Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E, taj Kymco nisam do sada video. Normalan menjac i kvacilo ? Ima COC za njega? koliko vidim, zute tabel...

 

Ovo mi delije kao pristojna zamena za APN, ali je poskupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge

 

Ruku na srce, moj trese dosta više od kada sam stavio kit 72, logično je, klip nije u balansu sa radilicom. Moze da se olaksa, ali ne bas toliko da ga svedem na meru manjeg klipa.

 

Al kako god da ga izbalansiras, kod jednocilindrasa ti ostaje y-pravac sile neuravnotežen, sve dok ne dodaš balans osovinu koja ce se okretati kontra od radilice. A to sigurno neću raditi...

 

Ja cu da probam sa silentima, pa da vidim šta će da se desi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Donspiridon

 

Sta si uradio sa onim 110-kama ? Presao si na drugi tip makine, ajd mi prodaj Lonicna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 12 sati, Donspiridon je napisao:

I pazario nesta takodje jako slicno a to je Kymco viza r 50 skoro pa glanc nov u garanciji Orion i ovo nebo i zemlja:na_glavi:

Де, не било ти заповеђено, шта конкретно су и код кога је небо, а код кога земља?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 2 sati, SLOBANS je napisao:

E, taj Kymco nisam do sada video. Normalan menjac i kvacilo ? Ima COC za njega? koliko vidim, zute tabel...

 

Ovo mi delije kao pristojna zamena za APN, ali je poskupo...

То ти је практично једини каб кога си могао да искамчиш код нас у дужем периоду. Онај "Зонг"/"Орион" се појавио и нестао. "Кимко" није атрактиван као "Зонг", али је стандaрдног дизајна а-ла "Хонда Вејв", па ти практично дође да је стандард класе.  Овај Спирин је такође са полуаутоматом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Kada je Orion uvezao te cub-ove, ja sam zapalio u Kragujevac da pregovaram sa njima za prodaju u Novom Sadu. Meni je na oko izgledalo da to moze biti dobra zamena za APN, posto skuteri "ne piju vodu" po Vojvodini, jer motorce treba da posluzi i do njive, a za to ne valjaju skuter-tockici. 

Nismo se dogovorili iz vise razloga: prvo - bili su jako nezainteresovani i ubedjeni da ce da razvale trziste i da im tu ne treba nikakva pomoc, drugo - cena je bila previsoka a ponudjena marza nikakva, trece - taj "poluautomatski" menjac mi se nije dopao. Nekako sam mislio da ce ljudi da budu sumnicavi po tom pitanju, sto se ispostavilo kao tacno. 

A nekako mi je promaklo da Kymco ima slican model. 

I danas sam ubedjen da je nedostatak rucke kvacila njjaci razlog sto ih nema vise...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим да би људи овде, да су моторићи овог типа успели да "пусте пелцер" код нас у варијанти са класичним квачилом и мењачем, какви су на нашим тротинетима (без проблема то добијеш, ако тражиш од фабрике да ти такве испоруче), врло брзо прихватили и ту фору са полуаутоматским и центрифугалним квачилом. Читава југоисточна Азија се дрља на таквима и неко не прави питање.

 

А да су Крагујевчани малчице више пружили ноге нег' што им је јорган дугачак, схватио сам чим сам видео оног "Џонвејевог" скрнаво направљеног, назови клона, Бе-Ем-Ве-овог "Скарвера". Да л' су весељаци тражили 24000 ојра или нешто слично?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Imao sam Visu  kratko neko vreme,a probao sam Looxor i po meni + za Looxor....Visa je dronjavo napravljena,sklepana,sastavljena,što nisam očekivao od  Kymca,dok me je looxor prijatno iznenadio posebno mekoćom tog menjača,a Boga mi završna obrada....pa da kažem-na istom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Зорге

Misljenja su razlicita i za Zongic i za Kymco u principu dosta su slicni ali...

Posto sam imao prilike i jedan i drugi da testiram zongic me je jedino odusevio samo sto ima bolji odziv na gas u svemu ostalom prednjaci kymco

kvalitetnije plastike

sediste

ogibljenje

E sad to sto se tice menjaca je stvar navike ali to se brzo savlada a sto je trom to jes sporije ubrzava kymco to cu ja da resim jel su mu nakacili na karburatoru svasta nesto i neki termo davac i eger ventil prepostavljam i da klipcic u kar nedize do kraja razmisljam da ga dizem na 72cc ali otom potom  sto najace na 2000km radjen sevis pola srafova zaboravio majstor da stegne dotegne legenda rekao bivsem vlasniku teraj tako do 5000km pa dodji na servis.

Posto su i jedan i drugi u fabrickom stanju merio sam na GPS na istoj deonici idu 60km/h 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Kačkin 

Moj Looxor 2011

Kymco 2016

Po meni veliki plus bih dao za Kymco razlika je ocigledna nema sta dzaba zavrsna obrada kad je sve mrsavo jadno pogotovo plastike koje pucaju kao staklo,menjac se svakako steluje sto nebi reko da je kod looxora mekse...

Promenio član Donspiridon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја бих рекао - аутоматски саух. Имаш ту фору на кинеским скутерима, тј. на њиховим карбовима, који су клонови "Кеихина" ЦВК.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек', на овом карбу, поред овога из кога излазе жице, а што мени личи на аутоматски саух, имаш и класичан мануелни саух, као на "Јамасакију? :stabre:

 

Ја сам помислио да ти је то тај електро вентил, тј. аутоматски саух.

 

О томе имаш више на овом снимку:

 

 

Ако то није саух, немам идеје шта би могло да буде (а да је корисно). Можда је заиста нека еколошка џиџа-биџа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kada sam skinuo ''blokadu'' koja je na karburatoru (prvi put sam se sreo sa takvom blokadom) u vidu nekog cilindra od aluminijuma,nikako nije mogao da se našteluje da radi dobro.Ili da ima knedlu kad je hladan ili kad se zagreje....par majstora se izređalo ali niko nije mogao da sredi to da bude kako valja.Ne dugo zatim sam ga prodao i od novog vlasnika sam dobio info da je manjač defektan....do duše moguće da je to uzrok zbog koga dajem + Zongaću.Da bi se došlo do filtera vazduha treba da raskupusaš pola plastika.....jedini razlog zbog koga sam kupio visu bio je tuning 110ccm,ali ono što sam ja zamislio izašlo bi 300-350E,tako da sam rešio da polažem A2 i ćaaooooo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Da isto i na mom skinuta ta cudna blokada i isto se blesavi nemogu da ga pohvatam kako najbolje da ga nastelujem zato sam ga stavio na sto i bice raskopusan imam drugi karburator pa probacu sve varijate..

Kit na 110cc bi kostao oko 120e i moj rad ali mislim da 72cc je sasvim dovoljno da dobije malo na snazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS
On 17.7.2017. at 20:41, Donspiridon je napisao:

SLOBANS

Agregate koje sam imao sam prodao,imalo je tu da se iskorite od njih svasta nesto samo nisam hteo da mi zauzimaju mesto....

A, razocaran sam! Juce mi promakao jedan TMZ a danas dva agregata... A vec sam smisljao kako da napravim V twin 220cc...

twinct_DSCF6247.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Yamasaki sky 50

braco,problem :D

vozio sam juce (standarno pola gasa cetvrtom) i odjednom izgubi gas kao da sam ka na prekidac iskljucio.. sacekam da radi na ler minut i opet nastavim normalno.. sve dok jutros nije izgubio skroz gas..

sad nece da upali u opste (ocistio karb,promenio svecicu)

je l zna neko sta je u pitanju? :D

p.s deluje mi kao da slabije baca struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja