Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator Bosch S4 000 44Ah 420A

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nov sa garancijom. Danas sam ga kupio u metrou, jer sam mislio da se fabričkom bliži kraj zato što je ušao u osmu godinu. Ispalo je da je lampica na komandnoj tabli pokazivala da je pregorela neka lampa, a ne da je slab akumulator. Kada sam proverio, video sam da su crkle obe sijalice prednje pozicije. Jbg. zajeb ...

 

Eh da, ja vozim zastavu 10, tj. puntića ... dimenzije su mu 17,5x16,5x19cm, desni plus.

 

6500 plaćen, za toliko ga i prodajem. Prilažem račun zbog garancije i častim kurirsku službu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa šta znam, možda si i u pravu ... Nikada do sada nisam imao problema sa njim. Jednom sam, ako se dobro sećam 2012. dolio malo destilovane vode u nekoliko ćelija i to je to. Radi ko i prvog dana, a u zadnjih par godina sam preko zime i moped palio na kablove, kada nije paljen duže vreme ... doduše sa upaljenim motorom auta.

 

Nego sad kad sam kupio novi i hteo da ga montiram, jedva sam očistio plus klemu od sulfatizacije ... je l' to možda znak da se fabričkom bliži kraj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Nije to znak da ce brzo ali tesko da ce jos dugo zbog starosti.Nece on dati nikakvu najavu da je pri kraju ima samo da te izda na jutarnjem palenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Cuvaj akumulator, nece taj jos dugo, budi srecan sto je izdrzao i toliko, jeste to vrlo kvalitetan akumulator(mi smo kupili novu zastavu 10 2006 i taj fabricki varta crni jos uvek koristim za paljenje motora kablovima itd ali za automobile odavno vec nije pouzdan, nama posustaje vec i drugi bosh 42Ah a auto tek na oko 33.000km tako da sl put obavezno skidam kuciste i stavljam veci, da sam ja na tvom mestu taj ne bih prodavao ako ga vec imas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Naša je 2008, a ovaj fabrički je magneti marelli od 44Ah...

 

Pa ništa onda, kad je takva situacija, povlačim akumulator iz prodaje, neka čeka da cikne ovaj ... prijaviću ovde kada se to dogodi  :takoje:

 

Nego kad smo već kod Z10, ni mi nismo prešli puno sa njom, manje od 50K i osim ulja i filtera i pokoje pregorele sijalice, ništa da sada pipnuli nismo (pu-pu). Dobro, i zadnji lonac je otpao nakon 3 godine.  :D Svećice mi stoje u kaseti već treću godinu, ali ove stare (takođe magneti marelli) i dalje lepo rade ... je l' ima neko pravilo na koliko se menjaju ili ni to da ne diram dok ne mora ? Na šta još da obratim pažnju, kaiševi, pumpa za vodu i sl. ... neko ulje nešto ?

 

Sećam se kad sam nakon tri godine kupio kočiono ulje, ni jedan od ovdašnjih majstora nije hteo da ga menja, svi su me gledali ko da sam sa marsa pao, kao ko još to menja ? Još kad čuju da ima ABS, ni da čuju, jbt. ko da je ABS nuklearna tehnologija.  :staa:  I za antifriz su mi pričali isto, pa sam ga sam zamenio kad je bilo vreme ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Vasa Z10 je srpska, 2007 su poceli da ih sklapaju kod nas, mi smo nasu bas cekali nedelju dana iz italije i preuzeli u Kragujevcu pa je moguce da se zbog toga razlikuju akumulatori ako ne zavisi od opreme... slikao sam taj nas fabricki, evo kakav je:

20150914_024025.jpg
 

Proveri bas da li broj sasije pocinje sa ZFE(ako pocinje italijanska je ako ne srpska).

Svecice, antifriz, ulje u menjacu i kocnicama je kod nas jos uvek fabricko, cak i gume, plocice, pakne itd...  ma ni jedna sijalica jos nije crkla, to je kevin auto pa zimi ne dozvoljava da se vozi(da joj auto ne jede so hahha ), sad je i leti pocela stalno da cima mene i caleta da je taxiramo tako da je puntic bukvalno neiskoriscen :D

A ti ako hoces da bude idealno onda radi po fabrickom uputstvu mada je po meni licno malo i preterivanje :)

 

Ah da, sto se tice lonca... bas smo ga sredili pre manje od mesec dana, probila je sama cevka bas santimetar od ulaza u lonac a ostatak izduvnog sistema netaknut, samo zamenjeno to parce cevi, navareno od zdravog dela direktno na lonac i ko nov, to im je inace mana kako sam citao na netu a i lik iz servisa kaze da je imao takvih i sa 12.000km sa tim problemom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kako stari marelli i dalje veselo radi, oglas ponovo aktuelan ... da mi ovaj ne stoji bez veze ...

 

U metrou gde je kupljen cena je pala na nešto ispod 6000 dinara, tako da ja dajem ovaj za 5500. Može i za 5000, ali u tom slučaju vi plaćate kurira ... 

 

Znači potpuno nov, nekorišćen akumulator sa 2 godine garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja