Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да смо у Русији, да можемо да купимо тај јефтини (50-60 динара) нискооктански А-76 бензин за камионе, па да не силазимо. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ha, ha! Ma setio sam se caleta. On je tamo krajem pedesetih podmetao debele dihtunge pod glavu na Vespi, kako bi mogao da vozi na petrolej. Nije bilo benzina za siroke narodne mase.

 

Potrosnja je povelika, petrolej nije bas preterano kalorican, mora da se presteluje i paljenje, ali ipak ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Како си решио проблем? Заменио си само те похабане виљушке слектора или си заменио и њих и тај добош селектора?

 

Мени овај твој квар личи на то да вођица добоша селектора, задужена за ту похабану виљушку, није најбоље трасирана, па би се и нова виљушка кад тад појела.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Da da stigli agregati :na_glavi:

Ali u bas bas losem stanju,prvi nepoznata marka automacki menjac tip strucnjak :tras2:  zavario magnet koji se otkacio i sredio namotaje kao i lozu radilice tako da morace nova,drugi LONCIN skoro pa svi delovi tu hvali samo glava tako da i na jednom i drugom moradje da se poradi :stabre:  :staa2:

post-38717-0-20797200-1489346320.jpg

post-38717-0-02679000-1489346365.jpg

post-38717-0-65407000-1489346400.jpg

post-38717-0-90119300-1489346439.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има тај тип, Жења Матвејев, који има радионицу за поправку ситне технике, већином скутера, али и "Јутјуб" канал на коме све то показује. После дуго времена, поново се дохватио хоризонталца и снимио замену радилице и читаве термо групе мотора од 110 кубова. Читав клип од три четврт сата ће бити интересантан онима који се зезају са хоризионталцима, али мени је било интересантније оно на крају клипа - мерење снаге и обртног момента мотора од 110 кубика на "диноџету", ваљцима, или како се то већ зове, одмах после ремонта. Мени је резултат би мало разочаравајући, али мислим....

 

Ма погледајте и сами:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pa da, dosta razocaravajuce. Sa 110cc bi ocekivao vise od 4,3ks. Doduše, to je na točku, što bi značilo da na radilici imam 10%-15% više, ajde na primer  4,8ks, ali ni to nije nešto. 

 

110cc bi trebao po podatcima koje sam ja nasao da razvija izmedju 6ks i 7ks.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И до 7,5 коња.

 

Ово мени потврђује да чак и конверзија на већу запремину простом заменом делова не гарантује и снагу стандардну тој запремини. Делова разних произвођача има толико, да је мало "твиковање" мотора готово па увек неопходно, да би он дао предвиђену снагу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki cros

Pozdrav svima,

Imam problem sa trecom brzinom, do juce ispadao iz nje od danas ni da cuje za nju, nece ni da je preskoci da upadne u 4-tu , sta da mu radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Скинеш десну деклу мотора, па видиш да ли механизам за шалтовање ради нормално и ваљчић који фиксира брзине, улеже међу кракове звезде фиксатора. Има ту и пар опругица, па провериш и њих да ли су читаве. Ако не приметиш ништа што није регуларно, ме гине ти располовљавање мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Malo toga mozes da uradis dok mu ne "izvadis dzigericu"...

 

Treba da nadjes prvo dobrog majstora, razlika u kvalitetu majstora je mnogo veca nego razlika u kvalitetu i ceni delova koje mozes da nabavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Oho pa ovde se pisalo

Sto bi reko SLOBAN tu mora da se otvara mahina to se resava naravno sa dobrim majstorom:cirka1:

Ja sam odradio svoj na 107cc bukvalno ostale samo dekle fabricke ostalo je sve novo otprilike za to zadovoljstvo je kostalo 150€ i otprilike 4h posla...

Utisak neverovatan dobio sam snagu a i bogami brzinu,jedina ako mogu reci mana je sto stvara vise vibracije od recimo kada je bio 50cc i 72cc...

IMG_20170520_104937.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Posle predjenih 1200km nazalost sam ga prodao komsiji koji naravno legenda uspeo da izgori klip :tras2: sto bi rekli neizivljen nasilnicka voznja:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
On 9.7.2017. at 23:04, Donspiridon je napisao:

Utisak neverovatan dobio sam snagu a i bogami brzinu,jedina ako mogu reci mana je sto stvara vise vibracije od recimo kada je bio 50cc i 72cc...

Yebem moo meesha, ово мо учвршћује уверење да приликом овакве конверзије на свом моторићу, ако будем имао техничких могућности, обавезно урадим барем оно статичко балансирање радилице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Kad pravis konverziju na 110, menjas i radilicu sa klipnjacom i klip. Dakle, staticka bi trebala da bude vec uradjena, ako su radilica i klip iz istog kompleta. Sto bi rekli "fabricki".

 

Ja ne mislim da je problem debalans, nego to sto je motor "na mrtvo" vezan za ram. Napravio sam sebi neke "silente", ali nikako da ih ugradim. Kad stignem, ubacicu ih, pa cu da vas obavestim o rezultatima...

 

@donspiridon - super pazario. Meni se taj skutercic svidjao, ima velike tockove, 4T makinu i automatsko kvacilo a ne varijator. Super koncepcija. Ali su jako retki, koliko znam samo ih je Orion Kragujevac uvozio. I nisu se nesto proslavili sa prodajom. A ja sam bio ubedjen da ce ici kao alva, to mi izgleda kao prava zamena za APN.

 

Jel to 50cc ? Kanda mu sleduje "budzenje" na 110 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пошто је хоризонталац масовно произвођен мотор код Кинеза, мислим да се они у такву врсту додатног балансирања нису упуштали. Радилица је у у краткоходној и дугоходној варијанти проста, без изражених контра тегова или оних удубљења која се буше приликом балансирања. На папиру им је ОК са лакшим клиповима пречника 39 и чак 47 мм, али са тим 52,4, који је свакако тежи, на мотору од 107 кубика, веома је могуће да она калкулација није баш идеална. Али добро је што може да се изврши нека провера пре него се ствар угради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Da ovaj orion je 50cc lepa mahina ali sediste jako neudobni i plastike samo na izgled lepe krte pucaju kao staklo zato sam ja to prodao...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja