Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte iskusni majstori, skuter mi se gasi u voznji

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Trebaju mi najIskusniji majstori da mi kazu sta bi mogao da bude problem jer mi se skuter stalno gasi u voznji a nisam u mogucnosti da skuter vozim kod nekog boljeg majstora u Srbiji jer zivim na kosovu i ne mogu da preteram skuter preko granice pa ako ima neki bas iskusniji majstor da mi kaze sta moze da bude problem bicu mu puno zahvalan.

Znaci ovako se to desava:
Kad vozim skuter po gradu sporije tj sa malim gasom skuter se ne gasi, cim izadjem na magistralu normalno krenem da ga vozim brze sa punim gasom i pri toj brzoj voznji skuter prestaje da prima gas i dok se ne zaustavim cuje se na auspuh neko pucketanje. Kad se zaustavim ja ponovo upalim skuter doduse ne iz prvog pokusaja, moram 3-4 puta da koristim alnaser i malo da dam gas da bi ponovo upalio i tako opet krenem da vozim i on se opet ugasi. Probao sam da ga vozim sa manjim gasom, predjem vise kilometara ali se opet ugasi.. 
Rec je o skuteru Aprilia Leonardo 125cc 4T 1996.god. pa ako se neko razume molim da mi kaze sta bi mogao da bude problem.
Skoro sam mu promenio svecicu stavio original iridijumsku (ngk) znaci da nije do nje, kupio nov akumulator, kupio bobinu sa kapicom posto sam citao na forumima da problem moze biti na kapici svecice, karburator je ociscen i nosen kod majstora, promenjena je membrana, ostale delove je proverio i rekao da su u redu, za diznu je rekao da je nemoguce da crkne za ovaj model skutera i da mi motor uopste ne bi isao i da nju nikako ne diram posto sam ja mislio da stavim vecu diznu. 
Danas sam jos gledao po forumima i nasao da problem moze biti CDI ali meni skuter normalno pali pa ne znam da li da bacam pare i na taj CDI jer je polovan oko 30-40e a nov ne mogu naci nigde. Ne znam vise sta da radim, izgubih volju da vozim motor i dodje mi da ga surduknem u ibar..  :ljut:  :ljut: 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

A pre servisiranja karburatora nije imao te simptome ili jeste? Probaj da vozis sa otvorenim cepom od rezervoara da iskljucis mogucnost vakuuma i proveri creva do vakum slavine da nisu ispuckala pa da ne propusta dovoljno goriva jer se cini kao da ostane bez goriva. Da je nivo goriva u karb u pitanju mislim da bi radio pod manjim gasom bez gasenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Flansa izmedju cilindra i karburatora ima pukotinu, smesa pri vecem gasu siromasna, otuda i pucanje iz auspuha...

 

 Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

A pre servisiranja karburatora nije imao te simptome ili jeste? Probaj da vozis sa otvorenim cepom od rezervoara da iskljucis mogucnost vakuuma i proveri creva do vakum slavine da nisu ispuckala pa da ne propusta dovoljno goriva jer se cini kao da ostane bez goriva. Da je nivo goriva u karb u pitanju mislim da bi radio pod manjim gasom bez gasenja...

Pre servisiranja se isto gasio ali mi je bio dosta spor, kad sam promenio membranu dobio je dosta na brzini.. Pokusao sam da vozim sa otvorenim cepom isto se gasi, creva do vakum slavine su u dobrom stanju. Izgleda da je neki drugi problem :( .. Jel moze da bude problem na glavi motora mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Flansa izmedju cilindra i karburatora ima pukotinu, smesa pri vecem gasu siromasna, otuda i pucanje iz auspuha...

 

 Pozdrav Nenad.

Nema nikakve pukotine proverio sam, ne znam sta bi mogao da bude problem :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Da nije problem u dovodu goriva , probati nekako direktno bez slavine i filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja