Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Imam jedno strucno pitanje za Zorge..

Kako bi se na 72cc uklopila glava od 110cc

Sinoc zavrsio projekat lepo pali prima gas nastelovao karburator ostalo samo da se proba...

Vise bi bilo misljenje dali to moze tako da funkcionise bez nekih posledica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

naprslajedna na pola.. ali sam odneo na co2.. i bas dobro mi zavarili tako da su sad 100 % ispravne..

nego pokusali da mi ga ukradu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pozdrav, Sasa

 

@Donspiridon

 

glava od 110cc ne pase na cilindar 72cc, prevelika. Nema sanse da je napasujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Pozdrav, Sasa

 

@Donspiridon

 

glava od 110cc ne pase na cilindar 72cc, prevelika. Nema sanse da je napasujes

Jedino da napravim snimak kako to radi,iskreno i meni je cudno...

Prvo sto sam zapazio kada je motor dovezen je cilindar od 72cc i glava od 110cc kako je to uspeo da ubudzi i koje dihtunge je stavljao neznam,gospodin se zalio kako ima nepravilan rad da ga sluzi ;) ali nije to to....

Moj rad je bio pravilno uzubljivanje,stelovanje ventila promenio sam karburator ulje itd 

Rezultat je za neverovati lepo pali pravilan rad i na niskim i na visokim obrtajima isproban 10km bez problema radi,motor je preuzeo prezadovoljan vlasnik naravno sa upozorenjem da neocekuje previse i ko zna koliko ce to da traje... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pa cudno da uopste radi, stvarno. 

 

Prevelika je glava i kompresija je sigurno nedovoljna. To valjda nadoknadi nekako vecim ventilima pa radi ipak. 

 

Uzubljenje je kriticno, posto je za 110 duzi i cilindar i lanac, naravno. Dobro da si to odmah uocio. 

 

Posebno mi nije jasno za dihtung: klip na 72 cc je 47mm precnik, na 110cc (to jest 107cc zapravo) je klip 52,5 - razlika je ogromna. Dihrung, kakav god da je, nece izdrzati puno, posto dobrim delom (2,75mm)  lezi slobodno u prostoru za sagorevanje. Naravno, u slucaju da je dihtung od 72cc, a ako je dihtung od 110cc, neznam kako uopste dihtuje...

 

Mozda je glava od 1P50 motora - to je precnik 50mm a dugacka radilica 49,5mm, tako da ima 97cc  a uglavnom se prodaje kao 100cc ? 

 

Razlika izmedju klipova 50mm i 47mm nije tako velika, to bi mozda i funkcionisalo. Al opet, sa druge strane, ja neznam da tih 1P50 ima kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Sve sto si napisao si u pravu jedino mogu da saznam koji je klip ili ti glava kada mi bude doneo, kaze da ima dva agregata koja mu nisu potrebna od jedan je skinuo glavu a drugi je u kompletu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Imam jedno strucno pitanje za Zorge..

Kako bi se na 72cc uklopila glava od 110cc

Sinoc zavrsio projekat lepo pali prima gas nastelovao karburator ostalo samo da se proba...

Vise bi bilo misljenje dali to moze tako da funkcionise bez nekih posledica...

 

Што мене баш питаш за стручно, к'о да сам ја неки мајстор?

 

Уклопи се глава ОК јербо је разлика само у тој малчице удубљеној кружној површини око вентила (који су на 72 и 110 исти) која чини компресиони простор. Разлика је само у пет и кусур милиметра већем пречнику компресионог простора на 110-ки. Није то нека велика запремина и не могу да кажем да ли ће 72 цм3 цилиндар спарен са 110 цм3 главом радити баш толико лоше због пар кубика већег компресионог простора или ће бити неких других нузпојава, али мислим да не би требало да буде ничега лошег.

 

sve znam ostalo..nije problem ali nemam onaj ljuc za odvajanje.. pa sad trazim dimenzije 

 ili neka improvizacija za skidanje :D

 

Унутрашњи десни навој М28х1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

Moraces da se znadjes,radapcigerom moze bez problema a reci mi kako si ustanovio da bas selektor zeza...

 

 

pa ne salta lepo. u prvu jako secne pa kad se presaltuje u drugu to drma masinu haos.. i neki put izbaci iz prve.. rekli su mi da je mozda kvacilo.. kvacilo sam novo kupio. vuce jace ali sa menjacem ista stvar. tako da je ostao samo selektor, 

 

 

Imam jedno strucno pitanje za Zorge..

Kako bi se na 72cc uklopila glava od 110cc

Sinoc zavrsio projekat lepo pali prima gas nastelovao karburator ostalo samo da se proba...

Vise bi bilo misljenje dali to moze tako da funkcionise bez nekih posledica...

 

Што мене баш питаш за стручно, к'о да сам ја неки мајстор?

 

Уклопи се глава ОК јербо је разлика само у тој малчице удубљеној кружној површини око вентила (који су на 72 и 110 исти) која чини компресиони простор. Разлика је само у пет и кусур милиметра већем пречнику компресионог простора на 110-ки. Није то нека велика запремина и не могу да кажем да ли ће 72 цм3 цилиндар спарен са 110 цм3 главом радити баш толико лоше због пар кубика већег компресионог простора или ће бити неких других нузпојава, али мислим да не би требало да буде ничега лошег.

 

sve znam ostalo..nije problem ali nemam onaj ljuc za odvajanje.. pa sad trazim dimenzije 

 ili neka improvizacija za skidanje :D

 

Унутрашњи десни навој М28х1.

 

svaka cast druze!

kojim ti informacijama raspolazes..! zavidim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Zapremina glave na 50cc je 6,35cc (provereno), dakle, par kubika nije malo ta tako malu glavu.

 

Nemam bas sve podatke, ali po onome sto imam, priblizna racunica je da ce kompresija sa glavom 110 na cilindru 72 biti oko 30 do 35% manja. Ako je kompresija na 72cc negde 9,2 (tako sam nesto nasao na netu), onda ce sa glavom 110cc da bude 6,5:1. 

 

To onda moze da ide i na pertrolej.

 

Mada, eto, coveku radi pa radi. Sta ces bolje od tog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja