Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge

 

Dobar savet, i meni deluje pametnije da skinem deklu i pregledam prenosni mehanizam kvacila unutar samog motorica. Ono sa skracivanjem spoljne poluge nije bas jednostavno, mora da se presece, skrati i zavari, a to parce lima je prilicno drljavo, predpostavljam da ce vise da gori nego da se vari. Ako je previse skratim, kvacilo ce biti suvise "tvrdo" i tu povratka nema. A ovo sa biksom bi moglo da bude elegantnije resenje, i pri tome "reverzibiolno". Ako podje naopako, mogu da vratim na staro.

 

Inace sam uplanirao da skinem desnu deklu, povadim mulj iz kartera, ocistim filter i produvam uljne vodove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...него знам да ако заиста имаш праву 125-цу, онда нећеш лако да нађеш делове код нас. ..."

 

I ja sam to nekako skontao, ovi mali 50-110 su nekako jednoobrazni, a oni veci od 125 na dalje - ima ih gomila sustinski razlicitih.

 

Ustvari, nisam, sto posto nacisto sa tim. Do 110 ccm se pominju dve radilice 44,4mm i 49,5mm i gomila klipova od 39 do 52,5mm.

 

Za 125 cc sam nasao dva podatka 57,4 x 49,5 (sto bi odgovaralo "malom" bloku") i 54 x 54 (sto bi trebalo da bude "veliki blok"). 

 

125-tice su retke kod nas. Koliko znam, prodavali su se neki ATV-ovi sam tim motorom, i muceni PHEONIX 125 iz Linea motor Zrenjanin.

 

Kole, a da potrazis u Zrenjaninu delove za 125cc?

 

post-14341-0-66977500-1453402785.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pre par godina sam u Linea Moto video kompletnu ganc novu 125cc masinu u izlogu, konzervisanu, na prodaju. Nisam odavno bio tamo niti sam se dugo cuo sa Radicem, ali vredi nazvati pa pitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...Vi bre to vise cackate nego sto vozite  :P..."

 

Ha, ha! Pa naravno, mi vozimo kineze, kinezi "vozaju" nas... 

 

Svako to shvata na svoj nacin, ali meni je to glavni deo zabave - da napravim sebi motor. Zato nikad nisam kupio sebi nov, nema sta da se cacka na njemu, nije zanimljivo... 

 

Zato sam i kupio kineza, Hondu sam sredjhivao dve sezone, i sad vise nemam sta na njoj da radim. Vidim i ti vozis Hondu, dobro znam o cemu pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Poručio sam sa ebay-a danas garnituru za 140 ccm. Klip je 55, a nadam se da će raspored brezona odgovarati. Probaću i u Zrenjaninu sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ma ja bi se ceo dan samo vozio, ne volim ni da ga operem. Evo vec 5-6 meseci mi crkla sijalica koja osvetljava brzinomer, mene mrzi da zamenim. Stoka :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ono sa skracivanjem spoljne poluge nije bas jednostavno, mora da se presece, skrati i zavari, a to parce lima je prilicno drljavo, predpostavljam da ce vise da gori nego da se vari. Ako je previse skratim, kvacilo ce biti suvise "tvrdo" i tu povratka nema. A ovo sa biksom bi moglo da bude elegantnije resenje, i pri tome "reverzibiolno". Ako podje naopako, mogu da vratim na staro.

 

Што да кратиш и вариш? Било би довољно да на самој полужици забушиш "јупицу" на око сантим од "закачаљке" за сајлу, па ил' стару "закачаљку" разнитујеш и пребациш на нову "јупицу", или направиш другу "закачаљку".

 

post-3975-0-75162100-1453454254.jpg

 

 

Vi bre to vise cackate nego sto vozite :P

 

Ми смемо да их расклопимо до последњег шрафа и поново склопимо, а и досадило нам да кркако од славе до славе. ;)

 

"...него знам да ако заиста имаш праву 125-цу, онда нећеш лако да нађеш делове код нас. ..."

 

I ja sam to nekako skontao, ovi mali 50-110 su nekako jednoobrazni, a oni veci od 125 na dalje - ima ih gomila sustinski razlicitih.

 

Ustvari, nisam, sto posto nacisto sa tim. Do 110 ccm se pominju dve radilice 44,4mm i 49,5mm i gomila klipova od 39 do 52,5mm.

 

Za 125 cc sam nasao dva podatka 57,4 x 49,5 (sto bi odgovaralo "malom" bloku") i 54 x 54 (sto bi trebalo da bude "veliki blok"). 

 

Оно што ја знам је да су сви ти тзв. "small bore" хоризонталци готово једнаки, евентуалнo са ситним разликама у преносним односима у примарној трансмисији, понекад и у нешто другачијим преносним односима брзина, затим буде разлика у материјалу и изради корпе квачила (знам за три типа), а да не помињем тробрзинске варијанте са рикверцом, полуаутоматске, оне са два опсега брзина и центрифугалним квачилом, па чак и оне ретке са варијатором.

 

Али што се тиче пречника и хода, ја знам за два* хода радилице - 41,4 мм и 49,5 мм. Клипови иду са пречницима 39, 47, 50 и 52,4 мм. Краткоходна радилица најчешће иде са клиповима 39 и 47 мм (50 и 72 кубика), док дугоходна радилица иде са клиповима 50 и 52,4 мм (100 и 107 кубика). Понекад могу да се сретну и они са ознаком 90, али не знам да каква је ту комбинација радилице и клипа - да ли краткоходна са клипом 52,4 мм (89 кубика) или дугоходна са 47 мм клипом (86 кубика).

 

Е сад о оној звездици коју сам додао када сам поменуо два хода радилице код малих хоризонталаца (сви клонови "Хондине серије хоризонталаца са размаком брезона цилиндра по дијагонали од седам сантима). Постоји једна варијанта, за коју мислим да је са тим истим размаком брезона, али са ходом радилице од 55,5 мм. Она стоји на "Саксовом" цевастом "Ма'нитом товару" 125. Његов мотор има квачило измештено са радилице (стандардна позиција на "Хонди" и њеним клоновима) на примарни сноп зупчаника мењача. То измештање на малим хоризонталцима урадили су и Индијци, а и остали јапански произвођачи који имају хоризонталце малих запремина.

 

Претпостављам да је на "Саксовом" мотору, да би спаковали радилицу са ходом 55,5 мм, за погон уљне пумпе искористили зупчаник примарног преноса на радилици (тако је решено и на великим хоризонталцима), а не ланчаник/шпанер ланца развода, због чега је престала потреба за оним малим вратилом погона уљне пумпе које иде попреко кроз картер, тик уз радилицу. Баш због тог вратила није било места за радилицу са већим ходом, па сада, када је нестала, постало је могуће да се спакује и радилица са већим ходом.

 

За све који читају ово, да поменем да за сваки ход радилице, иде и цилиндар одговарајуће висине, као и брезони и ланац развода вентила.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...Што да кратиш и вариш? Било би довољно да на самој полужици забушиш "јупицу" на око сантим од "закачаљке" за сајлу, па ил' стару "закачаљку" разнитујеш и пребациш на нову "јупицу", или направиш другу "закачаљку"...."

 

 

E, nemere se ovo kod mene. Kod mene je osovinica na koju sa kaci sajla veca nego suzeni deo poluge, tako da ne mogu da pravim na originalnoj polugi drugu rupicu za kacenje sajle. 

 

Moja je poluga nekako ovakva: ne vidi se bas najbolje na slici, ali rupa je veca od sirine poluge u "vratu"

 

156419811_2_644x461_alfa-delta-moped-alp

 

Jedino da je presecem, odvadim komad lima, pa ponovo zavarim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ал' немој дак не провериш да ли ту полугу можеш још да помериш када је ручица квачила притиснута до краја. Код мене не би било неке вајде од краћег крака полуге.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па где може руком? Тамо стоје четири већ напрегнуте опруге. Да можеш то, 'ладно би све кључеве мање од 17 могао да бациш, јер би све затез'о и отпушт'о голим рукама. :)

 

Него, гледај ово - "Аутоматик" на "Хондин" начин, опет на бази хоризонталца - http://www.magazinmopedov.ru/fmb_2gears

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ma to ovi iz Honde prekopirali sa Tomosa A3, garant... 

 

A sto se tice kombinacija klip / cilindar za horizontalca, ja sam pronasao dosad 4 radilice: 41,4; 49,5; 54,0 i 55,5

 

A klipova bezbroj precnika - pogledaj ovaj staj: 

 

http://img03.olx.ua/images_slandocomua/156419811_2_644x461_alfa-delta-moped-alpha-delta-tormoznoy-palets-fotografii.jpg

 

... od 39mm do 63mm, sve moguce varijate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, 62 x 62 daje 187cc, to bi trebalo da se poklapa sa Daytonom

 

A Takegava Z50 200cc od 28ks, ima tacno 198cc, nisam otrkio koji je prednik / hod

 

A moj novi ljubimac je Yuminashi 210cc, 68mm klip - omanja serpa...

44d1368861432-pics-901300_55921443078484

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Стигли дихтунзи са све семеринзима, гумицама, да не кажем О-ринговима?

 

Коле, о'кле си наручио те дихтунге? Да није "Sohar" из Остерајха или "Cenkoo" из Дојчланда?

 

Него, ономад сам то исто помињао и Слоби, када се он занимао са уградњом нове главе, па да поменем и сада јер ће можда да ти буде од користи. Провери да ли вентили "држе", јер се тај твој мотор осећао мало посустало, како си поменуо.

 

 

Питање са Спиру: је л' би могао да нам кажеш коју реч о томе шта је било са твојим мењачем. ОК, тај део да си га "скрј'о" - то је јасно. Интересује ме оно што си нашао, нови снопови. Је л' било типа скини старе снопове и стави нове или си препакивао нове зупчанике на старе осовине (или тачније би било вратила) и целу ту причу са различитим бројем зубаца 3. и 4. брзине - колико си имао на поломљеним зупчаницима, а колико има на новим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Samo zaptivači, bez gumica. Stigli iz GB za par dana. http://www.ebay.com/itm/191783313807?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ali najvažnije da odgovaraju ...

 

Nije bio posustao nego je trošio dosta ulja. I osećalo se sagorelo ulje na auspuhu. Pretpostavljam da su u pitanju gumice ventila jer mi cilindar deluje odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Брзо ти стигло, па сам помислио да је продавац релативно ближе.

 

Јеси ли наручио и те гумице/семеринге вентила оданде или отишао до прве продавнице делова? Ја мислим да су код тебе, као и код нас на овим малим, оне за вретено вентила од 5 мм.

 

А вођице вентила? Нису по'абане па да вентили ландарају?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Mogu biti gumice ventila, fabricke i nisu neke. Ja sam moje menjao, one stare su bile stvrdle, i predpostvljam da nisu bas dihtovale. Dobio sam ih u  garnituri sa cilindrom i glavom, inace, ne znam gde mogu da se kupe posebno.

 

Al probaj svakako da "uslajfujes" ventile pre nego sve sklopis. Nije veliki posao, a dosta znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa iz Engleske mi uvek najbrže stigne. Royal Mail ...

Nisam ništa drugo poručio jer sam prvo hteo da vidim da li će odgovarati. Sutra idem do ovog mehaničara u Pančevu pa cu ga pitati, mada mi je lepo čovek ponudio da mu odnesem celu glavu da proveri sve i prešteluje ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja