Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija-Karpati (po drugi put)

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sinoč se vratismo, srećni, zadovoljni, živi, zdravi (i mokri do gole kože).

Pre dve godine (sredinom septembra) supruga i ja za dva dana "pregazismo" (Transalpom) Transalpinu i Transalgarašan i odmah rešismo da što pre ponovo obiđemo ove predele, ovog puta ranije (jula ili avgusta), da putovanje potraje bar 4-5 dana i da malo proširimo i izmenimo trasu koju smo prošli.

Priliku da vožnju izvedemo (ovog puta na BMW) dobali smo tek 7. septembra ove godine. Dva dana pred polazak prijavio se i naš prijatelj Slava iz paraćina (drtina od 65 god.) na Transalpu.

Plan je bio sledeći:

Dan prvi: Niš (Paraćin za Slavu), Zaječar, Kladovo, Novaci, .... . Prvo noćenje (pod šatorima) u nekom kampu pored jezera Mica.

Dan drugi: Jezero Mica, Sugag, Jina, Sibiu, Cartisoara, Curtea de Argeš. Noćenje pansion Janković.

Dan treći: Curtea de Argeš, Campulung, Bran, Rašnov, Paraul Rece, Azuga, Sinaia, Targovište, Pitešti, Ramnicu Valcea. Treće noćenje u nekom kampu ili pansionu.

Dan četvrti: Ramnicu Valcea, Brezoi, Voineasa (jezero Vidra), Petrosani, Vulcan, Uricani, Banja Herculana, Oršava, Mosna, Bor, Soko Banja, Aleksinac, Niš.

Krenuli smo (supruga i ja) iz Niša oko sedam sati (sedmog septembra). Vreme prijatno, "Bendža" (natovaren do maksimuma) samo prede, udobnost izvanredna. U Zaječaru se sastajemo sa Slavom i u Dunav osiguranju uzimamo polise putnog osiguranja za nas troje (za pet dana).

Odmah krećemo dalje, granicu (bez ikakvih problema) ptelazimo kod Đerdapa 1. Novac razmenjujemo u mestu Motru (ne volim da se zavlačim po velikim gradovima), a gorivo točimo u Targa Juiu. Kroz Novaci krećemo uz Transalpinu i tu na samom početku meni otkaza brzinomer i kilometraža (verovatno pukla sajla). Put izvanredan, međutim ja nešto otežano "hvatam" lakat-krivine. Jeste da mi gume ne valjaju ništa (stare jedanaest godina pa lako odkliznu), jeste i da smo teški, ali očigledno nije samo to. Malo popustih zadnju oprugu (bio sam je pritegao skoro do kraja zbog velike težine) i stvar se bitno popravi.

Uglavnom izvezosmo mi taj prvi deo Transalpine vrlo uspešno i brzo, (gume išle do ivice), i oko pet po podne dođosmo i do "našeg" kampa. A temperatura već vrrrrlo niska, počinje rosa (od jezea smo udaljeni desetak metara). Dok Slava i ja postavljamo šatore Dragica kuva kafu i sprema večeru (uz pomoć onog ruskog benzinskog "primusa"). Već oko pola osam se uvlačimo u vreće jer se smrzosmo.

Nastavak sledi. Što se fotografija tiče toliko već predivnih fotografija sa Transalpine ima da me čisto sramota da i ja nešto tu stavljam. Postaviću kasnije ipak neke (koliko da ne ispadne da nisam ni bio), a biće i nekih iz predela gde naši motoristi nisu mnogo zalazili.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Šta bi sa putopisom. :Mina:  :Mina:  :Mina:  :Mina:

Bi da mi je crko računar, pa sada koristim za komunikaciju mobilni (a vrlo je zajebano kuckati po sitnim oznakama).

Za sada pauza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja