Jump to content

Moto Zajednica

У посети браниоцима Ваљевске Грачанице

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

На празник Преображење Господње одлучио сам да посетом подржим браниоце цркве Архангела Михаила(Ваљевска Грачаница) у намери да одбране светињу од безобзирних комунистичких криминалаца који покушавају да оскрнаве ово Свето место зарад сопствених интереса.

2015_08_19_801.jpg

Отац Антоније

2015_08_19_802.jpg

Шта рећи?

2015_08_19_805.jpg

Радници јкп нелегално и супротно од свих моралних и верских обичаја ископавају покојнике који почивају непосредно уз манастирску порту.

2015_08_19_806.jpg

Блага теренска вожња

2015_08_19_809.jpg

Дивни предео који ће бити уништен пуњењем бране "Ровни"

2015_08_19_810.jpg

Ако пажљиво погледате видећета две девојке које се сунчају ,а све ово ће нестати уколико се брана напуни водом.

2015_08_19_811.jpg

Стари мост

2015_08_19_812.jpg

Потоп

2015_08_19_820.jpg

Одлично место за вожњу и зезање,ако не напуне језеро.

2015_08_19_823.jpg

Поглед из смера Ваљева.

Отац Антоније и браниоци немањићке светиње су ме замолили да упознам бајкере и мотоциклисте са њиховом и мојом муком и да покушам да организујем масован долазак у манастир Св.Архангела Михаила као вид подршке,а ја мислим да би и ови терени били добри за неку лагану офроуд вожњицу.Па ако је неко расположен могли бисмо да се организујемо .

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Isto se dogadja i u mome selu..selo Sopic,kod Lazarevca.Naime,prosle godine jaki olujni vetrovi su zadesili nas kraj pri cemu je nasa crkva ostala bez zvonika koji je zavrsio na zemlji.Nakon nekog vremena pop zaduzen za nasu parohiju pokusava da pokrene akciju donacija za izgradnju nove crkve.Kako jelte poznaje mnoge lokalne firme koje se bave gradjevinskim radovima,dobar deo posla vec pokusava da ugovori.A napomenuo bi da je crkva prvobitno sagradjena 1866 godine,sledece godine bi trebala da napuni 150 godina.U medjuvremenu,kod ljudi se javlja sumnja o citavoj toj "akciji" rusenja..mnogima je to delovalo besmisleno i neosnovano jer je crkva vec ranije reparirana pri cemu je temelj iste dodatno ojacan.Pop pokusava da svim silama zapocne rusenje crkve i dovodi u ispomoc mehanizaciju kako bi srusio kulu na kojoj je bio zvonik..i ne uspeva ni blizu..sto dodatno govori o tome koliko je zapravo gradjevina stabilna i dalje.Na ovom snimku se vidi pokusaj rusenja pri cemu puca sajla..sajla je zamenjena i opet ne uspevaju 

.

 

U medjuvremenu je zapoceta akcija lokalnog stanovnistva u pokusaju spasenja ovog spomenika.Uspeli smo da zaustavimo to na neko vreme,uskoro bi trebalo da dodju i neki od profesora sa gradjevinskog fakulteta (ako se ne varam) kako bi dodatno potvrdili nasu izjavu da tu crkvu nije potrebno rusiti..i ako su vec vrsenja neka istrazivanja jer je pop tvrdio da se crkva nalazi na klizistu...sto je isto tako neistina.Jos jednom bi napomenuo da pop poznaje sve te "gradjevinske gigante" a da to naravno znaci procenat u namestanju poslova.Inace,vrednost radova odnosno cifra potrebna za izgradnju nove crkve je reda 250 000 eur..po recima popa.Oko spasenja crkve se i dalje vodi zestoka polemika jer je parohija dobila odredjenu svotu za pocetka gradnja koju ukoliko ne utrosi u roku od godinu dana duzna je da vrati i sada se taj novac mora negde oprati.U procesu je zahtev ministarstvu za zastitu spomenika da prekine ovu nepravdu jer na crkvi fali dobar deo krova i ako ne stignemo da je pokrijemo do pocetka zime bojim se da ce ovaj spomenik do proleca stvarno biti na putu bez povratka.

 

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:549055-Ekolozi-protiv-rusenja-crkve-Svetog-arhangela-Gavrila

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Браво за вожњу,са смислом,исту сам планирао ове сезоне,ал ми се не даде!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

Поглед из смера Ваљева.

Отац Антоније и браниоци немањићке светиње су ме замолили да упознам бајкере и мотоциклисте са њиховом и мојом муком и да покушам да организујем масован долазак у манастир Св.Архангела Михаила као вид подршке,а ја мислим да би и ови терени били добри за неку лагану офроуд вожњицу.Па ако је неко расположен могли бисмо да се организујемо .

Mogao bi da organizuješ. Što se mene tiče još ove sezone, ima vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

И ја планирам што пре будем могао да одем до Ваљевске Грачанице, зовите ако буде шта организовано. Мислим да су планирани и протести у Ваљеву па ко може нека иде да се подржи одбрану цркве из доба Немањића. Читао сам и за Шопиће, туга је шта раде ови комунистички свештеници

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

Ја ћу покушати у уторак да дођем, нешто ми мотор није у реду, па да уједно одем у манастир па на протест, па ако кренем да се нађемо ако ти одговара

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Од почетка пратим ову целу ујдурму и насиље према православним светињама пошто живим у Ваљеву и знам све шта се дешава. Потпуно непотребна грађевна на овим просторима која ће угрозити све  живо и неживо. Народ неорганизован а мислим да многи и не схватају каква се опасност надвила над градом и манастиром Грачаницом. Преостало је само да се молимо Богу да нас сачува.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis

Србендо, свака част што си отишао и подржао малобројне (на жалост и велику Срамоту не само Ваљева већ читаве Србије) браниоце.
Они, за сада, одолевају, али без помоћи других, тешко да може да се спасе ова велика светиња. А народ који руши своје светиње не може да очекује било шта добро. И овде, као и безброј пута до сада, показује се да нам само слога може помоћи. А ако се око оваквих ствари не можемо да сложимо и ујединимо, а око чега ћемо моћи?
Јел нам треба још један Обреновац у Ваљеву да се опаметимо?

Та брана је злочин не само над Немањићким манастиром, него и над целим еко системом тог подручја, јер ће толико загадити све, посебно подземне водотокове и сва изворишта, да ће то бити страшно.
Да не причамо о томе што је то темпирана бомба над Ваљевом.
Надам се да ће се Ваљевци у већем броју просвестити и реаговати.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: Honda Transalp XL650

Био сам данас у Грачаници, било је само пар момака пошто је већина била у Ваљеву и спремала протест. Стварно је невероватно какву светињу неверници хоће да униште. Да је среће тамо би у сваком моменту требало да је бар по 100 људи. Већина људи који долази је са стране, ваљеваца скоро и да нема. Дошао сам из правца села Поћута и на пар места кад сам питао за манастир добио сам скоро љутите одговоре. Није ми било јасно зашто, док нисам дошао у манастир где су ми рекли да ти људи не гледају са одобравањем на одбрану манастира, мало је рећи да сам остао забезекнут. Па кладим се да је у питању нека џамија да би више Срба дошло да је штите.


Већина момака који су ту су врло млади, немају стрпљења, они су за неку акцију која неби донела ништа добро. Двојица су ухапшени прекјуче јер су разбили пар стакала на неком објекту на брани, испровоцирани тиме што су радници саградили зид који је затворио пут којим си ти Србендо дошао у манастир, тако да сада више није могуће тим путем доћи у манастир. Бар није могуће аутом, нисам сигуран да ли може да се провуче мотором. Све у свему једна велика срамота и велики грех пред Богом, за који ће испаштати породице оних који то чине.


Микице мислим да си у праву и да народ нема појма шта се ради и да је слабо упознат са погубним чињеница у вези бране које се вешто скривају.


Предео око манастира веома занимљив, место карактеристично за манастире грађене у давним временима, ушушкано и скривено од радозналих а нарочито непријатељских очију, којих је било много што говори и историја ове светиње. Рушен и паљен више пута од којекаквих зликоваца, па сад и ми сами хоћемо да га докрајчимо. Надам се да ће ово мало верника успети да га заштити, јер ако га буде бранио сам Св. Архангел Михаило неће бити добро ни за кога, а нарочито за ваљевце. У манастиру су се и у скорије време дешавала разна чуда ( чује се литургија а црква закључана, види се светлост у куполи и сл.), као да се и тиме опомиње да се светиња не дира. Изузетно ми је драго што сам дошао и провео тамо и ово мало времена, а надам се да ћу имати прилике да проведем и који дан, на духовну корист и спасење и себе и своје породице.


dsc0091.jpg


 


dsc0093.jpg


 


dsc0094.jpg


 


dsc0095.jpg


 


dsc0096.jpg


 


dsc0097.jpg


 


dsc0098.jpg


 


Под утиском свега што сам видео и чуо, спустих се у Ваљево а тамо разочарење, врло мало народа на протесту, бар по мом мишљењу, можда 200-300. За град од 100.000 становника смешно.


dsc0099.jpg


 


 dsc0100.jpg


 


dsc0101.jpg


 


dsc0102.jpg


 


dsc0103.jpg


Гледам за време литије по граду, посматрају ваљевци са чуђењем шта се дешава, седе у кафићима пијуцкају кафу, шеткају се са дечицом улицом, немају стварно појма о чему се ради или просто их и не интересује. Размишљам у себи да ли сам ја будала да долазим из Пожеге, а овај народ мртав хладан што ће светињу на пар километара од града да им скрнаве. Искрено, отишао сам из Ваљева са неким осећајем да смо као народ стварно у најтежим моментима свог постојања, да смо дошли до дна, да смо пљунули на своје корене и све што нас је некад чинило јаким и да ће нас сутра бити стид пред својом децом због оваквих ствари. Молим вас да ми неко не замери због оваквих коментара, али стварно сам разочаран вечерас. Ако се организујемо да одемо заједно било би лепо, ако не, онда нек оде свако кад може, тим људима тамо значи кад виде да има још људи који их подржавају.


  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis

 

 

Молим вас да ми неко не замери због оваквих коментара, али стварно сам разочаран вечерас.

Братац, нажалост, истину си рекао. На истини не може нико да ти замери.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Браво Багзи,драго ми је што си ишао и олакшао својој души.Ваљало би  кад би смо могли бар нас десетак да се организујемо и одемо тамо на један дан као знак подршке  браћи и сестрама.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Полиција управо пописала народ на стражи у немањићкој Грачаници (недеља 17:15 часова) , обавестила Хришћане да то више није манастир него власништво Бране Ровни и да ће се после вратити да хапси оне који не буду напустили манастир! Такође, полиција на прилазу манастиру из Поћуте легитимише и плаши народ који год крене ка манастиру!?


Претходно- Очекивајући јутрошњу Архијерејску Литургију били смо у великој недоумици између оног су најавили свештеници и пренели нам као речи владике Милутина да је „данас последња Литургија у Грачаници“, и самог владике који је изјавио да им „то он није рекао и да само Бог зна кад је последња Литургија“, уз препреке које банда са бране Ровни прави народу да га онемогући доћи до Грачанице- јер данас пре Литургије засуше насипом и заблокираше и други прилазни пут к манастиру преко Куница… и поред тога што полиција на брани Ровни није хтела саветовати народ како обилазним путем преко Поћуте да доће на Грачаничку Литургију… Ипак се у Грачаници јутрос слило близу 300 верника на Светој Литургији


  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis

 

A славите ли славу?

Славите ли славу српску?

Имате ли славу?

Кад је ваша слава?

Муслиман ће да вам дође овде!

Ту ћете у џамију да долазите, као робови!

Срам вас било деце ваше!

Ја бих сад скинула то што носим и отишла одатле!

Срам да вас буде мајки ваших што вас родила!

Србин? Који си ти Србин?

Србин је направио ту цркву, Немањић, да би ти имао леба! А шта сад имаш? Ти си роб!

Уништаваш рођено! Како вас није срамота!

Хоћеш ту да дођем? Да ме приведеш, јел?

Јел ово слободна земља?

Само ти једи, братац. Ево и азиланти су ту. Доћи ће пет минута свачијих!

Срам вас било!

 

http://facebookreporter.org/2015/08/31/%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%9A%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%99%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja