Jump to content

Moto Zajednica

OSRAM Night Breaker unlimited H4 Iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Pa to sam i ja cuo! Danas posle posla montiram pa javljam! Nocu ne vozim toliko, ali kad sam isao do Djerdapa, svaki duzi tunel sam maltene vozio na slepo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Pa to sam i ja cuo! Danas posle posla montiram pa javljam! Nocu ne vozim toliko, ali kad sam isao do Djerdapa, svaki duzi tunel sam maltene vozio na slepo! 

aj pa javi, i ja razmisljam o istom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

 

Pa to sam i ja cuo! Danas posle posla montiram pa javljam! Nocu ne vozim toliko, ali kad sam isao do Djerdapa, svaki duzi tunel sam maltene vozio na slepo! 

aj pa javi, i ja razmisljam o istom :D

 

Javljam! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Боља је од обичних фуш сијалица. У почетку сија одлично, током времена губи на интензитету а не траје дуго, ретко саставе преко 6 месеци. Филипс Икстрим Вижн исти посао ради далеко боље и дуже, тестирано на више возила.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Imam iskustvo sa auta. U odnosu na klasične sijalice sa pumpi od 200 dinara, NB je klasa-dve iznad. Ima lepo prijatno belo svetlo (ne plavo) i jači intenzitet osvetljenja. Rok trajanja je na žalost kraći. Meni su obe crkle nakon godinu dana, u par dana razlike.

Takođe sam imao subjektivni osećaj da se kućište fara više greje sa NB sijalicama (to možda i tripujem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Odlična sijalica jača svetlost, nažalost kratko traje na autu nikad duže od godinu dana. Nemož da pridje xenonu pa ni najgorem kineskom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Meni ova bila na motoru nekih tri godine i sada kada sam stavio običnu  primetno je žuća i jedno 20% gore se vidi po mraku,tako da ta sijalica ima smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja sam ih koristio par godina na istim kolima. Istina je sve što su kolege napisale iznad ali ja sam primetio da su spalile hrom film iza sijalice u kućištu fara. Moj savet ti je projektor + ksenon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

H4 sijalice sa buvljaka ili sa pumpi od 200 dinara ne treba u opste uzimati za ozbiljno. To moze samo da posluzi da bude na broju u kompletu za Policiju. O nekom kvalitetu osvetljenosti ili trajanju nema ni govora...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ja teram ovu sijelicu trenutno ... 

 

ovo sto pise pozadi na kutiji je sve tacno ... jedino nisam proverio za "duzinu zivota"

 

inace  , kad god upalim svetlo , svi prokomentarisu kako su mi dobri ksenoni .... aahhahah 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni crkla h4 i vratim balonku. Tako sam vozio sad pre 3-4 nedelje na Djerdapu. Mozete misliti kako je bilo kroz one tunele. Leleeee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110462-philips-diamond-vision-sijalice/?p=1770507

 

Preko mene se mogu dobiti sve Osramove sijalice, obične H4 itd. su baš jeftine odnosno, zanemarljivo skuplje od buvljačkih. Ja još nisam montirao sebi NBU ali na drugarevoj Hondi Pan Evropa neki NB, ima više modela, sija tako da paralelni far  sa običnom H4 izgleda bukvalno ko fenjer, a drugar koji ima na fejzeru ljudske xenone kaže da kad ne bi znao da je NB pomislio bi da je Xenon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Da, sve je to lepo! Namucio se ja danas da zamenim sijalicu, sve uredno vratio, namestio, izgulio ruke bas lepo.....Upalim motor, upalim svetla, kad gle cuda, nema dugog svetla? Ajd ablender, jok, ne radi ni on? Sta je majku mu? Skidaj sve opet, vratim staru, sve lepo radi!? Tek posle vidim, da je ovo auto sijalica samo sa jednim vlaknom?? Ili ja tako mislim?   >:(  >:(  >:(  A lepo sam rekao da mi treba za motor!! Bas sranje! Oce to tako mene opasno! A nije tu kraj! Ajd jos jednom da upalim motor, muuuu, muuuu, neceee? Sta je bre sad? Skinem akumulator, otvorim ga kad ono suv ko barut?  :grr:  :grr:  :grr:  Juuuhu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Боља је од обичних фуш сијалица. У почетку сија одлично, током времена губи на интензитету а не траје дуго, ретко саставе преко 6 месеци. Филипс Икстрим Вижн исти посао ради далеко боље и дуже, тестирано на више возила.

 

Jako dugo koristim i jedne i druge, doduše h7 (ali to ne menja ništa). Philips je jednako dugotrajna (i NB i Philips traju oko 10k km na mom motoru, sijalice uvek uključene), jače je svetlo, daje širi snop. Ipak, skuplja je preko 2x, a nije toliko bolja. Ja zato uglavnom koristim NB+, tj. Philips samo kada naletim na neki popust.

 

Obe su značajno bolje od običnih halogenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
 

Da, sve je to lepo! Namucio se ja danas da zamenim sijalicu, sve uredno vratio, namestio, izgulio ruke bas lepo.....Upalim motor, upalim svetla, kad gle cuda, nema dugog svetla? Ajd ablender, jok, ne radi ni on? Sta je majku mu? Skidaj sve opet, vratim staru, sve lepo radi!? Tek posle vidim, da je ovo auto sijalica samo sa jednim vlaknom?? Ili ja tako mislim?    >:(   >:(   >:(  A lepo sam rekao da mi treba za motor!! Bas sranje! Oce to tako mene opasno! A nije tu kraj! Ajd jos jednom da upalim motor, muuuu, muuuu, neceee? Sta je bre sad? Skinem akumulator, otvorim ga kad ono suv ko barut?   :grr:   :grr:   :grr:  Juuuhu! 

 

 

uf...    

 

>:(  >:(  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

 

Боља је од обичних фуш сијалица. У почетку сија одлично, током времена губи на интензитету а не траје дуго, ретко саставе преко 6 месеци. Филипс Икстрим Вижн исти посао ради далеко боље и дуже, тестирано на више возила.

 

Jako dugo koristim i jedne i druge, doduše h7 (ali to ne menja ništa). Philips je jednako dugotrajna (i NB i Philips traju oko 10k km na mom motoru, sijalice uvek uključene), jače je svetlo, daje širi snop. Ipak, skuplja je preko 2x, a nije toliko bolja. Ja zato uglavnom koristim NB+, tj. Philips samo kada naletim na neki popust.

 

Obe su značajno bolje od običnih halogenih.

 

Bas sam to hteo da kzem. Nosio sam i jedne i druge i obe su mnooogo bolje nego bilo koje  obicne. Najvise se vidi razlika kada se vozi po mokrom asfaltu. Tu je Philips Bog. NB sam imao prvi model, trajale su ne nesto krace nego Philips ali su duplo jeftinije. Trebalo bi da ovaj unlimited model ima malo duzi vek trajanja, tako bar oni kazu. Za Philips sam mislio da ce zbog cene duze trajati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pa bas brate Uffffffffff >:(  >:(  A mozes da zamislis kako je promeniti sijalicu na Thundercat-u a bez da skidas nista!?

 

 

sto ?!?!?  ja na mom cat-u promenim sijelicu za 2 min ...

 

molim Boga da mi ne vrisne pozicija ...za to se ide u servis , i promena kosta 25e ... ruke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja