Rumunije.Da li neko zna kako to naruciti i koliko kosta?(JA NEGDE PROCITAO 19 EURA)Majstor mi trazi 70+20 ugradnja,da li je to ok cena?Ima li neko jeftiniju varijantu?Zna li neko u Beogradu dobrog i korektnog majstora za Guzzi,da ga pregleda, pretrese,usteluje ventile,karburatore itd.?Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To paljenje GOTRONIC iz Rumunije je super resenje,jer se montira "na sraf" bez po muke. Ima negde tema o tome,na google sigurno,ako nema ovde.

A za ovo montiranje paljenja sa automobila bi i ja voleo da vidim kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Moto Guzzi v35

Oprosti na terminoloskoj gresci!!!Nisam ga jos ni pogledao,tek sam ga uzeo,a to da ima problem sa paljenjem mi je rekao prethodni vlasnik koji je poceo nesto cackati i odustao.S to se tice originalnog paljenja,pricao sam sa covekom koji je vozio isti motor i konstantno imao problem dok nije ugradio elektronsko,a procitao sam da su isto iskustvo imali i mnogi drugi...Zato bih ja da skratim proceduru i ne proveravam kako ce raditi sa platinama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nadji gelu olaru na fb,ja sam od njega zadnji put uzimao go tronic paljenje bas za gucija,decko je madjar ,posaljes mu pare unapred on tebi paljenje,,neće te prevariti,neboj se,prosto se montira,guci više nema muku sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Imao u pocetku isti problem kao i ti, nisam mogao da ustelujem paljenje. Kod mene je bio problem razvodni lanac i spaner koji je bio istegljen (potrosen). Iako sam pravio elektronsko paljenje nisam nista postigao. Posle zamene lanca druga prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Na odsluzenju vojnog roka sam bio devet meseci majstor na odrzavanju takvih motora,prevrnuo sam ih preko ruku dosta,ali osim slomljenih kucista diferencijala,pokidanih sajli gasa i crknutih svecica nisam imao problema sa platinama :jee1:

e sad,doduse to je bilo pre trideset godina :stabre: znaci kvalitetne platine,kondezator i bobina i miran si.podrazumeva se svecica odgovarajuce toplotne vrednosti,podeseni ventili i karburatori,i naravno lanac razvoda.puno uspeha u sredjivanju,odlicna je to masina :takoje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja