Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kle 500 problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Od kad sam kupio motor imam problem sa paljenjem,evo vec skoro 2 god.Naime prilikom hladnog palje ja sreca je ako upali iz prve,obicno bude na 4-5 dugo verglanje cak trazi varanje na gasu.kod toplog paljenja trazi prethodno da 2-3 puta zavrnem gas i pola gasa pri verglanju ali i tad ponekad omane na prvu.najgore je ako vozi ktatku relaciju pa motor ne postigne radnu temp e onda ga molim na sve nacine pa nekako upali..od radova imao dam ciscenke i sinhronizovanje karba,zamenu akumulatora,zamenu magneta,nove svecice,sredjen starter i zamenu frajlaufa ali nista nije urodilo plodom,tako je palio i pre svega toga.kad upali malo zajebava na podesavanju sauha,naglo mi menja obrtaje pa je bas tesko podesiti sauh a da nije u 4000 ili da ugasi.kad zagreje ide dobro,ne stuca,lepo povlaci,ne gasi se,drzi ler na 1200 obrtaja.e sad molio bih sve koji su imali iskustva da mi daju savet,predlog,mozda i mom majstoru pomognu jer ni on cini mi se bas nema ideju o cemu se radi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Kaze mi majstor da je prilikom podesavanja i ciscenja karba smanjio nivo goriva u karbu te da hoce da to povisi neki dan,valjda ce biti bolje..imali ko misljenje u vezi ovog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Potpuno iste simptome sam ja imao na dominatoru 650, mislio sam da je karburator sve do jednog dana kad je  ispao sic ventila. Majstor kaze da je sic dobio luft i dok je hladan nece normalno da radi  i da propusta kompresiju, a kada se zagreje sic se rasiri i sve dodje na svoje mesto. Ne mora da znaci da je to kod tebe, ali potpuno isto mi se desavalo kao kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja