Jump to content

Moto Zajednica

Klizav beton na pumpi

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Juče ulazim na pumpu, novu, modernu. Dva pumpna mesta su u redu, produžavam prema udaljenijem da na onom prvom na koje nailazim ostavim mesto drugu koji vozi za mnom. Međutim kad već prođem prvo mesto vidim da su na onom drugom samo dizel i plin i prikočim malo jače u nameri da da se vratim na gurku na ono prvo. Pri brzini ne većoj od 5 km/h prednji točak samo prokliza, motor padne na desnu stranu, legne na štitnik cilindra i kofer, ja odskočim kad vidim da ode. Nikakve štete nema.

Prilaze radnici sa pumpe koji su videli, jedan kaže, "ovaj beton kao staklo, ni voda se na njemu ne zadržava". Drug prilazi kaže "samo si odjednom pao kad si skoro već stao".

Proverim, nema nikakvog ulja, masti, sve čisto. Ali i čizme klizaju, jedva hvataju. Beton je svetlosiv, izrazito gladak, bez ikakve teksture, kao staklo.

Kaže pumpadžija "to sad svuda stavljaju ne zadržava se voda i lako se čisti".

Pazite!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

A puma je???EKO,NIS,OMV...koja lokacija??

Milsim,hvala na informaciji ali posto je nova trebalo bi znati koja je u pitanju da se greska ne dogodi nekom drugom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

A puma je???EKO,NIS,OMV...koja lokacija??

Milsim,hvala na informaciji ali posto je nova trebalo bi znati koja je u pitanju da se greska ne dogodi nekom drugom.

 

Pumpa je neka u Olovu u BiH, nisam čak ni ime zapamtio, ali sam taj novi beton viđao i na drugima. Mislim da je stvar u tipu betona a ne u nekoj određenoj kompaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Isto tako sam i ja proklizao u Aviv parku u Pancevu. To je trzni centar, za one koji ne znaju, samo sto je u mom slucaju bilo skretanje u levo, i ja skrenuo i kako se nagnuo motor malo ode zadnji tocak i to je to. Nikakva steta, ali ne razumem kako nemaju obzira malo oko takvih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

 

A puma je???EKO,NIS,OMV...koja lokacija??

Milsim,hvala na informaciji ali posto je nova trebalo bi znati koja je u pitanju da se greska ne dogodi nekom drugom.

 

Pumpa je neka u Olovu u BiH, nisam čak ni ime zapamtio, ali sam taj novi beton viđao i na drugima. Mislim da je stvar u tipu betona a ne u nekoj određenoj kompaniji.

 

Hvala za info,valja pripaziti.

 

Da podsetim,gledajte i kad spustate copavu negde,dva puta je bilo prilike da je spustim ne gledajuci...ishod,prvi put migavac prednji a drugi put zadnji plus nosaci kofera dok sam vozio KLE-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Isto tako sam i ja proklizao u Aviv parku u Pancevu. To je trzni centar, za one koji ne znaju, samo sto je u mom slucaju bilo skretanje u levo, i ja skrenuo i kako se nagnuo motor malo ode zadnji tocak i to je to. Nikakva steta, ali ne razumem kako nemaju obzira malo oko takvih stvari.

Vidjao sam znakove po takvim garazama da je zabranjeno za motocikle bas iz tog razloga.Cini mi se da ima u Delti a i Uscu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U podzemnoj garazi u "USCU" je kao staklo. PROVERENO !

Bio sam motorom tamo 10-ak puta i vozio kao po jajima sa spustenim nogama dok ne izadjem napolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

U podzemnoj garazi u "USCU" je kao staklo. PROVERENO !

Bio sam motorom tamo 10-ak puta i vozio kao po jajima sa spustenim nogama dok ne izadjem napolje.

 

hvala za info, pretpostavio sam da je tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas jos imaju obicaj baciti pesak kada prospu naftu na takav beton i naravno ostaviti ga tako "da upije" umesto da pociste odma,ljudi se klizu i kada iz auta izadju a motorom ni krenuti ni stati ni sici,inace taj pesak je za gasenje a njihovo da pazljivo sipaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nisam naisao pumpu gde nije klizav beton. Mene je iznenadio na granicnom prelazu, mada verovatno je svuda klizaviji gde krecu i staju auti - rampe za placanje na autoputu, semafori, granica, benzinska pumpa itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

U podzemnoj garazi u "USCU" je kao staklo. PROVERENO !

Bio sam motorom tamo 10-ak puta i vozio kao po jajima sa spustenim nogama dok ne izadjem napolje.

Laki,a sto bi ulazio motorom u podzemnu,kad ima lepo ispred mesto za motorine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam naisao pumpu gde nije klizav beton. Mene je iznenadio na granicnom prelazu, mada verovatno je svuda klizaviji gde krecu i staju auti - rampe za placanje na autoputu, semafori, granica, benzinska pumpa itd.

Potpuno tačno. Na svim pumpama je beton uglačan do perfekcije i kočenje ili drugi oštriji manevar motorom) je guranje đavolu prst u oko. A u konkretnom slučaju mi čudno da ABS nije sprečio proklizavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ja se jedva zadrzao na pumpi u Kladovu cini mi se. Na istom mestu se toci i dizel, verovatno se malo nekom prosuo, motor stao a noge ko bambi na ledu...

Poslednjim atomima snage sam se zadrzao, nisam pao, al bolje da jesam. Koleno me bolelo nedelju dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

To sranje ... ne znam kako da komentarišem.

TO nije po standardima gradjevinske struke, posebno ne za javne prostore i za ugradnju tog materijala neko treba da odgovara.

 

Desilo mi se dva puta da poklizam i završim ispod auta na benzinskoj pumpi u Igalu - Sutorina (zadnja pupmpa prije graničnog prelaza debeli brijeg)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6481 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Nisam naisao pumpu gde nije klizav beton. Mene je iznenadio na granicnom prelazu, mada verovatno je svuda klizaviji gde krecu i staju auti - rampe za placanje na autoputu, semafori, granica, benzinska pumpa itd.

Potpuno tačno. Na svim pumpama je beton uglačan do perfekcije i kočenje ili drugi oštriji manevar motorom) je guranje đavolu prst u oko. A u konkretnom slučaju mi čudno da ABS nije sprečio proklizavanje?

 

Za ABS mora da postoji makar malo frikcije ili ti gripa, po glatkom ledu ne fonkcioniše čak je kontra produktivan. Gde god se zaustavljaju četvorotočkaši a naročito gde se  kreću usporeno, zbog kapanje klime je dodatno klisko jer je uvek na površini masan film.

 

To sranje ... ne znam kako da komentarišem.

TO nije po standardima gradjevinske struke, posebno ne za javne prostore i za ugradnju tog materijala neko treba da odgovara.

 

Desilo mi se dva puta da poklizam i završim ispod auta na benzinskoj pumpi u Igalu - Sutorina (zadnja pupmpa prije graničnog prelaza debeli brijeg)

 

Koliko znam postoji građevinski standard i bio je štampan u debeloj knjizi, ili više njih, i građevinci su morali da se pridržavaju nekih normi i valjda bi sad trebalo da bude još oštrije ali očigledno nije.

 

 

@Skyrunner- postoji li pravni način da se utiče na ovakve stvari bilo pozivanjem na neki standard ili neki opšti zakonski propis o ugrožavanju bezbednosti ili čak direktnim terećenjem konkretnog mesta ala pumpa. Pre neku godinu je pokrenuta akcija da se pešačke zebre i obeležavanja autobuskih stajališta farbaju anti kliznom bojom i na Ušću u Beogradu je izvučeno više polja i dato motorciklistima da ih ocene i time preporuče šta je naj bolje. Takođe je bila najavljivana inicijativa da se izbace iz upotrebe vertikalni stubići po trotoarima uz ivicu kolovoza i koji su za motore pogubni ko protiv tekovske zapreke, ali ih ima sve više bar u mom, delom i u tvom, kraju. I uopšte postoji li nešto ili neko vezano za ovu saobraćajnu problematiku ala komunalna, građevinska, sanitarna, tržišna i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Na ovaj spisak dodatje MOL u NSu u Futoškoj... nigde klizaviji beton nisam video! TC Ušće je mala maca jer ovde ima tragova ulja i dizela.
Što neko reče, svaki put ko Bambi, aj što klizi motor, nego noge kliza kad spuštam na ćopu. Neprijatno max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na ovaj spisak dodatje MOL u NSu u Futoškoj... nigde klizaviji beton nisam video! TC Ušće je mala maca jer ovde ima tragova ulja i dizela.

Što neko reče, svaki put ko Bambi, aj što klizi motor, nego noge kliza kad spuštam na ćopu. Neprijatno max.

 

Au cudi me kako uopste i njihovi radnici setaju po tome,ono je bukvalno led,ko nije bio ne moze verovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

Опрезно и са предњом кочницом! На обуци се форсира како је предња кочница "мама, ћале, кева" али није, поготово на скретању са главног пута на лошији пут, тј.пумпа, шљунак, земља. А да је клизав, јесте, треба увек имати на уму и ова тема је добро упозорење.

 

tacno tako. kad sam ucio da vozim, skrecem sa glavnog puta u sporednu ulicu i kamencici po putu a ja kocio prednjom, doduse

lagano, i predjem preko kamencica - nezgodna situacija, mada sam se izvukao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ista situacija u podzemnoj garazi u Pragu , sreca pa nisam skretao nego sa spusta u garazu pravo na parking mesto slobodno ALI beton klizav , kao staklo , ja prikocio kao i obicno ali prednji blokirao i tresnem u zid . Zadrzao sam se na nogama i nikakvu stetu nisam napravio jer sam samo gumu naslonio mada moglo je biti gore. Pogledam levo-desno , svi ortaci istu gresku napravili i na svu srecu niko stetu nije napravio. Nije cak ni beton bio nego neki namaz , ljustio se na par mesta , ko neka guma-plastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam se na toj benzinskoj MOL u Futoskoj, skrljao u patikama, normalno setam, jos sam gurao kolica sa detetom prelazim onaj prilazni put i opa na dupe. Srecom pustio kolica, ustao, gledam nista nema al mozes da se klizes bez problema. 

 

OMV na tranzitu u NS (Partizanska - Merkur pravac), ako ima trunka vode na betonu postaje besmisleno klizavo. Parkirao motor pre tocilice ispred da doduvam gume na one njihove prenosne za duvanje, kako sam se oslonio na nogu da sjasem sa motora tako je otisla u stranu. Na zemlji jedva malo vode. 

 

 

 

 

Na ovaj spisak dodatje MOL u NSu u Futoškoj... nigde klizaviji beton nisam video! TC Ušće je mala maca jer ovde ima tragova ulja i dizela.
Što neko reče, svaki put ko Bambi, aj što klizi motor, nego noge kliza kad spuštam na ćopu. Neprijatno max.

 

Au cudi me kako uopste i njihovi radnici setaju po tome,ono je bukvalno led,ko nije bio ne moze verovati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja