Jump to content

Moto Zajednica

Narezivane moto gume?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Vozio sam vise pari rezanih slikova i imam samo pozitivna iskustva. Nisam ih vozio po kisi zato sto tad vozim auto ali po suvom leze strav bolje nego bilo koja ulicna guma. Inace slikovi fabricki imaju rupice na gazecem sloju kako bi se pratila njihova istrosenost i kada se rezu rezu se koliko su i te rupice duboke. Tako da je oblikuje samo gazeci sloj i ne ostecuje se struktura gume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Leonardo 250 st

Ludost! Sto bi to neko radio? Druze reskirati zivot zbog 100e. Ako nemas za gume, nemoj ni da vozis...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svi zajedno nemate pojma!

 

Narezivanje slikova je sasvim ok, ali kao što je slik isključivo za grejač odnosno za stazu, tako su i narezani slikovi isključivo za stazu.

 

U našem Road Racing šampionatu na primer, zabranjeno je korišćenje slikova i zato oni koji prosto imaju slikove, narezuju šare da bi ispoštovali regulativu. Ovo na slikama su najverovatnije Dunlop slikovi jer je narezana šara od Dunlop D212 koja je full race guma i nije pogodna za vožnju na putu, a tek božemeoprosti po kiši, kako neki ovde pišu. Nisu šare samo za odvod vode.

Kakav je to sampionat a zabranjen slik???  Pretpostavljam da su vrhunske podloge na stazama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Nisam 100% siguran, ali ni jedan RR šampionat ne dozvoljava slikove. Svi proizvođači guma imaju i slik, kao i tkz. D.O.T. race varijantu guma upravo iz tih razloga.

 

Kao što je FreeBird napisao, narezuju se do dubine graničnika. I ne narezuju se zbog gluposti i rizikovanja života nego zbog uvažavanja pravila. Ne znam za direktan slučaj, ali nije nemoguće da neko ko ima nove slikove uzme i nareže ih upravo da bi mogao da ih koristi na RR trkama. Nije u pitanju nikakva podvala, da budem potpuno jasan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jasno, Road Racing šampionat zabranjuje gume koje nisu za uličnu upotrebu, mada ko bolje zna ispraviće me, čini mi se po definiciji zabranjuju gumu koja nema šaru, iako ima i guma sa šarom a koje i dalje nisu za cestu, pa onda ljudi od nove slik gume prave gumu sa šarama, jer su zabranjeni slikovi

 

Ali to bi bilo za novi slik, znači da takva narezana guma košta koliko nova plus cjena narezivanja, a to je ako me pamćenje služi dosta više od "sto i kusur evra"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovo su verovatno polovne gume sa narezanim šarama, cena sve govori. Ne vidim logiku da kupim novu gumu i da mi se neko igra po njoj. Na kraju takva guma se vozi na stazi koji će mi po gradu - da ulećem u krivinu sa 150 ???? Šta sa njom kad te uhvati kiša negde, mislim na original slik gumu ???

Ja mislim da je ovo varijanta da premostiš dok ne skupiš pare za nove gume ali ja bih preskočio takvu varijantu da sam ja u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Naravno da nisu novi slikovi, to se donosi u kontejnerima djuture na kilo i dalje prodaje.

Sigurno je bolja od protektirane za koju nisam cuo da postoji u verziji za motocikle mada je sve moguce.

Ali ko sto pomenuse slik je za suvu stazu tako da je tesko dostici tu radnu temperaturu u normalnom rezimu voznje u otvorenom saobracaju.Mada je sigurno bolja od neke stvrdnute stare 10god.

 

Ko voli nek proba i nek javi utiske  :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ako je spaljen slik, ne vredi nicemu, bolje ce drzati svaka ulicna guma bez obzira na grejanje. Zato i jesu te gume tu gde jesu. Ko baca gume koje mogu jos da se voze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja