Jump to content

Moto Zajednica

mene-me zanima ili vam,zna li neko? HONDA NR750

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: beograd-kotez

Honda NR750....motor je sex...jel iko ima iskustva sa njim,jel ga iko ikad video uzivo,jel bi neko da mi ga proda? E sad sta je to posebno kod njega....koliko sam upucen, pricam o onome sto sam ischeprko po netu. Proizvodio se 1993-94,radi se o V4 makini sa ovalnim klipovima,sa 2 klipnjace po klipu,2 svecice po cilindru,8 ventila po cilindru...i tako puta 4....brrrrr....vata me jeza..... kazu 130 konja....e sad...sta me facinira....to je 93 god...pa on ima digitalni cajger? dva auspuxa u repu.....na obrtaljci pise 17... kakav je to V a vrti se ko blesav? karbona,ima i njega?....a to je davna 1993....slike najbolje govore!

 

post-1319-12878994509841_thumb.jpg

post-1319-12878994510272_thumb.jpg

post-1319-12878994510556_thumb.jpg

post-1319-12878994534952_thumb.jpg

post-1319-1287899453521_thumb.jpg

post-1319-12878994535803_thumb.jpg

post-1319-12878994536098_thumb.jpg

post-1319-12878994536511_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Od zemalja u okruzenju, samo u Hrvatskoj postoji jedan primerak. Sto se prodaje tice, ima ljudi u Nemackoj koji ce ti rado ustupiti svoju (skoro novu) za oko 50 000e.

 

Evo ti test tog modela, pa ti vidi koliko je ustvari unikatan

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=37&Itemid=44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Motor je egzotika, mislim da ces ga tesko naci. Uostalom to nije motor za put nego za u sobu, da se posmatra kao delo primenjene umetnosti, jer da ga odrzavas tesko da ces moci osim ako ti ujak ne radi u hondi u japanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Auuuuuuuu,kakva makina..... :o :o,pa de stavi sliku i ja da se razbolim.Ovaj primerak je

stvarno samo za vitrinu iznad TV-a.Kako je dobar cek da dodjem sebi...mmm.Si ti siguran da je iz 93ce,da nije iz

2093..... ;D ;D ;D ;D.Sto mi cale nije sultan samo bi ovo ganjao... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

znaci jedno veliko, skupo NISTA! sve te zajebancije da bi na kraju bio na, ili cak ispod, nivoa tadasnje konkurencije, uz nekolilo puta vecu cenu.

 

svaka cas na naprednim resenjima ali kad to ne sluzi svrsi pitanje je cemu sluzi i zasto ga platiti toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Od zemalja u okruzenju, samo u Hrvatskoj postoji jedan primerak. Sto se prodaje tice, ima ljudi u Nemackoj koji ce ti rado ustupiti svoju (skoro novu) za oko 50 000e.

 

Evo ti test tog modela, pa ti vidi koliko je ustvari unikatan

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=37&Itemid=44

 

Ima ga Dražen Srdoč iz Rijeke , bivši trkač i sadašnji zastupnik Honde za HR .

Vidio sam ga u živo na Grobniku(nije ga vozio),dođi na Motohappening na Grobnik i možda ti se posreći , dođe Srdoč ponekad s njom na piće  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

znaci jedno veliko, skupo NISTA! sve te zajebancije da bi na kraju bio na, ili cak ispod, nivoa tadasnje konkurencije, uz nekolilo puta vecu cenu.

 

svaka cas na naprednim resenjima ali kad to ne sluzi svrsi pitanje je cemu sluzi i zasto ga platiti toliko.

 

apstraktna umetnost verovatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Isti takav digitalni deo table ima i afrikica od 93 ;) tako da je taj detalj nebitan

A ostalo  :o

 

Kupis CBR1100XX i dobijes retrovizore od NR-a

 

Kupis VFR800 i dobijes zadnju viljusku od NR-a

 

 

Da, egzotika, i to ovalna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

A šta mislite koliko će se desmoseidici dukaca voziti po ovoj ceni. Uvek će biti paćenika koji plaćaju nešto astronomski mnogo a ne koriste ga uopšte, recimo ferrari enco, porsche 959, Orange county chopers i sl. Ako neko ima pare, ne mora da znači da ima mozak. Osim ako ne smatra to za dobru investiciju.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ra$o taj motor nema konkurenciju :) Btw fabricki je imao 120 konja ali postoji par komada cak i u Evropi koji su jednostavno otvoreni na 145 KS (fabricki znaci nikakav budz). A poceo je 91. da se proizvodi cini mi se, pa ti vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ma sve to stoji, taj motor je imao 165ks pa su ga zatvorili u serijskoj varijanti da bi bio dugotrajniji. motor je stvarno jedinstvem ali pitanje je sta se dobijalo za cenu od 100000 maraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ma sve to stoji, taj motor je imao 165ks pa su ga zatvorili u serijskoj varijanti da bi bio dugotrajniji. motor je stvarno jedinstvem ali pitanje je sta se dobijalo za cenu od 100000 maraka.

Dobijala se ekskluziva i samo savrshenstvo tog vremena. Jbg. nije lako i jeftino biti elita.

Da li je fabriku taj motor koshtao 5000 maraka i da li vredi 10000 to je po meni uopshte nebitno.

Ako je to bio najbolji sportski motor tog vremena naravno da je imao enormno visoku cenu jer nema konkurenciju samim tim shto je daleko najbolji.

 

Zamisli sad se pojavi motor od 250ks kao bum na trzhishte. Koshtao bi preko 100000e pa ti gledaj  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa fora je sto nije bio najbolji, samo to. tako bar kazu na testu. u to vreme, 93, 230kg i pored karbona i ostalog nije malo, druga stvar serijskih 120ks nije bio neki bum, sto se tice ostalog u onom testu kazu da je na nivou ili u pojedinim segmentima cak iza konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

pa fora je sto nije bio najbolji, samo to. tako bar kazu na testu. u to vreme, 93, 230kg i pored karbona i ostalog nije malo, druga stvar serijskih 120ks nije bio neki bum, sto se tice ostalog u onom testu kazu da je na nivou ili u pojedinim segmentima cak iza konkurencije.

Motor je fascinantan sa onih 165ks kada se otvori fabrichki bez budzenja kao shto neko reche, ali sa tih 120ks i ja kazhem da nije nishta posebno iz prostog razloga jer je toliko imao i zxr 750 istih godina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ljudi, ljudi, propustate poentu!

 

Ako zanemario ostale tehnicke novotarije, motor je imao OVALNE klipove, 8 (osam) klipnjaca i 32 (tri'es dva) ventila, i sve je to RADILO i davalo rezultate koji su mogli da pariraju konkurenciji tog vremena. Ovime je demonstrirano da postoje i manje konvencionalana resenja motora SUS (doduse, ne tako revolucionarno kao vankel motor) koja itekako funkcionisu. Motor je jednostavno unikat, demonstracija tehnickih dostignuca tog vremena, koja ce mozda tek u buducnosti naci primenu. Ovom motociklu nije mesto na ulici, i ako ga takvog posmatrate definitivno ne vredi ulozeni novac. Ali kao eksponat kojem ce se diviti svaki ljubitelj mehanike, da, definitivno je potcenjen. Znate sta? Voleo bih da ga imam... ;D :D

 

DWEd9_hondanr750klipmn9.th.jpg

t5w1k_hondanr750motorqn8.th.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

.u to vreme, 93, 230kg i pored karbona i ostalog nije malo, druga stvar serijskih 120ks nije bio neki bum

 

FZR 750 R OW 01 je jos 89-e imala 187 kg i oko 150 konja, tako da je po pitanju odnosa mase i snage bila daleko ispred NR-a. Mada ni OW01 se nije nesto prosalvila u superbike-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Veliko Gradište

Ako imaš kintu prodaju se dva komada u Zwolle-u. Cena prava sitnica 55000€ kom.A ako si pobednik tranzicije tip u Danskoj prodaje RC30, RC45 i NR 750 svi sa 0km za celih 300000€ u kompletu. Pa onda probaj da ga voziš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ovalne klipove ima da bi se nekako smestilo 8 ventila. To je radjeno u doba

eksperimenata sa brojem ventila i geometrijom usisa. Dokazano je da je dobitak

toliko zanemarljiv u odnosu na komplikaciju i cenu. Odrzavanje da i ne pominjemo.

Ono sto je potvrdjeno, je da je 5 ventila po cilindru krajnjni broj kod kojeg komplikacija

donekle opravdava efikasnost, to je uradila Yamaha sa FZ 750. Ipak, 4 ventila po cilindru

daje najbolji dobitak u performansama u odnosu na cenu/komplikaciju, pa se stoga industrija

a verujem i sport zadrzali na tom broju. Daleko je isplativije razvijati termodinamicki model

model motora (oblik komore za sagorevanje, usis i izduv) sam sistem razvoda ventila i

sistem za elektronsko ubrizgavanje goriva.

Ipak, NR 750 je tehnicki dragulj, voleo bih da imam takve prihode da mogu imati kolekciju

ezotericnih vozila (i jos kojecega). U toj kolekciji bi i NR 750 imala svoje mesto.

Ipak, za voznju ima daleko boljih motocikala ( i bilo ih je i u to vreme).

Pozdrav svima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja