Jump to content

Moto Zajednica

Od sada samo neplanirano...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Cetvrti dan u Sloveniji....Kao i obicno,ne znamo sta cemo danas osim da treba da odemo na rucak kod drugarice u Jesenicama.E sad,da li je ona nama rekla da ne radi taj dan ili da radi pa da dodjemo kasnije,ni Seka ni ja nismo sigurni i ne znam kako mi se slozimo da ona ne radi i da odemo malo ranije do nje...Josko predlaze da prvo odemo na kafu u Radovljicu pre nego sto on nastavi za Kranj na posao a mi u Jesenice na rucak...

 

20150825_115806_zpszgiiebz2.jpg

 

 

Zavrsavamo sa ispijanjem kafe oko podneva i taman kada treba da krenemo za Jesenice od lepog vremena do pljuska i neba bez sunca,svega nekoliko minuta je bilo potrebno za to...U kaficu navlacimo kisna odela i zbog velikog pljuska ja odlucujem da sprzimo po autoputu,manje ce da iskisnemo...hehehe...Parkiramo ispred zgrade,izmedju zardinjera,bas onako bahato kako volim,gde konstatujem da moje poljoprivredno kisno odelo nije odradilo posao uopste,pantalone su mi skroz mokre nakon 5min voznje po pljusku dok Seka kuburi sa polovnim HD cizmama koje su takodje skroz propustile a da stvar bude jos gora i nova kaciga na viziru odozgo pocela da propusta...Pitam se koliko kosta kvalitet,jer kod nas koliko god da platis dobijes neki shit?

 

 

Stizemo do stana prijateljice kuc kuc,ding dong,kad niko ne otvara...Sada vec kontamo da nam je ona ipak rekla da dodjemo kasnije jer radi...A tu sam ispao glup jer nisam kupio neku gsm karticu za par eura cisto da imam za tih par dana...Sta sada?Da odemo do kuce u Posavecu da se presvucemo nema svrhe jer cemo opet za 5min biti mokri,bar nije hladno iako pada kisa nego da odemo mi do Bohinja?Slovenci su nam rekli da je to bajkerski put,ali da se pazimo jer svi voze kao ludi a ima i radarske kontrole cesto...

 

 

I tako krenemo mi prema Bohinjskom jezeru...Prolazimo pored Bleda,oci nam cakle,ne znam da li sam vam rekao da je Bled nase novo najomiljenije mesto? :D Kisa pada,meni ne smeta previse,vec sam mokar,nije hladno kao sto sam rekao,volim da vozim po kisi a i nase sada vec relativno nove gume su ocenjene kao fantasticne za kisu tako da sam pun samopouzdanja...Peglam one brze blage krivine,uzivam,kad eto nas na Bohinjskom jezeru....Pus pauza dok smislimo sta cemo sada...

 

 

20150825_141512_zpsnyum8so9.jpg

 

20150825_141524_zpsg4ab1r9n.jpg

 

20150825_141621_zpscevd3txc.jpg

 

20150825_141627_zpssbfthnt0.jpg

 

20150825_141653_zpsyazs0nk8.jpg

 

 

Dok izgaram cigaretu vidim da je Seka malo pokisla i u mentalnom i u fizickom smislu...Ja je pogledam u fazonu sta ti je,kaze ona sljapkam...Kako sljapkas?Pa imam po pola litra vode i u jednoj i u drugoj cizmi ali nije strasno...Jel moras onako da vozis?Tu sam skontao da ju je stigao i autoput na kome sam ja silio da idemo sto brze jer ne vidim svrhu dosadnog autoputa osim ako ne ides mnogo brze nego na drugim putevima a i sto sam se opustio pa vozim i brze nego sto bi trebalo po drugim putevima....Znam da gresim,od sada samo glisiramo....

 

Vidimo tablu na kojoj pise Vodopad Savica i odlazimo da vidimo i to...Na par km iza Bohinjskog jezera,krivudavim putem stizemo i do nekog parkinga koji placamo 1e odakle krece uspon ka vodopadu...Ostavljamo kacige u top case-u i krecemo u kisnom odelu na gore,valjda je blizu...Posle nekog vremena dolazimo do neke kucice gde se placa ulaz,valjda oko 5e za nas dvoje,ajde kad smo vec tu,majko moja mila koliko je jos penjanja bilo do vodopada....Jedno 6382 stepenika u kisnom odelu,da smo znali da ima toliko pitanje je da li bi smo uopste krenuli...

 

20150825_144349_zpshbqcsqxo.jpg

 

20150825_144523_zpsaxgyzd51.jpg

 

20150825_144812_zps4kzqkcad.jpg

 

20150825_145301_zps68gvwki9.jpg

 

Stigli mi gore,kakav vodopad kakvi bakraci,sedam da dodjem do vazduha,nisam bas u najboljoj kondiciji...Par minuta kasnije sve je ok,svidja mi se to sto vidim...

 

20150825_150807_zps9bddidxw.jpg

 

20150825_150824_zpsn7nxjijh.jpg

 

20150825_150908_zpsxcjluntz.jpg

 

20150825_152001_zpsjsm0z9rp.jpg

 

20150825_151138_zpsab4lda9i.jpg

 

6382 stepenika kasnije eto nas ponovo na bajku,sada vec mnogo laganijim tempom stizemo do Bleda gde stajemo na kaficu uz sjajan pogled na jezero...Ne znam da li sam vam rekao da je Bled nase najomiljenije mesto na svetu? :D

 

20150825_162647_zpsvjp83t59.jpg

 

Nakon toga krecemo ponovo u Jesenice na rucak,pokusaj #2.Posle fantasticnog rucka vracamo se u Posavec gde smo konacno skinuti mokru odecu sa nas...U medjuvremenu Josko i Matic se dogovaraju da nas i veceras vode u beer pub ali ovog puta u Kranju...Matic vozi Citroen C5,svega par godina starog,neverovatno udoban auto,u jednom trenutku na autoputu idemo 160km/h a uopste se ne provaljuje kad Seka nekim polupodjebivim tonom meni kaze:A da imamo ovaj auto,koliko bi ga vozio,300 ako moze da ide? :D

 

I ovog puta ja se drzim svojih belgijanaca dok je Seka u nekom Iron Maiden fazonu...

 

20150825_223010_zpsdhnec4ym.jpg

 

20150825_222836_zps7dazxx31.jpg

 

Mozda bi ovaj dan bio lepsi da je ono sunce od jutra nastavilo da greje,ali onda ne bi bilo te misticnosti koje su magla i oblaci stvarali...Od sutra najavljuju bolje vreme u Sloveniji...

 

 

5 dan

 

 

Za razliku od prethodnih dana,danas znamo gde idemo...Najavljivali su suncano vreme,29C,gde onda nego....MORE!!!

 

Ustajemo oko pola 9,suncano jeste ali ladno brate...Da li je pametno da krenemo na more po ovakvom vremenu?Ma idemo,ako nista drugo bar cemo videti nesto...Slovenci nam govorili vece pre da nas vreme ovde ne obeshrabruje jer dole na moru je totalno drugacija prica....

 

Oblacimo se onako zimski,ipak je 12-13C i krecemo...Autoput...Kao terminatoru meni se pojavljuje ono prozorce pred ocima gde kaze da je ovaj put okarakterisan kao put na kome se vozi 170km/h+ pa tako i postupam...Brzo prelazimo Ljubljanu i malo kasnije radovi na putu,kilometarske kolone,zadnji vikend pre pocetka skolske godine,ja prebacim u Royal Jordanian mode i samo peglam izmedju...E sad krece ono...U roku od 45min temperatura je skocila sa 12C na 25C a mi obuceni kao polarni medvedi,na svaka 2min prema moru temperatura skace za po jedan stepen tako da kada smo stigli dole bilo je prijatnih 30C+...Stizemo u Portoroz,parkiraj se,skidaj sve sa sebe,kacige ostavljamo u top case-u ali jakne moramo da nosimo sa sobom,kako je to lose delovalo na mene,prakticnost motora....Doslo mi je da ga prodam i kupim auto,u tom trenutku bi mi sigurno vise znacio....

 

YDXJ0933_zps8koiiwb1.jpg

 

20150826_112959_zpse858tc2h.jpg

 

20150826_112853_zps4ztwewar.jpg

 

Nakon krace setnje na +30C sa tank torbom,jaknama itd, sedamo u neki kafic gde semo se svuci i malo okupati u moru...Na nas Portoroz nije ostavio neki poseban utisak,fancy hoteli,plaze nacickane suncobranima,previse podseca na Budvu a mi Budvu i ne gotivimo previse...Ja ipak odlucujem da iskuliram u kaficu dok se Seka kupa...

 

20150826_113552_zpswoeplp1x.jpg

 

20150826_125042_zpskqhnqy6q.jpg

 

20150826_125038_zpsz6aqnzmy.jpg

 

20150826_125029_zpsd9ibe2fp.jpg

 

YDXJ0927_zpsuym4ws6g.jpg

 

Sta sada?U nekom putopisu,cini mi se da je autor Furious Panda,sam procitao da je Piran zanimljivo i lepo mesto,ukucavamo u navigaciju i 3-4km kasnije eto nas u Piranu...Na ulazu u grad naplatna rampa kao na autoputu,stajem da uzmem listic kada mi redar pokazuje da prodjem pored,za motore se ne naplacuje....Vec mi se svidja Piran....Parkinga za motore koliko hoces i jos su besplatni,pa gde ces lepse...Ovaj put jakne idu u top case a tank torba koja se pretvara u ranac na ledja pa se na nju nakace kacige...Tako je mnogo lakse i sada uzivanje moze da pocne...

 

YDXJ0952_zps4sqqas8f.jpg

 

YDXJ1614_zpsmxeuffmq.jpg

 

YDXJ1062_zpsahc41asa.jpg

 

YDXJ1020_zpsdiqbym80.jpg

 

YDXJ1079_zpsraukusis.jpg

 

YDXJ1123_zpsdasyh5wo.jpg

 

YDXJ1136_zpsvpfrooju.jpg

 

Piran je vec druga prica u odnosu na Portoroz iako je samo 3-4km udaljen,stari grad,sve poplocano i sredjeno bas kako mi volimo...

 

YDXJ1148_zpshgbgbctv.jpg

 

YDXJ1169_zps8wd6kmxi.jpg

 

YDXJ1173_zpsaqoxdek7.jpg

 

Nakon setnje idemo do obale,ovde ne postoje klasicne pescane plaze (bar ih mi nismo videli) vec betonski dokovi ali voda je cista i bistra tako da se ipak i ja banjam ove godine u slovenskom moru...

 

YDXJ1188_zpsm1mozpgo.jpg

 

YDXJ1259_zpsg9w6ekq1.jpg

 

YDXJ1298_zpsa2mxeuhy.jpg

 

YDXJ1413-01_zpsd3kbvoph.jpeg

 

YDXJ1516-01_zpsq1z5q2hr.jpeg

 

YDXJ1559-01_zpse2hpth8r.jpeg

 

 

 

Setamo jos malo promenadom i vidimo kako od ovih stena uz obalu prave skulpture...

 

YDXJ1309_zpsmigbcpsl.jpg

 

YDXJ1318_zpsfhyk4jqk.jpg

 

YDXJ1331_zpslafm8khe.jpg

 

YDXJ1342_zpssxeuuool.jpg

 

YDXJ1370_zpsv43gx926.jpg

 

YDXJ1376_zpsmrewzq4x.jpg

 

YDXJ1586_zpscpwbo60j.jpg

 

I doslo je vreme da se krene nazad,autoputem expresno dolazimo do iskljucenja za Posavec gde odlucujem da ipak nastavim jos par km dalje...Sta mislite gde smo otisli? :D

 

YDXJ1625_zpsm9bamoxh.jpg

 

YDXJ1639_zpsp3pfme5x.jpg

 

Bled...Sada smo vec domaci tu...Stajem kod znaka zabranjeno parkiranje,parkiram bas onako bahato kako volim,ostavljamo svu opremu na motoru jer ovo je Slovenija,kome ovde pada na pamet da nesto ukrade,i sedamo jedno 50ak m dalje u kafic...Mnogo nam je lepo u ovom trenutku!!!

 

 

Kasnije tog dana odlazimo kod Matica na veceru,nista fancy,prebranac sa topljenim sirom i kobasicama,koliko god cudno da zvuci taj spoj ukus je fenomenalan...

 

20150826_214723_zps3evo6jks.jpg

 

Jos jedan savrseno ispunjen dan...Slovenija 10/10!!!

 

Nastavice se....

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Fantastično. Sad kad se obojici  pored Bleda sviđa i Piran  :)  pa da se sledeči put posle tako kvalitetno ispunjenog dana na obali nebi vračali na Bled - prosledujem Vama a  i svim ostalim naravno i jedan stvarno domač hostel,  koji se zove "Val Hostel Piran", gde ti je nočenje sa doručkom (švedski stol) 23 €/noč. Mislim, da nigde nema jeftinije u tom delu dežele a i hostel je za svaku preporuku, čist i uredan sa parkingom za motor a i osoblje kako treba. Evo bio pre nedelju dana sa ekipom i bez greške. Stvarno preporuka za sve  koji se nađu na putu kroz Piran i trebaju negde dobro i jeftino prenočiti. Pozdrav. :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Evo dvije nočne fotke iz Pirana, dana 18.9.2015. Prva je Tartinniev Trg  noču  a druga je jedna nočna gore pomenutog hostela :takoje:

12031461_10204955431827646_4364457167367

 

12031598_10204955431867647_2633992963344

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

I gde sam ono stao? :D

 

Pa da...nas poslednji dan u Sloveniji...Najavljuju lepo vreme pa je red i taj dan da se iskoristi...Ustajanje,na bajk i na kaficu a gde drugde nego u Kranjskoj Gori...Skoro svi iz drustva ovde piju belu kafu pa smo se i mi navukli na istu dok smo bili tamo,porcije od po pola litra...KG ujutru tiha,umirujuca,milina,pravi nacin da se zapocne dan...

 

YDXJ1710_zpsabfpzs2p.jpg

 

YDXJ1751_zpsu3gmoyzh.jpg

 

20150827_102352_zpsz47djvdh.jpg

 

 

Nakon kafe nastavljamo dalje prema  Laghi di Fusine iliti Belopeskim jezerima kako ih slovenci nazivaju.

 

20150827_103422-1_zpsaumbkz3j.jpg

 

YDXJ1760_zpsm08t1f8b.jpg

 

YDXJ1774_zpsu3odauut.jpg

 

YDXJ1805_zps7ua0scnw.jpg

 

YDXJ1846_zpsflyhzdsu.jpg

 

YDXJ1939_zpsjqwhh4lt.jpg

 

I tu pravimo pus pauzu pa idemo dalje prema Lago del Predil,jezeru koje sam toliko puta video na slikama u putopisima na BJB i koje sam stavio na must see listu...

 

 

YDXJ2102_zpsljcsql6u.jpg

 

YDXJ2111_zpsuchosr1m.jpg

 

I dok tu uzivamo u prelepim prizorima prilazi nam neki matori nemac koji vozi naki Kawasaki star barem 30god ali kao da je juce iz salona izasao,nudi me cigaretom,vidi se zeljan je razgovora...I tako u razgovoru saznajem da mu je ovo druga godina kako putuje evropom od kad je u penziji,kaze : I got time,I got money,what else should I do?.Ima pravo matori...Izduvani on i kaze: vidimo se gore...A gde gore?Pa na Mangartskom sedlu iliti Mangart road-u,najvisem putu u Sloveniji koji sam takodje stavio na must see listu...

 

Sada sledi deo puta kojem sam se ja najvise radovao,Seka i ne toliko jer se i dalje plasi tih neogradjenih,krivudavih puteva...Rekoh joj ma opusteno,jel smo prosli Transalpinu i onaj put na Zabljaku,sada sam vec tatko na serpentine,vozimo se vec godinu dana zar ne? :D :D :D

 

Ubrzo stizemo i do Mangart road-a,placamo 5e ekolosku taksu i cepamo dalje...Za sada najtezi i najuzbudljiviji put koji sam vozio a tek nagrada na kraju...

 

YDXJ2138_zps7qcg706u.jpg

 

YDXJ2180_zpsmjzsqjqe.jpg

 

YDXJ2199_zpsp6ppjbt6.jpg

 

YDXJ2238_zpsqtpux6cv.jpg

 

YDXJ2268_zpswmrdux8p.jpg

 

YDXJ2294_zps448o5vlx.jpg

 

YDXJ2449_zps4fcvdas4.jpg

 

U pozadini su Belopeska jezera gde smo malopre bili...

 

YDXJ2334_zpsfq08p9ta.jpg

 

YDXJ2462_zpsfrudnniy.jpg

 

 

WOW...Zao nam je da krenemo....Naravno gde dalje vec preko Vrsica nazad u Kranjsku Goru...Slovenci nam rekose da odemo i do Boveca kad smo vec tu ali ja nekako uspevam da ga promasim i ispred skrenem za Vrsic tako da Bovec ostaje za neki drugi put...Jos jedna stvar koja je bila na must see listi je reka Soca,slike koje sam gledao na netu,nisam verovao da reka moze da bude te boje i toliko cista...Sada vec ima 30ak stepeni a mi zimski obuceni,kuvam,razmisljam kako cu da uskocim u Socu da se rashladim...

 

Usput nailazimo na ovo,stvarno ne znam sta je to ali deluje zanimljivo...

 

20150827_135748_zpsqya6g6zt.jpg

 

20150827_135753_zpsfsqrmzog.jpg

 

Vidimo jedno lepo mesto pored Soce,stajemo,tu su bili momak i devojka a on se i kupao,rekoh odlicno taman da ubijemo ovu vrucinu...AAAAaaaaa....Da li voda stvarno moze da bude toliko hladna???(Kasnije Googlam da je prosecna temp vode 9-10C).Ne,nisam se kupao jel ipak nisam bio psihicki pripremljen za ovoliku ladovinu...

 

YDXJ2534_zpsfqac0juz.jpg

 

Vrsic,zanimljiv put ali sada posle Mangarta nista specijalno...

 

YDXJ2574_zpsriyt58mf.jpg

 

YDXJ2634_zpsejjbhjx5.jpg

 

YDXJ2629_zpszsefjxph.jpg

 

20150827_153136_zps1likloug.jpg

 

Spustamo se prema Kranjskoj Gori kad rampa...Zatvoren put na 30min,Ford snima reklamu...Redar na putu gleda Borsku tablicu i pita me da li su cevapi u pivnici u Boru i dalje dobri kao sto su nekada bili... :D Kaze vozio je nekada davno materijal sa sve silne fabrike koje su nekada radile u Boru...

 

Dan lagano privodimo kraju,treba da se odmorimo malo jer sutra idemo dalje...Idemo u Crnu Goru na vencanje nasih kumova...Koliko god da mi se ne svidja autoput toliko sam ga i zavoleo jer mozes da ispeglas dosta kilometara u jednom danu...Svracamo u Dubrovnik da pojedemo nesto i eto nas u CG...Rekordnih 800km+ predjenih u danu...

 

Vencanje lepo i originalno...

 

YDXJ2713_zpsyxwwpwtg.jpg

 

YDXJ2758_zpsqxorztyr.jpg

 

YDXJ2861_zpsquk7f8a2.jpg

 

Dan nakon vencanja krecemo kuci,ustajemo ja sav nikakav,izgleda da me je stigao umor,da li da krenemo ili da ostanemo jos jedan dan da se odmorimo ma kao ajmo kuci pa cemo odmoriti...GRESKA!!!Stizem do kruznog toka kod mesta Morinj,gde odlucujem da se okrenem i vratim,da ostanemo jos jedan dan ali ja se ne okrecem vec nastavljam dalje...zasto?Ne znam...Ovo je verovatno moj najgori vozacki dan u zivotu,toliko gresaka,losih procena,rizicnih situacija...Uzas zivi...Kao slag na tortu na Zabljaku me hvataju na radar,kazna,kazna,kaznica....Pandur trlja prstima kao nesto su mu se zalepili i ponavlja sta cemo sa tobom,sta cemo sa tobom...Trebalo mi je pola sata da shvatim sta to znaci jer nikad nisam stao do sada,doduse nisu me nesto ni zaustavljali...Kod Pljevlja negde kazem Seki samo da se dovucemo do Zlatibora i tu cemo zanociti jer nisam u stanju da vozim vise...Kako smo usli u Srbiju ja se kao nesto razbudim i dogegamo se do kuce nekako...

 

Toliko za ovu god od nas,videcemo sta cemo sledece,vise ne planiramo nista...

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

nisi fer.spremio sam se za jedno tri sata citanja,a zavrsio za pet minuta.salim se,fantasticni opisi kao i u prethodnim putopisima.ne znam cime se bavis ali tvoj stil pisanja je vrh 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja