Jump to content

Moto Zajednica

Sljepčine s farovima do nebesa i kako se borite protiv njih?

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@thepainkiller  ksenon u obicnom faru se ne moze nastelovati posto daje jaku svetlost a nema sociva koje sluzi da je koncentrise i napravi "lastin rep" a po toj liniji se steluje visina,ne kazem da tvoje nije nastelovano da ne smeta drugima ali tako je spusteno vise nego sto tebi treba i ne dobijas pun efekat njegove jacine.

 

@Simon69 ksenon u faru bez nivelacije,sociva i brizgaljki za pranje je zabranjen i kod nas,lepo pise u zakonu e sada sto se to ne postuje to je vec druga stvar,saobracajac ima pravo da vas posalje na vanredni teh. i iskljuci iz saobracaja ukoliko imate ksenon u obicnom faru.

I da potpuno si u pravu za podizanje desnog fara,svetla moraju biti u ravni da bi imala jacinu i pravi efekat a "lastin rep" sluzi da mali vise obasja desnu stranu upravo zbog pesaka,biciklista... 

Kada podignu desni far to bi od prilike bilo kao da farovi umesto 55w imaju 35w

Jeste spuštenije nego što bi trebalo, ali to je jedino kompromisno rešenje da i meni kao vozaču, bude bolje u odnosu na halogen svetlo, a ipak ne smetam toliko vozačima u susret...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Višlji sam od najčešćih učesnika u saobraćaju pa me duga svetla i raštelovani xenoni ne pogadjaju toliko, ali onaj procenat retarda koji ne znaju zašta služi ablender niti kako se podešavaju farovi bivaju slikani laganim pritiskom na dugme-voila odjednom 540W osvetljava put ispred mene ( 8 fara za ove što dolaze u susret i 2 maglenke pozadi ako mi ne neko približi, a znam i da  ga propustim pa mu se zabijem u gepek i opet kliknem na dugmence)

post-4383-0-81143600-1442257562.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sinoć dolazim doma, a vrh krošnje smokve koja mi se nalazi iza kuće svjetli ko jelka, gledam šta se dešava, a ono s druge strane skuter sa nekim plavičastim svjetlom, možda je i ksenon, i to ako sam dobro vidio, kratka svjetla, jer mu je dugo odvojeno. Kuća ima sprat, a on je bio udaljen možda 50m. Sljepčina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

A kako se izboriti sa onima kojima su maglenke po defaultu upaljene, nezavisno od vremenskih uslova? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A kako se izboriti sa onima kojima su maglenke po defaultu upaljene, nezavisno od vremenskih uslova? :D

 

Njima su losi vremenski uslovi u glavi a oni su ubedjeni u suprotno.   :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Maglenke nisu uopšte problem, ako su prave maglenke, jer je njihov snop svjetla izuzetno nizak i prilično kratak.

 

A šta sve danas prolazi pod maglenke to je druga priča. Odgovaram istom mjerom kao i sa dugim svjetlima, a i ja na kolima imam te maglenke koje nisu baš nešto za maglu, pa dodam i njih ako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jedina odbrana je imati jaca svjetla od idiota koji ide iz suprotnog pravca, ove iza su rjesili sa ovim retrovizorima sto automatski guse jako svjetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jedina odbrana je imati jaca svjetla od idiota koji ide iz suprotnog pravca, ove iza su rjesili sa ovim retrovizorima sto automatski guse jako svjetlo.

Jes, a šta ja da radim sa 220W halogenog osvjetljenja u kabini, da otvorim foto studio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Upalis mu tvoja jaca i strpis se dok kreten sleti sa puta :) moras da (ne)razmisljas na njegovom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A tek oni koji obore duga i onda pre nego sto se mimoidjete oni ih upale i zaslepe vas odjednom na dve sekunde...

Ima i za to resenja...stanes, okrenes, stignes gada ali ga ne pretices nego mu roknes duga svetla pa neka mu bije u retrovizor dok se ne opameti...ili to, ili zoves zodini-a u pomoc...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

A tek oni koji obore duga i onda pre nego sto se mimoidjete oni ih upale i zaslepe vas odjednom na dve sekunde...

Ima i za to resenja...stanes, okrenes, stignes gada ali ga ne pretices nego mu roknes duga svetla pa neka mu bije u retrovizor dok se ne opameti...ili to, ili zoves zodini-a u pomoc... :D

 

E jbg, bas ga pretera druze. Pa zar stvarno mislis da je neko zaludan da se okrece i juri pacijente sa dugim farovima? Pa koliko ih ima ne da nikad ne bi stigle gde krenemo nego bismo verovatno zavrsili negde u tri lepe prateci ludake.

 

P.S. Mada jesam skoro ima jednog pacijenta kojeg mi je doslo da propustim i osvetlim otpozada, a jos je i u povratku vozio kratko iza mene pa je odivljao. Namunjen Punto Klasik, bele boje sa jos beljim svetlima, ne jsno belim kao ksenon vec nekako mlecno belim kao halogeno svetlo. Lik upali svetla i pretvori dan u noc, ubija kako svetli u svim pravcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

 

A tek oni koji obore duga i onda pre nego sto se mimoidjete oni ih upale i zaslepe vas odjednom na dve sekunde...

Ima i za to resenja...stanes, okrenes, stignes gada ali ga ne pretices nego mu roknes duga svetla pa neka mu bije u retrovizor dok se ne opameti...ili to, ili zoves zodini-a u pomoc... :D

E jbg, bas ga pretera druze. Pa zar stvarno mislis da je neko zaludan da se okrece i juri pacijente sa dugim farovima? Pa koliko ih ima ne da nikad ne bi stigle gde krenemo nego bismo verovatno zavrsili negde u tri lepe prateci ludake.

Ma slazem se i ja sa tobom...ovaj moj post je bio vise kao sprdnja...:)

Nema konkretnog leka protiv budala na drumovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja