Jump to content

Moto Zajednica

Narezivane moto gume?!

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Mislio sam da sam sve video do sada u oglasima,ali sam skoro naleteo na narezivane moto gume...od slik guma praviti redovne.

 

Koliko je ovo bezbedno uopšte,ima li neko iskustva sa ovim?

 

 

11896090_1635169113399572_92142481265357

 

P.S. Ako sam omašio podforum neka admini premeste temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja se ne bi zezao sa tim. Znam da se radi za kamione, al kamion je kamion, a motot je motor ! Kamion ima od 6 do 18 točkova, pa ako mu eksplodira jedna guma i nije strašno, al motor ima samo dva točka .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Mislio sam da sam sve video do sada u oglasima,ali sam skoro naleteo na narezivane moto gume...od slik guma praviti redovne.

 

Koliko je ovo bezbedno uopšte,ima li neko iskustva sa ovim?

 

 

11896090_1635169113399572_92142481265357

 

P.S. Ako sam omašio podforum neka admini premeste temu.

Odlične su, posebno za velike brzine. :tras2: Ne zezaj se sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pneumatik ima vezivni i habajući sloj pojednostavljeno gledajući. Zato postoji propisana dubina šare obeležena markerima i kad se oni poravnaju sa spoljnim prečnikom guma nije više za voženje iako ima još dubinu jer tad se zadire u sloj koji nije predviđen za vožnju. U praksi se to projketuje, recimo guma pređe 30K i ima još pola dubine ali se ta fizička polovina pohaba za par hiljada km. Jednako važi i za slik koji isto imaju indikatore pohabanosti.

 

Gazeći ili habajući sloj bilo kog pneumatika može da se osvežava što se i čini ali ne narezivanjem već nanošenjem novog. Geometrija same šare je visoka nauka i nema savršene a o ručnom rezanju čak i preko šablona da ne govorim, mada se to radi ali mahom na reli takmičenjima i za specijalne uslove na kolovozu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovaj čovjek treba da se sakrije jer kada njegov patent otkriju proizvođači guma postoje samo dva scenarija.

 

1. Smaknut će ga da se ne bi otkrila istina, da gume namjenjene za stazu mogu da se voze i u normalnom saobraćaju, pogotovu po kiši. Da je samo fora proizvođača što proizvode gume za više namjena i sezona i da sve to možete imati ako kupite samo jednu gumu.

 

2. Kidnapovat će ga da od njega izvuku tajnu, kako je postigao da guma, koja inače treba biti prilično vruća da bi radila na stazi, može dobro da funkcioniše po kiši

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ma vidim lik ima brdo ovih guma kupuju ljudi ovo i to za nekih sto i kusur evra,daleko od toga da sam hteo ovo da pazarim nego me samo interesovalo koliko je ovo bezbedno za upotrebu a i da vide ljudi šta se sve budži kod nas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Dodaš još 100E i kupiš nove dobre gume i ne stavljaš glavu na panj. Ovo ne bih kupio nikad pa makar mi motor stajao u garaži dok ne sakupim pare za nove pa i lošije malo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

NIje problem u tome što su ove stare, što je pod znakom pitanja, moto gume nemaju baš puno "mesa" ispod svog habajućeg sloja, pa sumnjam da bi potrošeni slik imao dovoljno gume da se u njoj narežu šare, ali to ne možemo znati. Ali ako je to slučaj ovo onda valja jedino za tehnički pregled a i to je pitanje, jer dosta tih guma ima oznaku da nisu za uličnu upotrebu, samo što to na tehničkom kod nas niko ne gleda.

 

Glavni problem je u tome da slik(guma za stazu) dobro drži samo dok je vruć, ko i dosta supersport guma, treba mu dosta dok se ugrije, a ne može se ugrijati od normalne vožnje, osim ako je neka ekstra meka komponenta i neka oštrija varijanta normalne vožnje, u kom slučaju drži slabije pod velikim opterećenjima i topi se ko sladoled. Za kišu je jednostavno previše tvrd. A kada su mu još ovako vješto narezane šare smanjena mu je gazeća površina, pa više ne valja ni za stazu.

 

Znači nije napravio, nego upropastio par guma, pod uslovom da su prije zahvata uopšte išta valjale.

 

A da ovakva sranja ljudi kupuju meni je odavno jasno, pa ubjeđeni da su potpuno ispravni stavljaju na kocku svoj život(velike štete), a i tuđi, zato me od saobraćaja sve više podilazi jeza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Svi zajedno nemate pojma!

 

Narezivanje slikova je sasvim ok, ali kao što je slik isključivo za grejač odnosno za stazu, tako su i narezani slikovi isključivo za stazu.

 

U našem Road Racing šampionatu na primer, zabranjeno je korišćenje slikova i zato oni koji prosto imaju slikove, narezuju šare da bi ispoštovali regulativu. Ovo na slikama su najverovatnije Dunlop slikovi jer je narezana šara od Dunlop D212 koja je full race guma i nije pogodna za vožnju na putu, a tek božemeoprosti po kiši, kako neki ovde pišu. Nisu šare samo za odvod vode.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ovaj čovjek treba da se sakrije jer kada njegov patent otkriju proizvođači guma postoje samo dva scenarija.

 

1. Smaknut će ga da se ne bi otkrila istina, da gume namjenjene za stazu mogu da se voze i u normalnom saobraćaju, pogotovu po kiši. Da je samo fora proizvođača što proizvode gume za više namjena i sezona i da sve to možete imati ako kupite samo jednu gumu.

 

2. Kidnapovat će ga da od njega izvuku tajnu, kako je postigao da guma, koja inače treba biti prilično vruća da bi radila na stazi, može dobro da funkcioniše po kiši

Kralju! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Ja sam gledao kako vulkanizer iz ruke narezuje gume za automobile, ali ovo prvi put vidim. Onda sam video da smo dotakli dno, kada ljudi donose gume od jugića da narezuju, a nova guma za njega 3000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja