Jump to content

Moto Zajednica

Pravna tema

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka
  • Motocikl: /

Zdravo ljudi

Planiram da kupim MZ ali postoji problem.

Covek od koda trebam da kupim ga je uzeo u nekoj zameni. nije uzeo papire, nije uradjen prenos, a ni kupo-prodajni ugovor jer je prethodni vlasnik preminuo. E sad, jel mogu ja nekako da dobijem papirologiju? Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može da se pokrene opet ostavinska rasprava za naknadno pronađenu imovinu, naravno ako se naslednici preminulog vlasnika sa time slažu - naravno sve troškove bi trebao ti da platiš + troškove prepisa sa naslednika na tebe . Imao sam takav MZ, naslednici ( njih troje ) živeli jedan ovde, drugi u Americi i treći u Australiji. Kad sam sve sabrao - rasturio motor u delove i tako ga prodao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Zdravo ljudi

Planiram da kupim MZ ali postoji problem.

Covek od koda trebam da kupim ga je uzeo u nekoj zameni. nije uzeo papire, nije uradjen prenos, a ni kupo-prodajni ugovor jer je prethodni vlasnik preminuo. E sad, jel mogu ja nekako da dobijem papirologiju? Hvala puno

 

Evo ti odgovor pravnika (moje supruge):

 

Ako naslednici preminulog pristanu i znaju da je urađena zamena, oni mogu da urade prenos sa prethodnim vlasnikom, koji će onda tebi da proda motor. Pravno gledano, taj motor i dalje pripada preminulom, i može se potraživati u ostavinskoj raspravi ako nije bila.

Pošto prethodni "vlasnik" nije pravno vlasnik, jer ne poseduje nikakav dokument o vlasništvu (kupoprodajni ugovor), otuđivanje, tj. prenos na treće lice je krivično delo. Tako da ti ako kupiš taj motor, u najboljem slučaju ćeš ostati bez istog ako ga neko bude potraživao, u najgorem ostaješ bez motora i sledi krivična prijava.

 

Čak i da ga uzmeš za delove i voziš na prikolici, kombiju i slično, ne daj Bože da te zaustavi policija, ti nemaš nijedan papir, mogu bez problema da ti ga oduzmu i da te privedu. 

 

U prevodu - ne isplati ti se nikako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mozda neko ima ram , blok , prevodivu saobracajnu - pa da sastavis . koji je model u pitanju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Zvanično, treba da se inicira dopuna ostavinskog postupka i da na jedan od (legalnih) načina postaneš vlasnik.

Uopšte nije potrebno da sad naslednici prevode na lika koji je tebi prodao, tj. to je stvarno i više nego debilno. Ali neophodan uslov je da se naslednici slože. Kad to obezbediš onda lako ide dalje. Čak ne mora da bude mnogo ni skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka
  • Motocikl: /

Ljudovi. Sve je sredjeno uzeo sam 175/2 i sad ga vozim tu po selu. Nema papire ali definitivno ima dusu... hvala svima na odgovorima i izvinite sto ste ovoliko cekali odgovor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja