Jump to content

Moto Zajednica

blueberry moto navigacija

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ide kao što su i napisali:nosač za motor sa napajanjem i integrisanim zaklonom od sunca. Ali to je samo postolje za navigaciju, treba ti još i Ram Mount ili nešto slično.

Ja sam za malo manje pare (100E) sa sve carinom kupio preko Ali Expressa isti samo što ne piše Blueberry. Ali zato uredjaj ima 8 GB interne memorije umesto 4, a dobio sam, pored ovoga što ide uz Blueberry, i nosač za korman, vakuum nosač za auto i napajanje za auto preko upaljača. Ne znam da li se ovde dobija i softver, ali ja sam uz uredjaj dobio Igo8 i TomTom mape cele Evrope. Pošto mi se ta kombinacija nije svidela, ubacio sam Primo i HERE mape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koliko znam dobija se akuum nosac i ztezajuci nosac za guvernalu.

Ja imam takav, prvi komad t.j. uzorak koji je moja firma dobila pre par meseci i veoma sam zadovoljan. 

Koliko znam uvoznik se vec dogovorio sa Pablom za banner i informacije na forumu nesto zvanicnije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Evo Vladano... Izguglao sam ovo...

"IPX-7 Waterproof Standard

 

Puddle, stream, beer cooler and splash rated - Protected against water immersion - Immersion for 30 minutes at a depth of 1 meter."


Ako mene pitaš, to je sigurna stvar...
Nećeš ga uranjati u vodu, najgore što može da doživi je pljusak od kojeg će da bude relativno dobro zaštićen pod vizirom...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

To je medjunarodni standard za mehaničku zaštitu el. kućišta. Ko tog IPXX prvo X je broj koji označava zaštitu od prodora stranih tela u kućište kao što je prašina, alat, ljudska ruka i sl. , dok drugo X označava zaštitu od vode.

 

U ovom konkretnom slučaju ovaj stepen zaštite od vode bi trebalo da bude  sasvim dovoljan i oznacava upravo ovo sto je napisao GuMi5.

 

Naravno ako se osteti/probije kuciste sve ovo pada u vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

- Navigacija ima 4 ili 5 kontakata na oprugicama koje nalezu na nosac koji se u principu ne skida sa motora i sa sraficem se zategne (mada i klipsevi drze tako jako da se tesko navigacija skida, vadi iz lezista). Ovaj deo je veoma slican Garminovom resenju.

 

- Sa akumulatora se vode kablovi, oko 1,5m, po volji negde iza oklopa, oko ramo, gde vec hocete i na kraju ima "zenski" konektor koji ima gumeni cep za period kada je navigacija skinuta, a na nosacu navigacije ima drugi kratak kablic sa "muskim" konektorom koji se spaja sa prethodnim kada se koristi.

 

- Generalno resenje je veoma korektno, manje vise prekopirano od Garmina

 

* Ja sam navigaciju koristio na par kracih voznji i na 10-to dnevnom putovanju (Umag-Toskana) i veoma sam zadovoljan. Ono sto nisam koristio je taj nosac za korman. Ja na motoru imam vec RAM nosac koji je slican ovom sto se dobija sa ovom navigacijom ali je kuglica ovde manja pa i deo koji se montira na kuglicu. Cetvrtasta baza kuglice je iste velicine sa istim rasporedom rupa za srafove kao i RAM pa sam ja za par evrica narucio RAM-ovu bazu sa kuglicom i zamenio i sada montiram komplet sa RAM resenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ni ja nemam nikakvih problema sa konekcijom za napajanje. Potpuno se slažem sa quasaarom, sve radi kako treba.

Ni ja ne koristim dobijeni nosač za korman jer imam RAM koji je neuporedivo kvalitetniji. Do sada sam na RAM nosaču imao adapter za stare navigacije ( i Blueberry) sa ona 4 mala pravogugaonika, Ovaj novi nosač ima varijantu sa 4 šrafa koju je quasaar iskoristio, ali ima i rupe za stari sistem tako da sam samo zamenio stari nosač novim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Izgleda da vredi da se naruči. Moj wayteq u auto a ova na motor. Wayteq je radila posao al stalno zezanja...na kraju ne puni uopšte...u kući puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo,

 

Moći će da se kupi ova navigacija preko nas za oko 12000 dinara, nova i sa garancijom. Javljam detalje u sledećih dan - dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pojavile se još neke za motore, sve liče jedna na drugu..mišljenja ? ( wayteQ za auto imam i odlična je). Meni liči ko jedan proizvod samo nalupali različita imena...

 

http://www.kupujemprodajem.com/CNS-Globe-Moto-navigacija-za-motore-22488730-oglas.htm?filter_id=#photoBig

 

http://www.kupujemprodajem.com/WayteQ-xRIDER-navigacija-za-motore-25457211-oglas.htm?filter_id=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pojavile se još neke za motore, sve liče jedna na drugu..mišljenja ? ( wayteQ za auto imam i odlična je). Meni liči ko jedan proizvod samo nalupali različita imena...

 

http://www.kupujemprodajem.com/CNS-Globe-Moto-navigacija-za-motore-22488730-oglas.htm?filter_id=#photoBig

 

http://www.kupujemprodajem.com/WayteQ-xRIDER-navigacija-za-motore-25457211-oglas.htm?filter_id=

Meni ovo opasno smrdi... Gledao sam uzivo u Tehnoplus-u ovu blueberry navigaciju i ne izgleda lose,a ovo su neke kopije ili sl koje mi ne ulivaju poverenje. Cak mislim da su mi davali god dana garanciju. Ako je neko poseduje nek podeli misljenje,ja samo cekam par pozitivnih kom da je pazarim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

 

Pojavile se još neke za motore, sve liče jedna na drugu..mišljenja ? ( wayteQ za auto imam i odlična je). Meni liči ko jedan proizvod samo nalupali različita imena...

 

http://www.kupujemprodajem.com/CNS-Globe-Moto-navigacija-za-motore-22488730-oglas.htm?filter_id=#photoBig

 

http://www.kupujemprodajem.com/WayteQ-xRIDER-navigacija-za-motore-25457211-oglas.htm?filter_id=

Meni ovo opasno smrdi... Gledao sam uzivo u Tehnoplus-u ovu blueberry navigaciju i ne izgleda lose,a ovo su neke kopije ili sl koje mi ne ulivaju poverenje. Cak mislim da su mi davali god dana garanciju. Ako je neko poseduje nek podeli misljenje,ja samo cekam par pozitivnih kom da je pazarim.

 

Kad sam kupovao navigaciju, svi su hvalili tu WayteQ mađarsku, čitao i testove, sve pozitivni. Ako na ovoj piše WayteQ onda ima istu težinu kao što piše i Blueberry. Sve su to kinezi izgleda.

Ima u Segedinu i cena je 109 eura plus može da se odbije PDV...kako je onda ovi iz Subotice prodaju za 120 eura?

http://www.edigital.hu/navigacios-keszulek/cns-globe-moto-motoros-navigacio-(navigacios-szoftver-nelkul)-43-fekete/narancs-p472451.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nema nikakve sumnje da su sve te navigacije kineske, a svi znamo kako oni lepe nalepnice sa imenima firmi. Po meni je bitna razlika samo da li imaju 4GB ili 8GB memorije na ploči, bez obzira na karticu. Kao što sam pisao negde ranije u ovoj temi, mogu se nabaviti za oko 100E preko AliExpresa sa 8GB. Ostaje pitanje garancije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Po meni je nebitno da li ima 4GB ili 8GB, sve imaju slot za karticu. Sa druge strane, garancija od 2 godine je jako bitna, kao i mogucnost nabavke rezervnih delova, recimo nosača ako pukne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Po meni je nebitno da li ima 4GB ili 8GB, sve imaju slot za karticu. Sa druge strane, garancija od 2 godine je jako bitna, kao i mogucnost nabavke rezervnih delova, recimo nosača ako pukne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Slažem se. Kartica vrši posao, takođe i garancija. Za sličnu cenu odabrati sa garancijom pa neka je i veća cena za 10-20-30 eura. Bez garancije može al da je cena umesto 120----80 eura pa da znam zašto rizikujem...Svojevremeno sam rizikovao,kupio fotoaparat bez garancije i platio 600 eura umesto 800 sa garancijom. 200 eura je vredelo, al za 20 da se zezam nije pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobili smo jedan primerak Blueberry 2GO467 moto navigacije na test, pa evo mog iskustva sa tim uređajem:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/111115-blueberry-2go467-na-testu/

 

Inače, sa zvaničnim uvoznikom tog uređaja (Pin Computers iz Novog Sada) smo dogovorili super povoljnu cenu za taj uređaj za članove BJB foruma. Dogovorili smo se da najpovoljnija cena bude ukoliko se trojica udruže i kupe paket od 3 komada, i tada je cena po uređaju 11.990 dinara. Ukoliko neko nema strpljenja i volje da se udruži sa još dvojicom, može kupiti i jedan komad po ceni od 12.400 dinara. Naravno, dobijate garanciju od Pin Computers-a na 2 godine.

 

Dakle, cene za BJBikers članove:

- cena za pojedinačnu kupovinu je 12.400 dinara,

- cena za pakovanje od 3 komada je 35.970 dinara, što po komadu bude 11.990 dinara.

 

Ako ste zainteresovani, javite mi se na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja