Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore Montenegro Vision

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Nikola, Janko je u pravu, tvom motoru bi bisage (nepromocive vrece) bile:  prikladnije, lakse, manji otpor vazduha bi stvarale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Lijepa kucna radinost, samo nastavi. Posto su siroki, savjetujem ti da sa zadnje strane kofera, uz ivicu, nalikepis floroscetne trake.

Testiraj ih na propustnost, zalivaj crijevom. Ako ti udje kisa na Alpe, znas dalje sta se desava ;)

Hvala ti,a oblozio sam ih unutra sa silikonom i testirao bas sa crijevom ni kapi ne ulazi...:D a te trake si mi dao ideju koju se nisam ni sjetio...hvala ti...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Unutra polijepi neoprensku izolaciju, imaš u autodijelovima uli kod majstora za klima uredjaje.

Ako si izmedju spojeva stavljao silikonski kit trebali bi biti vodonepropustni.

Da stavio sam neki silikon sive boje i probao sa spolja sa crijevom nije mi ulilo....hvala ti na savjetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Zemo bojim se da su ti preveliki koferi za tvoj motor. Preveliki otpor ce da prave i  jos kad se napune a i sami imaju 15kg,  a ides na Alpe imas da ubijes masinu ocas posla. Bolje da si nabavio neke bisage

Joooj tacno cu se razocarati sad...:O Koliko sam samo truda ulozio za kofere,a sami koferi imaju 6kg mjerio sam ih i eto da natovarim 20kg to ne bi trebalo da bude neki problem kao da vozim suvozaca koji je tezi troduplo,mislis da nece moci motor da mi ide od otpora? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Nikola, Janko je u pravu, tvom motoru bi bisage (nepromocive vrece) bile:  prikladnije, lakse, manji otpor vazduha bi stvarale. 

Jaoooo znaci usrao sam stvar a toliko sam se namucio dok sam ih napravio...sto zar ce mi motor ici slabije zbog otpora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Nikola, Janko je u pravu, tvom motoru bi bisage (nepromocive vrece) bile:  prikladnije, lakse, manji otpor vazduha bi stvarale.

 

Jaoooo znaci usrao sam stvar a toliko sam se namucio dok sam ih napravio...sto zar ce mi motor ici slabije zbog otpora?

Stara, zao mi je jer imas zelju, ali ti i ja moram reci. Ti koferi su za jaci agregat, stvarace ti otpor i tezinu. Sacuvaj ih za neki drugi motor. Agregat od 200ccm u Salcana, imas sanse 50% da ce da izdusi na Alpske pasove od 2800m. Moja preporuka ti je da doooobro razmislis. U najgorem slucaju, ubijeces agregat motora, i sam sebi ces napraviti velike troskove kao da si mogao kupiti veci.

 

Neka i ostale kolege bajkeri daju svoje misljenje pa skupi sve :)

Zao mi je sto ti kvarim entuzijazm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nidzo moras da probaš i da vidiš. Fino ih natovari pa uz Krstac i samo ce ti se kasti. Najbitnija je dobra volja i zelja za putovanjem a ostalo je manje bitno. Putuju ljudi sa svim i svacim i stizu do cilja i od sveg srca i tebi to zelim. Ako se odlucis za bisage imas od mene na zajam. Ja ih nikad nisam stavio na motor ali sam ih pozajmljivao, msm da imaju i kisne navlake. Super stvar su i nepromocive vrece koje se koriste za rafting.

Lako je tebi imas Duleta koji se prosle godine bas fino provozao po Alpima pa ce te on bolje savjetovat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nidzo moras da probaš i da vidiš. Fino ih natovari pa uz Krstac i samo ce ti se kasti. Najbitnija je dobra volja i zelja za putovanjem a ostalo je manje bitno. Putuju ljudi sa svim i svacim i stizu do cilja i od sveg srca i tebi to zelim. Ako se odlucis za bisage imas od mene na zajam. Ja ih nikad nisam stavio na motor ali sam ih pozajmljivao, msm da imaju i kisne navlake. Super stvar su i nepromocive vrece koje se koriste za rafting.

Lako je tebi imas Duleta koji se prosle godine bas fino provozao po Alpima pa ce te on bolje savjetovat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

 

 

Nikola, Janko je u pravu, tvom motoru bi bisage (nepromocive vrece) bile:  prikladnije, lakse, manji otpor vazduha bi stvarale.

Jaoooo znaci usrao sam stvar a toliko sam se namucio dok sam ih napravio...sto zar ce mi motor ici slabije zbog otpora?

Stara, zao mi je jer imas zelju, ali ti i ja moram reci. Ti koferi su za jaci agregat, stvarace ti otpor i tezinu. Sacuvaj ih za neki drugi motor. Agregat od 200ccm u Salcana, imas sanse 50% da ce da izdusi na Alpske pasove od 2800m. Moja preporuka ti je da doooobro razmislis. U najgorem slucaju, ubijeces agregat motora, i sam sebi ces napraviti velike troskove kao da si mogao kupiti veci.

 

Neka i ostale kolege bajkeri daju svoje misljenje pa skupi sve :)

Zao mi je sto ti kvarim entuzijazm

 

Hvala na savjetu i svemu razmislit cu da vidim onda kako i sta testiracu ih ovdje kod nas...pretovaricu ga na maximalno pa cu se popeti na 2.500mnv ako ovdje crkne bar mi je blizu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Nidzo moras da probaš i da vidiš. Fino ih natovari pa uz Krstac i samo ce ti se kasti. Najbitnija je dobra volja i zelja za putovanjem a ostalo je manje bitno. Putuju ljudi sa svim i svacim i stizu do cilja i od sveg srca i tebi to zelim. Ako se odlucis za bisage imas od mene na zajam. Ja ih nikad nisam stavio na motor ali sam ih pozajmljivao, msm da imaju i kisne navlake. Super stvar su i nepromocive vrece koje se koriste za rafting.

Lako je tebi imas Duleta koji se prosle godine bas fino provozao po Alpima pa ce te on bolje savjetovat.

Hvala Jale malo si mi povratio ovo sto sam se bio razocarao,probacu ih taman tuda na Krstac,sa dvojicom sam putovao i peo se na 2500mnv i bez problema vuce nas i to trecom cetvrtom....i hvala ti puno na tome na zajam...a Dule je masina isto jedna vrsta ludaka kao i ja on je cak i sam krenuo bio al eto prikljucila su mu se jos par bajkera...:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Bisage i ranac na ledja, pa naprijed :)

Joooj ne pominji mi samo ranac na ledja vise mi se smucilo sa tim dovoljno mi je sto po 2-3 puta na dan imam treninge sa njim i to 10kg tezak i sto sam isicijo sa njim kad sam obisao Crnu Goru :D zato sam ovolike kofere napravio,brate da natovarim i uzivam :D hahahahha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Odradi dobar test ;) pa samo naprijed sa zeljom za Alpe

Testirao sam motor jos onda kofere da testiram pa cu vidjeti,hvala usudicu se pa sta bog da, :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

ja  ipak mislim da  bi motor  izdrzao taj put, bez  ikakvih kvarova, momak je  ove  godine  presao 8000km sa  njim i nije  imao nikakvih problema, pa  moze  i obici alpe, ne  vidim da  otpor  moze  da mu pravi toliki problem, jer se sa ovakvim motorom ne ide  brze  od 70, 80 na sat. sto se  tice  tezine  kofera, jesu teski al ne  toliko da  bi ta tezina  unistila  motor, da  mu ta  tolika  kilaza  skodi onda se na  ovaj motor  ne  bi mogao voziti suvozac koji je 3 puta tezi od  ovih kofera i opreme  koja  bi se nosila. ja  podrzavam nikolu u ovome jer ipak to voli i ima  zelju sve sam da  napravi. bisage  ili plasticni koferi su mnogo efikasniji al momak je  htio da  proba ovako, sto rece  janko, ima  gdje  da  ga  proba, pa  kad sve fino zavrsi pojase na  motor  napuni kofere  i sve  to fino testira, i odma  ce znati na cemu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

ja  ipak mislim da  bi motor  izdrzao taj put, bez  ikakvih kvarova, momak je  ove  godine  presao 8000km sa  njim i nije  imao nikakvih problema, pa  moze  i obici alpe, ne  vidim da  otpor  moze  da mu pravi toliki problem, jer se sa ovakvim motorom ne ide  brze  od 70, 80 na sat. sto se  tice  tezine  kofera, jesu teski al ne  toliko da  bi ta tezina  unistila  motor, da  mu ta  tolika  kilaza  skodi onda se na  ovaj motor  ne  bi mogao voziti suvozac koji je 3 puta tezi od  ovih kofera i opreme  koja  bi se nosila. ja  podrzavam nikolu u ovome jer ipak to voli i ima  zelju sve sam da  napravi. bisage  ili plasticni koferi su mnogo efikasniji al momak je  htio da  proba ovako, sto rece  janko, ima  gdje  da  ga  proba, pa  kad sve fino zavrsi pojase na  motor  napuni kofere  i sve  to fino testira, i odma  ce znati na cemu je 

Hvala brate moj,slazem se sa tobom potpuno ne mogu ja voziti 200km na cas da bi mi pravili otpore i zbog tezine onda ne bi mogao da vozim dvojicu,ovo je ziva masina koja ne ostavlja nigdje...da u pravu si kad ih jos sredim fino testiram i vidim na cemu sam...Brat moj :*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Samo naprijed. Hrabro i odlucno ;) pa se pridruzi ekipi ako se sastavi na ljeto za Alpe

Hvala brate ,rado naravno i ako vas ne bih mogao ispratiti ipak sam ja makanja pored vas sa tim jakim motorima al bih vas ispratio sa zakasnjenjem i fotografijom :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Moras da probas, samo da znas da su jedno jednodnevne voznjice a drugo 10-15 dana provesti svakodnevno na motoru uz konstantan gas i forsiranja. Taj motor fabricki bez kofera nije ravnopravan ucesnik u saobracaju a tek sa onim koferima i opterecen ce biti  meta svakog slepera.

Ali nije nemoguce , sreca prati hrabre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Moras da probas, samo da znas da su jedno jednodnevne voznjice a drugo 10-15 dana provesti svakodnevno na motoru uz konstantan gas i forsiranja. Taj motor fabricki bez kofera nije ravnopravan ucesnik u saobracaju a tek sa onim koferima i opterecen ce biti  meta svakog slepera.

Ali nije nemoguce , sreca prati hrabre

Slazem se Janko,probacu i ja sam prelazio na dan po 250km od ujutru do uvece tako skoro 3 mjeseca kad sam obilazio CG bas sam naporisao motor ali bas,to cak i Dule zna i sve sam mu pricao da cu ga zapaliti al me nije nigdje ostavio ....uh sta mene onda sve ceka...negdje ce me sleper oduvati u prolazu...:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Samo naprijed. Hrabro i odlucno ;) pa se pridruzi ekipi ako se sastavi na ljeto za Alpe

 

Hvala brate ,rado naravno i ako vas ne bih mogao ispratiti ipak sam ja makanja pored vas sa tim jakim motorima al bih vas ispratio sa zakasnjenjem i fotografijom :D

Cim mi stanemo sa strane za pogled i slike, stizes nas ti za deset min max ;) koliko god mi prangijali brzo.

Zelja za putovanjem je mnogo bitnija od motora koji vozis. A i eto da spomenemo najgore, u slucaju da ti masinica stane, necemo te ostaviti da propustis avanturu i dozivljaj vec ces poskociti na necij motor i nastavljamo ;) bajkerski kod. Ali prvo da se skupimo za krenuti na Alpe :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

 

 

Samo naprijed. Hrabro i odlucno ;) pa se pridruzi ekipi ako se sastavi na ljeto za Alpe

Hvala brate ,rado naravno i ako vas ne bih mogao ispratiti ipak sam ja makanja pored vas sa tim jakim motorima al bih vas ispratio sa zakasnjenjem i fotografijom :D

Cim mi stanemo sa strane za pogled i slike, stizes nas ti za deset min max ;) koliko god mi prangijali brzo.

Zelja za putovanjem je mnogo bitnija od motora koji vozis. A i eto da spomenemo najgore, u slucaju da ti masinica stane, necemo te ostaviti da propustis avanturu i dozivljaj vec ces poskociti na necij motor i nastavljamo ;) bajkerski kod. Ali prvo da se skupimo za krenuti na Alpe :D

 

Pa daaa vi imate dovoljno da slikate i odmorite dok ja stignem...i slazem se zelja je najbitnija u svemu sto radimo u zivotu,a to je veoma posteno i lijepo zato su bajkerska porodica najbolja od svega tu smo da se pomazemo u svakom svetom dobu,i nesto najljepse sto kod nas postoji je kad putujes negdje i iz suprotnog pravca ti mase svaki bajker to je nesto prelijepo i prelijep osjecaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozdrav,evo jedne vrlo lijepe ture kao sto ste mi i predlozili sa mapom puta kuda se ide,svi vi prolazite kroz Mojkovac kad idete na Crnogorsko primorje,ako dolazite iz pravca Srbije,ova ruta nije toliko zahtjevna makadamski put je gdje mozete preko prelijepe Bjelasice doci do Kolasina a uz put posjetiti prostrane livade,katune i mnogo jezera koje su jedno od najljepsih u Crnoj Gori,evo par fotografija kako izgleda od prilike cio put i jezera,na dnu je mapa koju mozete pogledati kako i sta...Zivjeli!

 

Pocetak bi bio Mojkovac,gdje dalje idete do Biogradskog Jezera i nastavljate put prema gore,tu vas ocekuje naplatna rampa mislim da je 2e ili 3e po osobi jedino ako sta nijesu mijenjali al ne vjerujem,onda se penjete jedno 7-8km na prelijep vidikovac koji se Zove Bendovac i na dlanu vam je Biogradsko Jezero,dalje nastavljate i fotografije ce vam reci sve :D 

 

-Prva fotografija su dva mosta o kojima sam pomenuo,

-Druga i treca fotografija je kad izadjete odmah nakon Mojkovca i Podbisca i put prema Kolasinu,

-Treca fotografija je pogled sa puta na lijepu Taru,

-Cetvrta fotografija takodje nastavak puta prema Kolasinu,

-Peta fotografija je skretanje za Biogradsko Jezero i put prema Bjelasici i ovoj ruti o kojoj pricam,

-Sesta i sedma fotografija vas ceka naplatna rampa,

-Osma do 12-te fotografije je put kroz Biogradsku prasumu gdje idete nekih 2km do jezera ,

-13-ta fotografija je dolazak do jezera i vec sam objavljivao jezero da ne gnjavim opet nastavljamo put prema Bendovcu,

-14-ta fotka je pogled sa Bendovca na jezero,

-15-ta fotka vodi dalje put do predivnih jezera na slici je prvo malo Ursulovacko jezero sa lijeve strane,

-Odmah nakon njega je Veliko Ursulovacko to je 18-ta i 19-ta fotografija,

-Onda dolazite gdje je predivni pogled na svatovsko groblje i crkvu Sv.Ilije cini mi se da se zove,dalje fotografije,

-Dalje idete prema Zekovoj glavi i prolazite tacno ispod njega,evo nastavak fotki 20-ta pa na dalje,

-

post-37921-0-42119800-1457353836.jpg

post-37921-0-63696300-1457353908.jpg

post-37921-0-06416900-1457353960.jpg

post-37921-0-18440200-1457354018.jpg

post-37921-0-94109100-1457354064.jpg

post-37921-0-94196600-1457354151.jpg

post-37921-0-42533300-1457354230.jpg

post-37921-0-35494300-1457354287.jpg

post-37921-0-39474400-1457354350.jpg

post-37921-0-30932800-1457354418.jpg

post-37921-0-97555500-1457354510.jpg

post-37921-0-29866400-1457354600.jpg

post-37921-0-26290100-1457354818.jpg

post-37921-0-89840900-1457354862.jpg

post-37921-0-17987200-1457354884.jpg

post-37921-0-65533500-1457354931.jpg

post-37921-0-75680100-1457354979.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozdrav,evo jedne vrlo lijepe ture kao sto ste mi i predlozili sa mapom puta kuda se ide,svi vi prolazite kroz Mojkovac kad idete na Crnogorsko primorje,ako dolazite iz pravca Srbije,ova ruta nije toliko zahtjevna makadamski put je gdje mozete preko prelijepe Bjelasice doci do Kolasina a uz put posjetiti prostrane livade,katune i mnogo jezera koje su jedno od najljepsih u Crnoj Gori,evo par fotografija kako izgleda od prilike cio put i jezera,na dnu je mapa koju mozete pogledati kako i sta...Zivjeli!

 

Pocetak bi bio Mojkovac,gdje dalje idete do Biogradskog Jezera i nastavljate put prema gore,tu vas ocekuje naplatna rampa mislim da je 2e ili 3e po osobi jedino ako sta nijesu mijenjali al ne vjerujem,onda se penjete jedno 7-8km na prelijep vidikovac koji se Zove Bendovac i na dlanu vam je Biogradsko Jezero,dalje nastavljate i fotografije ce vam reci sve :D

 

-Prva fotografija su dva mosta o kojima sam pomenuo,

-Druga i treca fotografija je kad izadjete odmah nakon Mojkovca i Podbisca i put prema Kolasinu,

-Treca fotografija je pogled sa puta na lijepu Taru,

-Cetvrta fotografija takodje nastavak puta prema Kolasinu,

-Peta fotografija je skretanje za Biogradsko Jezero i put prema Bjelasici i ovoj ruti o kojoj pricam,

-Sesta i sedma fotografija vas ceka naplatna rampa,

-Osma do 12-te fotografije je put kroz Biogradsku prasumu gdje idete nekih 2km do jezera ,

-13-ta fotografija je dolazak do jezera i vec sam objavljivao jezero da ne gnjavim opet nastavljamo put prema Bendovcu,

-14-ta fotka je pogled sa Bendovca na jezero,

-15-ta fotka vodi dalje put do predivnih jezera na slici je prvo malo Ursulovacko jezero sa lijeve strane,

-Odmah nakon njega je Veliko Ursulovacko to je 18-ta i 19-ta fotografija,

-Onda dolazite gdje je predivni pogled na svatovsko groblje i crkvu Sv.Ilije cini mi se da se zove,dalje fotografije,

-Dalje idete prema Zekovoj glavi i prolazite tacno ispod njega,evo nastavak fotki 20-ta pa na dalje,tu sa lijeve strane cete naletjeti opet na predivno jezero koje se Zove Pesica Jezero,

-Onda prolazite Zekovu glavu i dolazite na Vranjak i nekih 10tak km na ski centar Kolasin 1450 i dalje je asvalt do Kolasina

 

Da li vam se svidja ova ruta,mislim da nema preko 50 tak km...:D 

post-37921-0-72627100-1457355105.jpg

post-37921-0-59189400-1457355146.jpg

post-37921-0-39065600-1457355182.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja