Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

moj sky sam platio 250 e ima problem taj sa kvacilom koje je inace oko 15 e i nema prekidace za signalizaciju.. nem da l sam dobro proso?
motor je presao 5628 km i 2011 godiste..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Odlicno si prosao. Moj je bio isto toliko, ali sam imao mnogo vise problema sa njim nego ti. 

 

Za njega ti ne treba puno para da ga sredi, sve je jeftino, samo treba dosta vremena i strpljenja, i bude zabavno motorce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

ne znam svi se zale,ali ja sam se odusevio samim tim da zivim na kosovu i metohiji koja je puna brda odlicno ide ! :D

 

moze pomoc kako da ubacim sliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Klikni dole desno na "ukljuci glavni editor", pa ces u glavnom editoru dole levo imati "Attach file" opciju. 

 

Naravno, pre toga prebacis faj sa mobilnog na PC, i onda izaberes fajl, pa nam ga lepo posaljes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nisam probao, ja imam cilindar, klip i glavu od 72cc, i sasvim sam zadovoljan. Motorce ide brze od 70km/h, sto je u gradu dovoljno da te automobili ne gaze i taman da ti ne uzmu dozvolu sa radarom... I to je kostalo 50-tak eura, a nema potrebe da se otvara motor, samo se zamene cilindar i glava. Motor ni ne skidas sa rama.

 

Kit 110 bi trebao da bude jos znacajno bolji, ali se menja radilica, po je sve poprilican zahvat. I kosta daleko vise, jer ti verovatno originalni karburator vise nece odgovarati.

 

Nisam siguran ni da li je bas smislen, jer je po meni ram sirotog Yamasakija poprilicno zgoljav, i taj motor ce ga brzo unistiti. Dokaz je Kinroad koji na istom ramu ima masinu od 125 ili 150cc, i rasturi se dok kazes asov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Kit od 72cc podrazumeva cilindar, klip i kompletnu glavu sa svim delovima, klackalice, bregasta, itd. Dobijes i komplet dihtuga pa se sve stavlja novo. To ima smisla. Sve skines i stavis novo, nema nikakvih kombinacija. I sve se uradi bez skidanja masine sa rama.

 

Jedino moras paziti na moment zatezanja vijaka glave motoro - ne smes da preteras, posto se moze desiti da "izvuces" brezone iz bloka. Moras raditi sa moment kljucem i po preporuci iz servisne knjige.

 

Jedini je problem mozda usisna grana. Ja sam video dva tipa usisne grane. Na nekim modelima od 50cc postoji SUZENA usisna grana ciji je izlaz svega nekih 12-14mm. Ako je takva kod tebe, moras i nju da promenis. 

 

Kod mene je bila usisna od 18mm, tako da je nisam menjao, sve je lepo leglo na kit 72cc. Stavio sam i veci prednji lancanik, umesto 12 zuba onaj od 14 zuba. Motor se jako lepo ponasa, dobro vuce, ima snage i u cetvrtoj, a maks brzina prelazi 70, ali mu to vec ne prija, previse su veliki obrtaji na toj brzini. Mozda bi bilje bilo sa 15 zuba, ali bi dobio slabija ubrzanja, pa mislim da je ovo dobar kompromis. 

 

Za 110cc kit ne mogu ti reci da li se isplati, jednostavno, niti sam ga ugradjivao, niti sam imao prilike da vozim takav motor, pa ne znam kako ide. Jedino sto znam da je potrebno potpuno skinuti masinu, potpuno je rasklopiti, promeniti radilicu, sklopiti, itd... To nije mali zahvat i zahteva dosta poznavanja mehanike. Lako je pogresiti.

 

Za "ventili me plase" je ista situacija - i ako ugradjujes kit 110cc, na kraju te ceka stelovanje ventila kao i kad ugradjujes kit 72cc. Nikakva razlika.

 

Predpostavljam da ce onda i originalni karburator biti preslab, tako da moras i njega da promenis. Sve je to po meni prevelik i neisplativ posao za to malo motorce.

 

Veruj mi, kit 72cc je neko optimalno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, kombinacija cilindar i klip 72cc a glava 50cc ne ide. 

 

Teorijski moze to da se uradi, ali ima puno problema. Ja sam to hteo da uradim pa sam kupio samo klip 47mm i planirao da originalni cilindar izbusim na tu meru. Ispalo da je busenje i honovanje cilindra 2.000 dinara, a pri tome se preterano stanji "suknjica" cilindra, koja vodi cilindar i drzi ga u pravilnom polozahu. Jedva ostane po milimetar sa svake strane, moze cak i da se desi da pukne prilkom obrade. Nov cilindar sa klipom 72cc je 2.600 rsd. Dakle, neisplativo.

 

Druga stvar - ventili na glavi 72cc su znacajno veci nego oni na 50cc, pa povecanje radne zapremine ne bi dalo adekvatan efekat, posto ventili ostaju "usko grlo". Nova 72cc glava sa ventilima, bregastom, lancanikom, deklama i dihtunzima je nekih 2.800 rsd. 

 

Trece - ako bi izbusio cilindar na 47 i stavio klip 47 a zadrzao staru glavu od 50cc, kompresija bi otisla na preko 12,5:1 sto bi unistilo motor. Mora da se podmetne pod cilindar dihtung 1,2mm koji ne mozes da kupis nego moras da seces od AL lima. I rizikujes da ti pravi brljotine u radu.

 

Sve u svemu - neisplativo. Izdvojis 50 jevrena, kupis cilindar sa klipom i komplet glavu sa dihtunzima, i bog da te vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

Posto ja vozim i "offroad" masina od 70 ccm je l moze da poboljsa voznju?

 

 

Postoji i onaj klim od 80 ccm. Kako komentarises to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja