Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Malo sam skeptican po pitanju zavarivanja novog iz duzeg iz dva standardna komada. 

 

Na krajevima su caure u vulkaniziranoj gumi. Velika verovatnoca da be se guma ostetila prilikom zavarivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ako bi izbusio novu rupu fi10mm, tamo gde je oznacen crveni kruzic, i u nju prebacio oslanjanje amortizera, dobio bi negde oko 40-45mm nizi zadnji kraj, ono sto mi treba. Jedino se bojim da bi oslabio konstrukciju... 

 

post-14341-0-34282500-1442436917.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Jel ima neko iskustva sa budzenjem masine na 110 kubika??

Menja se radilica,cilindar, glava, ide u kompletu i set za zamenu dizni na karburatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Da li je to neko dugorocno resenje, hoce li ostali delovi izdrati, npr menjac, kvacilo itddd

Bas me zanima...

I kakav je za prvu registraciju, sta treba da se odnese na tehnickom da vide da ne ide preko 45 da bi mogao na zute table??

Gledam jedan u oglasima da pazarim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Darko SB: Nemam iskustva sa 110cc, pa ti za to konkretno ne mogu reci, ali ja sam i sa 72cc zadovoljan, to je ono sto mi treba za po gradu. Investicija je neuporedivo manja, kit za 72cc je negde oko 45-50 eur i karburator zadovoljava i tu snagu. Za 110cc ti treba 130 eur, a nisam siguran da ce serijski karburator moci da "pokrije" i tu zapreminu.

 

Taj motor i jeste u osnovi pravljen za vecu kubikazu, 72cc i 110cc su mu ustvari osnovne varijante, a 50cc je dodana zbog propisa u drugim zemljama, nije Honda to ni pravili zbog japanskih propisa. Ja mislim da tu, sto se tice samog motora, nema nekih velikih problema. Uostalom, i najveci broj tih motora ovde u srbiji je 110cc, ugradjen u ATV-ove.

 

Pre mislim da ostatak motocikla nije za 110cc i za neko jurcanje. To je po meni sve klimavo i lose uradjeno da bi ti od njega ocekivao brzu voznju, a nedao bog neki off-road. Za off-road mu je i 50cc previse... 

 

Ja sam u sredjivanju ovog mog motorceta potrosio mnogo vise vremena na "karoseriju" nego na samu masinu. 

 

A ako ti treba nesto jace, ja mislim da je bolje da uzmes Sprint Apolo ili Pulser, imaju 200-250cc i mnogo cvrsci ram nego ovo siroce od Sky-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Sto se tice registracije, nemoj da zuris. Od prvog januara ce verovatno stupiti novi propisi na snagu, pa ce svi morati po novom. 

 

Najvaznije je da proizvodjac tj. prodavac obezbedi COC protvrdu, a koliko ja znam, Radmilio iz SKY-a iz Temerina je to vec obezbedio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa uzeo bih ja jace nesto, ali otac i brat nemaju polozeno za A, a treba nam jedan mali potrosac na psp za zavrsavanje posla po gradu i do sela. Prodali smo mali jedan skuter, bio je trajno registrovan i sada kao bez nogu da smo, neverovatno kako jedno malo cudo to od 49cc zavrsava posao po gradu a i van.

Elem,ja bih ga koristio za off, ne za jurcanje, nije mi bitna brzina, necu da skacem sa njim i da ga lomim, ali vozio bih ga uz malo jace uspone pa bi mi trebala ta snaga za uspon.Sad gledam jedan kitovan na 110cc, nije registrovan, odnosno bio na zute table i sada je odjavljen. Prvi vlasnik je u pitanju i trazi 400e. Sad me samo brine jel cu moci da ga registrujem na zute table bez problema, i zbog toga sto ima 110cc i nesto sam cuo da vise ne moze da se registruju na zute table mopedi. Sutra idem na tehnicki da proverim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja sam kupio iz slicnog razloga, da ceru ucim da vozi sa menjacem, pa da posle polaze A ako joj se svidi. A usput, treba mi trckalo za po gradu, a nemam volje da vozim skuter. Ovo bar lici na motor.

 

Vidi, i taj sto prodaje verovatno prodaje trako jeftino i neregistrovano, zato sto ne moze da produzi zute table. Kazem ti da ne zuris, pouzdano znam da je sve to sto se sad prica jako labavo, sve je rekla kazala. Niko ne zna tacno kako ce bit.

 

Jedino sto se priznaje svuda u evropi je Certifikat proizvodjaca, takozvani COC, i verovatno ce to biti i kod nas. E sad, ako zastupnik, tj. prodavac u Srbiji moze da nabavi COC od proizvodjaca za odredjen motor, onda ne bi trebalo da bude problem da se za njega dobiju zute table. Zato nisam uzeo Keeway X Ray koji je mnogo bolji, ali vese nema ni zastupnika ni prodavaca. Sumnjam da ce ko uspeti za taj model ponovo da dobije zute table. Ili bar u Novom Sadu to nece ici. Po manjim mestima i dole po Srbiji je bilo i do sada a bice i od sada sve i svasta.

 

Sledece je tehnicki pregled - ako na tehnickom ustanove da je motor prepravljan, mogu da odbiju registraciju, bez obzira na COC. Kako ce to ici, neznam. Tehnicari koji rade na tehnicki pregledima toliko slabo poznaju materiju, a pri tome nemaju nikakvu dokumentaciju, da je to katastrofa. Meni to deluje sve prilicno nerealno i neizvodljivo. 

 

i treca kvaka - milicija ce imati ovlascenje da "izrazi sumnju" prilikom kontole u saobracaju da je motor na zutim tablama nedozvoljeno prepravljen i da te otrera na vanredni tehnicki, gde ce na osnovu pregleda moci da ti oduzmu tablice. Po kom kriterijumu, ne znam.

 

ja cuvam cilindar 50cc i sve originalne delove. Videcemo sta ce biti do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Usput, imam jednog prijatelja koji je vlasnik tehnickog pregleda. Nece ni najblizima da daje zute table. Prvi razlog - nije tacno definisano sta treba, sta moze i sta mora. Ne zeli da osteti nikoga, a tako je bilo 2012-te, kad se novi zakon pojavio.

 

Kome god je izdao zute table, ispalo je da ga je zezno. Oni koji nisu postupili po zakonu 2012, i nisu uzeli zute table, ustedeli su za ove tri godine 3 x po 3.700 dinara, sto je otprilike i vrednost Tomosa automatika ili nekog starijeg APN-ca.

 

Dakle, najpametnije je sacekati novu godinu, i jos par meseci da se vidi da li se zakon uopste primenjuje. Ne bi bio kod nas ni prvi ni zadnji slucaj da se donese zakon, pa ga dve nedelje striktno primenjuju, a posle svi zaborave na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја данас био на техничком са моторином који има жуте таблице од када је купљен. Тип са техничком ме пита имам ли потврду о максималној брзини, ја му дам леп шарени COC кога сам добио заједно са моторином и беше довољно.  Дакле, ако негде имате ту шарену 'артију која је дошла са мотором, ископајте је и понесите на технички. Ако немате, гањајте увозника за то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja sam obisao dva tehnicka pregleda kod nas ovde u banji, u jednom mi rekose da je dovoljna samo servisna knjiga ako u njoj stoji podatak da moped ne prelazi 45km na sat, e sad to mogu sa neta da skinem servisnu knjigu tu i odstampam i cao, na drugom su mi rekli da mora potvrda od uvoznika da ne prelazi 45km.

Jos uvek se lomim da li da kupim taj cross, nista nisam resio, mozda cu da sacekam jos malo... Mislim da ne bi trebalo ni u buduce da bude problema za registraciju na zute table sa tom potvrdom. Drug vec trecu godinu zaredom registruje Peugeota  49cc sa potvrdom bez problema. U sustini, taj Yamasaki Sky, u fabrickoj varijanti od 49cc, pitanje i da li moze preko 45km hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

I ne moze bas. Moj je isao izmedju 45 i 47 km/h onako kako sam ga uzeo, vise od toga nije hteo. 

 

Pa u sustini su u fabrici odradili dobar posao. Motor se prodaje (ili se bar prodavao) i u Nemackoj sa tom istom deklaracijom, dakle za 45 km/h. To onda treba da bude tako kako pise, i schluss.

 

Kad sam mu skinuo visak "creva", stavio otvoreniji filter, prednji zubcanik 14 mesto 12, Denso svecku i dostelovao karb, isao je 55, cak i nesto malo vise, a radio je mnogo lepse i lakse. Sa auspuhom se ne vredi igrati, sta god sam probao, ide jednako ili sa tek jedva primetnom razlikom.

 

Dalji napredak sam dobio tek sa cilindrom i glavom 72cc. I taj napredak je znacajan, posto omogucuje da pratis saobracaj i da te automobili "ne gaze" prilikom voznje po gradu...

 

@Darko SB -  "... dovoljna samo servisna knjiga ako u njoj stoji podatak da moped ne prelazi 45km na sat..."  - to je lepo sto kazes, ali sa tim se ne prolazi u Novom Sadu. Smejali bi ti se da se pozoves na servisnu knjigu. Ja imam potvrdu zastupnika sve u originalu sa pecatom i potpisom da moj motor, seriski borj xxx sa masinom serisjki broj yyy odgovara homologaciji, ima 50cc(mada ima 48 ustvari) i razvija brzinu od 45km/h. 

 

To je sa takvom potvrdom, do sada islo, ali sada je neophodan i COC, koji nemam, ali mogu da ga dobij  od Sky Team Temerin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

A ne bih nikad prepravljao na 110cc, nego sam nasao u oglasima vec prepravljen na 110cc pa sam zato pitao. Ne bih ni umeo da ga sam prepravim, nemam ni potreban alat ni znanja dovoljno. Mozda bih se snasao na 70cc sam, ali svako dalje rasturanje moje vise niko ne bi mogao da sastavi heheheh

 

Pa kod nas ovde jos uvek moze sa tom servisnom knjigom da prodje, pitanje dokle ce....

Mislio sam da kupim taj pa sada da ga reg, pa posle kako bude sledece godine, ali odustao sam.. Registrovao sam danas skuter i to mi je to za sada...   Ne da mi se taj kros da kupim a tako mi se vozi ne mogu da vam opisem. Sledece godine nadam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, mozda sledece godine.

 

Mali muceni kinez ume da iznervira sa svojim bubicama, ali ima nekoga sarma. Ja uzivam da se vozikam sa njime po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

da osvezimo malo temu - zimske prerade besnog yamasakija.

 

Sto vise skidam delova sa njega, sve bolje izgleda!

post-14341-0-46248100-1450559095.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

i nestrpljivo cekam hladnjak za ulje sve sa adapterom. Ovaj mi izgleda dovoljno ozbiljno napravljeno, mislim da me ne bi izasao jeftinije da ga kod kuce pravim u istom ili slicnom kvalitetu... 

post-14341-0-59245300-1450560204.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Mozda ce nekog zanimati: moja ideja sa predhodne strane da probusim rupu u nosacu za dog-bone da bi spustio zadnji kraj motora za 4cm nije uspela, u novom polozaju se "koska" sudara sa glavom amortizera. Zato sam skinuio "kosku" i zamenio je sa dva drzaca napravljena od sfernih zglobova fi12. Nasao sam ih jeftino, a prednost je sto se duzina moze podesavati.

 

Original koska:

post-14341-0-21734500-1450637691.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

I jos jedna korisna informacija: nisam ljubitelj "harmonika" na vilama, narocito ne kineskih koje propadnu za dve sezone. Izbacio sam ih skroz na srkoz i stavio "brisace" amortizera od MZ-a 150 sport, pasu ko da su pravljeni za Yamasak. A i lepse izgleda, bar meni...  

post-14341-0-41885300-1450638036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

... i konacno spustio i prednji kraj za 2,5cm. Jednostavno gurno stapove 2,5cm gore i tako stegao. Sad sam dobio visinu motora koju sam zeleo da imam

post-14341-0-14614900-1450638250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja