Jump to content

Moto Zajednica

70cc tuning Yamasaki Sky, Sprint cross, Kinroad XT50GY

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Kada sam ga uzeo bio na 50cc,vozikao se dva tri dana spao lanac sredio menjac shta reci otislo par zubaca od primarnog i sekudarnog snopa :jee: E ondak komplet rasturen ubacen nov menjac,kit 72cc,lanac lancanici,hladnjak i prepravljena grana                                                                                          Od tad prosao 1500km bez problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Заиста не овим ендурићима не постоји неко друго место за хладњак за уље.

 

На срећу, ја сам успео да спакујем хладњак без крајцовања било чега на мотору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Evo ga i meni stigo "lanjak", isti ko Donspiridonov... Ja sam zadovoljan sa ovim, solidna izrada, dekla, profi cevi sa prikljuccima, komplet zaptivki, nosac... skroz dobro.

 

Binu me malo cevi, kratke i preterano krute. Mislim, to je dobro, nisu neki skart, ali kadna necu moci da montiram hladnjak na vile ispod fara, kako sam ja planirao

post-14341-0-09285600-1452884044.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Немој ни да се замлаћујеш са тим цревима која си добио. Круте у мајчину!

 

Успут, сва та лимарија око саћа је демонтажна, па испусте из хладњака можеш да окрећеш и на другу страну у односу на.... носаче, или како већ да назовем та два ваљчића за навојима преко којих се хладњак држи...  где се већ држи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Donspiridon

 

Zanimljivo je da uglavnom svi ovi krosevi koje sam video imaju tragove od havarije sa lancem. I moj je imao takvu havariju (pre nego sto sam ga kupio), pa je lanac smotan oko malog zubcanika slomio deklu. Na srecu, menjac neostecen.

 

Kod mene je lanac 428, sto je predimenzionisano za ovolicnu snagu motora. Ili je u pitanju katastrofalan kvalitet samog originalnog lanca, ili nebriga vlasnika.

 

A sta si radio sa lulom? Rece "prepravljao usisnu granu..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge

 

ma da, krute do zla boga, ko da su za 50 bara pritiska... Ma greota mi da bacim takve cevi, ozbiljno napravljene, da ih montiram ma servo volan od Audia, kostale bi 150 eur/komad

 

A vec sam ja demontirao onu prednju mrezicu, merkam da je nosim u DES na hromiranje. Volim kad svetluca, pa to ti je... ko svraka sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

@Donspiridon

 

Zanimljivo je da uglavnom svi ovi krosevi koje sam video imaju tragove od havarije sa lancem. I moj je imao takvu havariju (pre nego sto sam ga kupio), pa je lanac smotan oko malog zubcanika slomio deklu. Na srecu, menjac neostecen.

 

Kod mene je lanac 428, sto je predimenzionisano za ovolicnu snagu motora. Ili je u pitanju katastrofalan kvalitet samog originalnog lanca, ili nebriga vlasnika.

 

A sta si radio sa lulom? Rece "prepravljao usisnu granu..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

@Donspiridon

 

Zanimljivo je da uglavnom svi ovi krosevi koje sam video imaju tragove od havarije sa lancem. I moj je imao takvu havariju (pre nego sto sam ga kupio), pa je lanac smotan oko malog zubcanika slomio deklu. Na srecu, menjac neostecen.

 

Kod mene je lanac 428, sto je predimenzionisano za ovolicnu snagu motora. Ili je u pitanju katastrofalan kvalitet samog originalnog lanca, ili nebriga vlasnika.

 

A sta si radio sa lulom? Rece "prepravljao usisnu granu..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Ups nesta zeza mob izvinjavam se.

Lepo stigao hladnjak da isti kao i kod mene,bez problema namontiras sa desne strane pasuje bez krajcovanja bilo cega

Samo kod mene predhodni vlasnik slomio plastiku sto sam ja malo izravnao kako nebih kupovao drugu pa se cini kao da je nesto prepravljano zbog hladnjaka.

Lanac samo nov i da je kvalitetniji 428 vrsi poso jel fabricki se tegli kao zvaka,pored toga napravio sam i dotatni zatezac tako da cak i kad je skroz labav nemoze da spadne...

Granu da to obavezno zameni to jes samo krivinu tu moze ozbiljno da ga gusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Prepravio originalnu,tako da nema sad suzenja na krivini moze normalno da dise

Ima vreme izradio cak i drugi auspuh jer je postojeci tanak kao papir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nisam ga jos povezao, stoje mi spremni kablovi na pisacem stolu vec desetak dana, a ja nikako da stignem do garaze... 

 

Ma nije to neka filozofija, par tranzistora svega, i ako je crkla elektronika, napravicu novu... Vazno je nabaviti kuciste da izgleda "kao pravi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Da i to sto kazes,ovako izgleda super

Generalno koliko sam citao motorcic koristis u principu za gracku voznju sto je prava stvar.

Dok meni sluzi za pretezno brcko planinskim putevima moze da kaze ko sta hoce ali uz malo prepravke i truda motorcic je prva liga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ma da, ima "bubica" i kineskih propusta, ali generalno je super motorce. 

 

Ma za te pare nisam mogao ni postenog APN-a da pazarim, a ovaj je 4T, ima anlaser, i bar lici na motor, a ne na biciklo.

 

I zabavan je za praviti nesto od njega, a delovi jeftini. Pravo DIY motorce, za samogradnju, ha, ha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Cackanje uvek po nesto,vido sam menjali ste masku prednju ocigledno je mnogo bolja ja planiram da u postojeci far ubacim bi xenon projetor ako sta krene po zlu nadam se da vas jos niste prodali )))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja sam u Moto-bike-u kupio H4 sijalicu za nekis 350 dindzi i stavio umesto originalne. Moram ti reci da sa bio šokiran razlikom u kvalitetu osvetljenja. Probaj prvo to, jednostavnije jhe nego stavljati xenon projektor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Da probacu ali cisto sam hteo da probam sa projektorom,nego reci mi jel ste resil problem sa gusenjem to jes trokiranjem                                                    Nisam vam rekao nakon predjenih 1000km promenio sam diznu stavio vecu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

xenon projektor je verovatno bolji, ali je skup i ima veliku potrosnju. Ako stavljas halogenke, pazi na snagu. Moja je 35/35W, i nije ostetila reflektor, ali postoje i 65/55W, mislim da bi ta vec bila prejaka za tako drljav far. 

 

I ja sam menjao diznu. Nemam ja problem sa diznom, imam dovoljno bogatu smesu, cak mislim da je i malo bogatija nego sto treba, to sam uradio bas "za svaki slucaj".

 

Meni motor posle izvesnog 2-3 minuta na punoj snazi pocne da gubi snagu, ali bas tako, jednostavno lagano usporava i na kraju se gotovo ugusi. Pri tome ne gubi taktove, radi svaki takt, pali kako treba al nema snage. 

 

kad se ohladi za par minuta, sve ponovo kako treba. 

 

Licno sam ubedjen da se radi o inicijalnom zaribavanju klipnocilindarskog sklopa. Ili je zazor premali, pa klip pocne da "steze" kad se jako zagreje, ili je jednostavno materijal klipa lose termicke kakateristike, pa se previse siri kada se zagreje. Takve komentare sam i nasao na netu.

 

A sumnjive su mi malcice i karike. Kad sam montirao klip, primetio sam da karike imaju veoma mali zazor, ali nisam ga merio. Mislio sam eto novo pa novo, valjda i kinezi znaju sta rade. 

 

Slican efekat bi imalo i lose podmazivanje, slaba pumpa za ulje, zacepljena magistrala, ili tako nesto slicno.

 

Uglavnom, bio sam lenj da skidam cilindar i proverim sta se dogadja. Uradio sam prvo sto se radi u takvim slucajevima, dodao 2-3% dvotaktola i probao, ali promene nema. Opet isto. 

 

Ne gine mi otvaranje motora, ali to cu posle, sad jos sredim gde ce sta da stoji od novih delova, pa da ih dam na farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Creva su tvrda u majcinu, sto rece Zorge, ni saviti ni uviti. Od montaze na vile nista, verovatno bi mi pokrivila vile...

 

danas improvizovao neke alu nosace i montirao na ram iznad glave motora. Ja imam mali bratobran, pa tamo dobro stoji, cini mi se.

post-14341-0-32644200-1453056068.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Стоји како ваља и има добру промају.

 

Ако би баш да хладњак поставиш баш како си намерио, на виљушку, ено имаш слободна три отвора са навојима на доњем троуглу, тамо где се фиксирао блатобран, па уз мека и довољно дуга цревца, сигуран сам да би могао хладњак да стоји и ту и да ништа не смета, а да све ради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Isto i kod mene je halogena 35w trenutno vrsi poso narocito nakon spustanja platobrana,hladnjak super postavljen tako sam i ja planirao ali platobran nije dozvoljavao posto si ti stavio drugi odlicno pase

Teorecki je tacno da gublenje snage prouzrokuje zazor ili pregrejavanje sklopa ali ja bih uzeo kao zadnju opciju za otvaranje masine.

Pre bih rekao da tu zeza karburator i dotog goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja