Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@markosky

 

Sta znace ove slike? Riknuo ti pick-up?

 

Meni se desilo slicno neki dan - motor mi umreo u roku od 100m. 

 

Simptomi su ovakvi: prvo je tesko palio, onda je i kad upali radio samo na leru a cim dodam gas ugusi se, a naposletku nije uopste hteo da pali. Ili upali na punom gasu, a cim malo spustim gas, ugusi se. Za dva semafora od besnog Yamasakia do mrtvog motopedera... 

 

Naravno, prvo sam stavio novu svecicu i probao da li baza varnicu - baca i to sasvim lepo, jaku i jasnu  varnicu. Bez rezultata. 

 

Onda sam razbucao karburator i ocistio ga do najsistnijeg detalja i sklopio - opet isto. 

 

Zbunjivao me sledeci simptom: verglam motor i u jednom trenutku kao da upali prerano i uz jak udarac klip kao da krene na kontra stranu. Kao kad kurblas pa ti "vrati kurblu"... karakteristicno za vece jednocilindricne dvotaktase.

 

E, sad, posto sam imao goriva u cilindru i varnicu, a sklon sam nepotrebnom filozofiranju, zakljucio sam da mi je prezubcila bregasta. Poskidao dekle, proverio fazu bregaste, sve uredu - ali motor ne pali i dalje. 

 

Na kraju sam u beznadju kupio novi "racing" CDI za 1300 dindzi kao zadnje ocajnicki pokusaj... i motor radi kao nov.

 

http://www.motobikeshop.rs/Products/RC17019.JPG 

 

Jos uvek me zbunjuje to sto je motor uvek i pri svakoj probi bacao varnicu i sto je palio "kontra". Razmisljam se da li mi je CDI bio poluispravan - da je na neki nacin okidao varnicu, ali da je poremetio tajming ? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

i meni su takodje simptomi svi isti  (tesko pali,pali samo na pun gas cim smanjim ugasi se) ali meni u opste ne baca varnicu..  a kad sam ispitao namotaj on je u redu pravi struju..

 sad ili je cdi ili mozda bobina..

takodje i meni se batalio brzo.. (50-100 m)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@markosky

 

rezgovarao danas sa drugarom koji je profi serviser za skutere-motore itd... meni se cinilo da su to neuobicajeni simptomi za CDI, ali on kaze da se to cesto desava. 

 

Dakle, i kod tebe je najverovatnije sam CDI. 

 

Njegov (i moj takodje) savet je da ne kupujes najjeftiniji koji nadjes. Ima ih i za 500 rsd, ali ti brzo crkavaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

promenio sam cdi.. ali ista pesma.. baca 5% struju.. kad verglam svetli lampica na cdi.. pa sam potom zamenio bobinu u nadi da cu da resim problem ali opet nista.. sta predlazete? namotaj? ali kad verglam lampica na cdi svetli sto znaci valjda da je namotaj ispravan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Uf, zao mi je markosky, bio sam ubedjen da je to u pitanju. 

 

Lampica an CDI je led dioda, svetli i na malom naponu. Moze biti da je namotaj. Jesi li probao da meris napon nekako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

ma nista brate.. tebi ja zahvaljujem.. greske su sastavni deo naseg posle.. :D

 izmerio bih ja ali ne znam kako.. nisam bas za to precizan.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

a ne to, ne mozes da meris na svecici

 

mislio sam da meris na namotaju. Ali neznam da ti kazem koliko treba da bude, moram da pronadjem negde dokumentaciju pa ti javim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: bajina basta

dobar dan svima

 hteo bih da postavim nekoliko pitanja u vezi ovog motora i njegovog kitovanja na 110ccm

jedan moj drug je zagrejan da uzme ovaj motor a ja da mu radim kitovanje.

dali motor ima snage za brdsku voznju

greje li se posle odredjenog vremena 

dali hladnjak za ulje poboljsava hladnjenje motora

i kad bih ugradio hladnjak za ulje bojim se da motor ne zakuje posto se smanji nivo ulja u karteru i dali pumpa moze da istera ulje navisinu rezervoara de bih montiro hladnjak

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pozdrav, Luka,

Sad vidim mail, verovatno sam zakasnio sa odgovorom, ali bolje ikad neko nikad.

Nemam iskustva sa 110cc kitom, ali 70cc je za gradsku voznju dovoljan, moj motorcic ide 70 km/h, sto je za guranje po gradu pristojno. 

Meni se motor grejao u gradskoj voznji, zato sam stavio hladnjak.

Hladnjak za ulje pomaze hladjenju motora definitivno. Pumpa radi na minimalno 0.35-0.5 Bar. To jeste mali pritisak, ali tako sam nasao u Hondinoj dokumentaciji, valjda oni znaju sta pisu. Ipak, i to je dovoljno da pumpa digne ulje na 3m visine, dakle ovih 30cm do hladnjaka nije problem.

U motor sipas VIŠE ulja kada imaš hladnjak, i to onoliko kolika je zapremina hladnjaka i creva. To nije tesko izmeriti. Meni je nivo ulja kad motor ne radi iznad crte MAX na šipki. 

Da bi ugradnja bila smislena, moras da imas DOBRU pumpu, proveri je pre nego sto stavis hladnjak. 

Kad montiras hladnjak, proveri da li radi. U voznji mora biti topao - ne vreo nego mlak. 

Pozz, Sloba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 12.1.2016. at 9:58, Donspiridon je napisao:

 

post-38717-0-38797100-1452588899.jpg

post-38717-0-68566000-1452588943.jpg

post-38717-0-48667500-1452588990.jpg

post-38717-0-93239000-1452589038.jpg

post-38717-0-68215600-1452589090.jpg

 

On 12.1.2016. at 21:13, SLOBANS je napisao:

 

 

Promenio član Branislav23
Greskom sam stavio tudji motor i komentane izvinjavam se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Cao ljudi ja sam noV imam yamasaki sky cross 50 sprint.... Pa me interesuje kad ga vozim i pustim gras on puca iz auspuha ..... Jel to normalno ili ne..... I gde namavljate delove za njih treba mi delova 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Jel mogu da znam gde bih ja mogo da kupim sajlu za kilometar sat za yamasaki sprint cross 50 jer mi treba i neznam kakva mu treba ako moze i takodje slika da se stavi molio bih da mi pokazete i da znam gde mogu da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Позз људи купио сам Yamasaki Sky 50 стајао је доста дуго код људи али је остављен у возном стању после 2 године стајања ја сам га купио али неће да упали, од чега да почнем? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja