Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore Montenegro Vision

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozzzzzz za Nikolu, kad dodjem u Mojkovac ima da me vodis da vidim Vladetovog dede most.

Pozdrav i za tebe,naravno idemo u posjetu i da napravimo koju fotografiju bice mi zadovoljstvo..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Nikola, 

 

bilo bi intereseatno, ako mozda znas ili da se raspitas nekako, ima li putne veze od Gusinja prema Podgorici direktno ili bar preko Vituse. Nisam se tu zavlacio, ostalo mi nepoznato, a zelja mi je.

Pozdrav,ja sam vozio sa motorom preko Andrijevice,Plava pa do Gusinja,sad direktno do Podgorice bih morao da se raspitam pa da ti javim vjerovatno ima neki put tamo,eto i mene je to sad dalo znatizelju bio bi mi tad dobar krug kad bi isao prema Podgorici...uglavnom cu se ja raspitati da vidim zna li ko...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Nikola, 

 

bilo bi intereseatno, ako mozda znas ili da se raspitas nekako, ima li putne veze od Gusinja prema Podgorici direktno ili bar preko Vituse. Nisam se tu zavlacio, ostalo mi nepoznato, a zelja mi je.

Trenutno nema drugog normalnog puta osim preko Andrijevice ili Tresnjevika. U planu je asfaltni put kroz kanjon Cetine, koji ce liniju PG/Gusinje napraviti na 70 km.

Ali ako imas enduro motor... Stvari se menjaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Odlično!

Sa mapama puta i još malo informacija o smještaju i hrani - da se štampa u savršen vodič!

Fotografije vrhuunske!

 

Kako si zeznuo gravitaciju?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ljudi ovo je raj na zemlji.

Neki dan na Arte TV gledao doku o sjeveru Montenegra.

Neopisivo lijepa priroda, čisti zrak, zdrava hrana.

Šta bi tu čovjek još poželio?

 

Zanima me kad se snijeg tamo topi i kad se može "napadati" motorom, što se temperature zraka tiče i do kad traje moto sezona.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Snijega nema ove godine. Sezona traje praktično 12 mjeseci - u Podgorici i na primorju. Na sjeveru bude klizav asfalt. I može da padne snijeg u aprilu.

Ja sam u julu i avgustu pokisnuo 10 puta - na sjeveru, a u Podgorici bilo 50 stepeni čitavo ljeto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Odlično!

Sa mapama puta i još malo informacija o smještaju i hrani - da se štampa u savršen vodič!

Fotografije vrhuunske!

 

Kako si zeznuo gravitaciju?!

Daaa tek krecem sa mapama i takvim informacijama mnogo imam obaveza pa ne mogu sve da postignem,a hvala ti...pa ne slusa me gravitacija pa moram da je bijem i onda znas kako to vec ide :D hahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Volija bi znat kad je najmanje padavina tj. kiše.

Planiram za ubuduće...

Pa najmanje kise u CG je pretezno jun,jul avgust,pa onda se nekad desi da bude semtembar,oktobar i novembar kao prosle godine bez imalo kise ...malo propratis na netu prognozu od prilike se informises za bilo koji grad u CG i vidis na cemu si mnogo pogadjaju i tacne su informacije ,,meteo" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozdrav,danas nesto kuci sjedim i odjednom mi dune u glavu jedna stvar koju sam bas veoma tesko uradio i iz mnogo puta je i uradio i ako izgleda nemoguce al sam se posteno izrazbio na patos u sobi..Podesio sam aparat preko daljinskija na svega 2sek i toliko sam imao vremena da se zatrcim udarim jako u zid i ispravim se...hahahah.evo o cemu je rijec...hahaha :D 

Malo da i promijenimo da nijesu samo ljepote CG :D 

 

post-37921-0-59533200-1456876672.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Ljudi ovo je raj na zemlji.

Neki dan na Arte TV gledao doku o sjeveru Montenegra.

Neopisivo lijepa priroda, čisti zrak, zdrava hrana.

Šta bi tu čovjek još poželio?

 

Zanima me kad se snijeg tamo topi i kad se može "napadati" motorom, što se temperature zraka tiče i do kad traje moto sezona.

Pozz

Imamo bas mnogo lijepih mjesta,ne stizem sve objavljivati jer imam i mnogo drugih obaveza al cu se truditi da vam jos vise pokazem sta zapravo imamo i ako smo mala drzava al je mnogo vrijedna i malo se ulaze u takve ljepote nazalost...snijeg ti se topi posle cuvenih Babinih Jarceva to je upravo sad za nekih 20tak dana bi trebalo da prestane sa snjegovima i da pocne lijepi dani,sezona za motor za CG vec moze se napadati vec od Maja,juna jula itd...to su idealni dani za motor i obilazak planina,jezera i mjesta naravno...a uvijek se moze svratiti na fenomenalna jela sirom raznih ,,Etno Sela" gdje covjek i sebe na kraju pojede :D hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pozdrav,danas nesto kuci sjedim i odjednom mi dune u glavu jedna stvar koju sam bas veoma tesko uradio i iz mnogo puta je i uradio i ako izgleda nemoguce al sam se posteno izrazbio na patos u sobi..Podesio sam aparat preko daljinskija na svega 2sek i toliko sam imao vremena da se zatrcim udarim jako u zid i ispravim se...hahahah.evo o cemu je rijec...hahaha :D 

Malo da i promijenimo da nijesu samo ljepote CG :D

 

Dobro si ti gradio tu kuću! :)

 

Pratim temu od početka pošto sam, skoro već godinu dana, na privremenom radu u CG. Mene putevi najčešće vode iz Podgorice na more pa tako imam priliku da obidjem ove primorske puteve. Sigurno ću, u predsezoni, imati dosta toga da vidim i po severu nakon tvojih priloga. Možda se ukačimo negde ako ne zahteva off road ;) i ja čekam mape da počnem planiranje. Živ bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

 

Pozdrav,danas nesto kuci sjedim i odjednom mi dune u glavu jedna stvar koju sam bas veoma tesko uradio i iz mnogo puta je i uradio i ako izgleda nemoguce al sam se posteno izrazbio na patos u sobi..Podesio sam aparat preko daljinskija na svega 2sek i toliko sam imao vremena da se zatrcim udarim jako u zid i ispravim se...hahahah.evo o cemu je rijec...hahaha :D 

Malo da i promijenimo da nijesu samo ljepote CG :D

Dobro si ti gradio tu kuću! :)

 

Pratim temu od početka pošto sam, skoro već godinu dana, na privremenom radu u CG. Mene putevi najčešće vode iz Podgorice na more pa tako imam priliku da obidjem ove primorske puteve. Sigurno ću, u predsezoni, imati dosta toga da vidim i po severu nakon tvojih priloga. Možda se ukačimo negde ako ne zahteva off road ;) i ja čekam mape da počnem planiranje. Živ bio

 

A kuca se dobro sagradila hahahahaha :) A svaka cast na tome i na obilasku,ja iskreno ne volim bas primorje jeste fino i nervira me sto se sve dolje ulaze a na sjever CG koji je znatno ljepsi i sigurno bi bio i bolji da se ulaze,a to se u svijetu traze,u srecne drzave sjever im je na prvom mjestu,evo primjer da ti dam da ne duzim:imamo prirodnu ski stazu na Bjelogrivcu 1900mnv koji je 7km cini mi se najduza prirodna staza u Evropi i gdje se projekat napravio a niko nece da ulozi u to,itd itd...:) Sto se tice sjevera ima mnogo puteva koji su lagani gdje moze svaki motocikl sa super moto gumama da predje :D Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svaka cast za volju i temu gde si nas pocastio ovim lepotama. Pridruzujem se predlogu da pored nekog zanimljivog mesta postavis i lokaciju, barem GPS kordinate.

 

Inace, sto se tice ski staza, ja sam bio u Francuskoj, mesto Alpe'd Huez, gde staza Serene ima 16km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Nego Nikola, kad cemo na fotkama videti suvozacicu. Ako jos nije pristigla, kad dodje zovi da pravimo moto svatove.

Haha pa trebalo bi ovog ljeta da bude jedna ,,suvozacica" tesko je mene ispratiti :D haha a hvala naravno :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Svaka cast za volju i temu gde si nas pocastio ovim lepotama. Pridruzujem se predlogu da pored nekog zanimljivog mesta postavis i lokaciju, barem GPS kordinate.

 

Inace, sto se tice ski staza, ja sam bio u Francuskoj, mesto Alpe'd Huez, gde staza Serene ima 16km.

Hvala puno,da naravno pripremam sve polako za nove fotke gdje ce biti neka mapa i jos ponesto...a cuo sam da je Francuska sto se tice skijanja jedna od jacih,pa vjerovatno da ima i duzih od nase samo samo naglasio da je nasa prirodna bez dodira covjeka ima 7km koja je procijenjena da je najduza u evropi sto se tice netaknute prirode...a vjerovatno ima eto i sam si bio sto je lijepo sto si podijelio sa nama da znamo...ipak od iskusnijih uvijek ucimo nesto novo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pušti to "SM" gume! ;) TDM nije ljubitelj puteljaka i putića (barem kad ga ja vozim) ;)

Haha da da...:D slazem se sa tobom...eto ima za svakoga ponesto i puteljaka i putica :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozdrav,uskoro spremam novi dio koji je prelijep u Crnoj Gori ako ne i najljepsi,kao sto ste mi vi predlozili sa mapom puta i dodacima...:) Nego da vam pokazem kako napreduju radovi na mom Salcanu,mislim da jos nisam gledo kod nas kofere ovakve na Salcanu polako se sprema za Alpe i nastavak obilaska Crne Gore,hocu da mi kazete sta mislite dal bi mi preporucili jos neke dodatke na samim koferima,planiram da im unutra stavim etison kao i gume ispod poklopaca,dal imate kakvu ideju sta bi moglo sa spolja jos da ide da pokrijem ove nitne i slicno? Zivjeli mi :D 

 

Fotografije su fotografisanje sa telefonom pa su malo losije al dovoljno da se vidi o cemu se radi :D 

post-37921-0-23754700-1457266706.jpg

post-37921-0-32389400-1457266707.jpg

post-37921-0-52751800-1457266714.jpg

post-37921-0-63784700-1457266721.jpg

post-37921-0-39121300-1457266730.jpg

post-37921-0-28092600-1457266737.jpg

post-37921-0-13757200-1457266743.jpg

post-37921-0-31400200-1457266746.jpg

post-37921-0-23418500-1457266750.jpg

post-37921-0-68860900-1457266754.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Lijepa kucna radinost, samo nastavi. Posto su siroki, savjetujem ti da sa zadnje strane kofera, uz ivicu, nalikepis floroscetne trake.

Testiraj ih na propustnost, zalivaj crijevom. Ako ti udje kisa na Alpe, znas dalje sta se desava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Unutra polijepi neoprensku izolaciju, imaš u autodijelovima uli kod majstora za klima uredjaje.

Ako si izmedju spojeva stavljao silikonski kit trebali bi biti vodonepropustni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Zemo bojim se da su ti preveliki koferi za tvoj motor. Preveliki otpor ce da prave i  jos kad se napune a i sami imaju 15kg,  a ides na Alpe imas da ubijes masinu ocas posla. Bolje da si nabavio neke bisage

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja