Jump to content

Moto Zajednica

Moto Track Day na NAVAK stazi - 19. Septembar 2015

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting

Au kakva slika, pa ovo je kao da je neko okacio 4 brkate, bucmaste ribe. Dajte bre neku sliku sa pravim motorima :).

Ma bila je medju njima i mrsava masna Italijanka nego je Velja stavio sliku kad je otisla da se napoji

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Moram da primetim nesto a ujedno i da pitam. Znam da ce ispasti da nesto kukam zato sto sam spor ali nije tako :D za ovaj TD znam da je recimo Miha Vesel menjao transponder i vidi se da je u prvom stintu kao vozio 1:44-1:50 onda mu promene transponder i covek istera 1:31, Gledam recimo Ognjan ili Sasa Dosljin prvi stintovi isto jako losi itd. Moje pitanje je da li je moguce da postoji ozbiljna greska kod merenja vremena jer zaista ne vidim smisao da placam 1.000 din a da mi je pouzdanija aplikacija na mobilnom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Zaista nije primedba usmerena ka tome ko je brzi nego ako placamo 1.000 din sto uopste nije malo onda bar da dobijemo to sto smo platili. Sa druge strane takodje mi nije jasno zasto je za pola dana merenja 500 din a za ceo dan 1.000 din? Merenje je merenje bilo pola dana ili ceo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Za razliku u ceni merenja (pola dana i ceo dan), meni deluje logično. Prosto kada merimo za ceo dan, zauzimamo transponder ceo dan, a i ljudski resurs (koliko shvatam, oni "peške" gledaju startni broj i tako pridružuju izmereni krug).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Za razliku u ceni merenja (pola dana i ceo dan), meni deluje logično. Prosto kada merimo za ceo dan, zauzimamo transponder ceo dan, a i ljudski resurs (koliko shvatam, oni "peške" gledaju startni broj i tako pridružuju izmereni krug).

 

Ok za ovo pola dana-dan mada opet mislim da u odnosu kada su poceli da dolaze sada ima mnogo vise motora i nije vise "dobrovoljno placanje" vec je svima uracunato u cenu. Ja nemam nista protiv da ljudi zarade ali pre su dolazili za recimo 30-40.000 din ukupno a sada je to vec 70-80.000. Mada opet da podvucem nema veze ako dobijamo precizno merenje ali ako dobijamo neko vreme za koje zavisi koji ti je transponder stavljen onda sam dao pare a nisam dobio uslugu.

 

Ne pricam o tim "dodatnim" krugovima. Pogledaj Lap Times pre podne prvi stint. Imas izmedju stintova uvek izmereno vreme jednog kruga od 40+ minuta i to je pauza. Imas kod ljudi iz crvene grupe na primer krug 1:54 pa sledeci 1:29 pa sledeci 1:42 i ok hajde neka je covek tako vozio ali ima kod mnogo njih razlika po 20 sec iz kruga u krug. Rekao sam da sam pricao sa Mikom i on se posle prvog stinta zalio na transponder i u drugom stintu sa drugim transponderom najbolji krug mu padne sa 1:48 na 1:31. Znam da je covek brz i znam da je 1:48 greska ali opet cemu sve to ako placam da kalkulisem gresku koju jos i ne znam kolika je. 

 

Ne jurim vreme da bih nekom dokazao nesto nego da vidim da li napredujem. Licno se osecam mnogo sigurnije na motoru a imam bolje vreme (nadam se jer sada vise nisam siguran) i to je jedan od mojih ciljeva. Popravio sam stil voznje i time sam zadovoljan. Na snimcima sa GO PRO vidim da brze idem kroz krivine i time sam zadovoljan a to je sve besplatno e pa onda bih voleo da mogu da se oslonim i na ono sto placam. Toliko samo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Ispred mene opusteno lik lagano prisao isekao sikanu i gaaaaas.Sta mislis koje je vreme imao?

Meris zbog sebe sta ces...

 

Ma naravno ja znam da li sam brz ili nisam i nemam problem da priznam gde sam ali mogu onda i na telefonu da merim i da tih 1.000 din sipam u rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

A i za "peske" gledanje broja mi nije jasno kao ni broj uopste (mozda moze neko da objasni). Svaki transponder ima svoj broj koliko sam video i to neki 567... i taj broj oni "upare" sa brojem koji nas nateraju da zalepimo na motor plus sa nasim podacima. Mislim da broj koji lepimo uopste nije potreban ako transponder salje signal koji je vezan za njegov trocifreni broj i to "upare" samo sa imenom i prezimenom. Ne znam kako radi transponder mozda sam odvalio glupost ali meni ovako logicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Meni su pričali da taj broj moraju da vide i da imaju problem ako otpadne... Doduše, logično je da svaki transponder ima svoj ID, slažem se. No, izgleda da ipak nešto peške uparuju, ne vidim drugi razlog da moraju da vide broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Pa da znam da su to pricali ali nema logike. Sa brojem bi bilo logike da recimo postoji neki laserski snop ili koji vec na tom mestu koji svi presecamo pa on mora da vidi ko je kada presekao ali ako svako od nas "salje" neki signal onda nema logike za broj.

 

Nemam ja problem da platim ali ako placam nesto sto je pouzdano koliko i Race Chrono ili Diablo Super Biker onda za ovih 5 track day-a sam dao skoro jedan vise ni za sta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Cisto da se javim na temu jer me kolega Dvins pomenuo gore i sasvim je u pravu. Transponder koji je decko meni okacio nije radio za suv k....

I gledajuci vremena i nekih drugih ljudi mislim da je to sve bilo malo pobrkano, da ne kazem "od oka". Ako moze neko iz BJBiker foruma da se obrati Navaku ili momcima koji to rade bilo bi dobro, pa da se za sledeci put malo bolje spreme. Ili da nam daju opciju da tih transpondera ne uzimamo.

Inace ni u snu ne vozim 1:31::062 (nije da ne bih hteo al ne ide...) al sam realno uvek na negde izmedju 1:35-1:38.

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Hvala sto si se ukljucio jer je vec bilo da vodim monolog. Ali secas se na open day sam ti rekao za aplikaciju i konstatovao si da je super i sada stvarno ne znam zasto da nam neko uzima novac ako je aplikacija na telefonu pouzdanija. Ogromne su razlike po krugovima kod nekih ljudi i to mi je upalo u oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: sport i commuting

U se i u svoje kljuse

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20150921035305&isPremium=y&SearchText=motorcycle+lap+timer

 

Ako neko koristi bilo bi dobro da podeli iskustva jer pise da je domet do 15m a znamo kakvi su Kinezi sa mernim jedinicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ja sam merio sa race hrono svaki stint.Razlika je +0.8 sec za transponder e sad sta je tacno ne znam.

Mislim da je dobro sto je organizovano grupno merenje,samo da bude tacno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Mislim da je ta razlika na RaceChrono delimično od različito postavljenih mernih tačaka. Ja sam editovao RaceChrono stazu tako da se slaže sa onim kako mere transponderima i razlike su mi oko +-0.2 do 0.3sec max. To je više nego ok, čini mi se, za veliku većinu nas. Plus, verovatno sa boljim telefonom (sa preciznijim gps čipom) to ide i bolje.

 

Uglavnom, evo kačim editovanu stazu - verovatno će još nekom koristiti...

 

PS: iz imena fajla izbrišite ".pdf", to je dodato samo da bi forum dozvolio ul ;)

track_navak_td_edit.rcz.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Nazalost fotografa nije bilo tako da cemo ostati uskraceni za dobre fotke...predlazem da se izjasne oni koji zele fotke pa da skupimo lovu da bi eventualno neko nasao svoj interes jer vreme i oprema kostaju...

 

wp20150919102100pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja