Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Bec (bez autoputa)

Recommended Posts

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav kolege bajkeri,

 

Trebalo bi krajem avgusta da idem u Bec, u pitanju je neka bleja i nista bitno, zato bih isao motorom, no, da li neko ima predlog, narocito ako je vec ovaj deo puta prelazio isavsi do Beca ili negde dalje, koju rutu izabrati, a da nije autoput. Ne mora nuzno da 100% puta bude magistrala ili lokalni, ali sto manje, to bolje. Takodje, vreme puta da li je negde nesto duze 50km ili krace mi nije mnogo vazno, niti mi je bitno da stedim gorivo (vozimo motore), vec samo predlog i sl. sto se tice rute. Krenuo bih ujutru tipa 9-10h, a voleo bih da stignem tamo, sa svim stajanjima (klopa, mozda neka fotka, kafa u mestu koje mi se svidi i sl.) do 19-20h.

 

Hvala unapred!

Pozzz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U poslednjih godinu dan sam četiri puta motorom (dva puta Transalpom i dva puta BMW-om) putovao od Niša do Beča i nazad. Samo sam zadnji put u povratku koristio autoput (zbog jake kiše koja me pratila od početka do kraja puta), a inače idem lokalnim i magistralnim putevima (na kojima nije obavezna vinjeta).

Do Subotice verovatno znaš i sam kuda ćeš da prođeš (predlažem da se kod Starog Žednika isključiš sa uto puta ispred Subotice), a dalje kreni na Kelebiju, Tompu, Kiskunhalas, Solt, Dunafolvar, Dunaujvaros, Szekesfehervar, Gyor, Hegyeshalom, Nickeldorf, Gatendorf, Pandorf, Bruck an der Leitha, Beč.

Ne bi bilo loše da imaš neku navigaciju (ja koristim iGO sa HERO mapama), jer ima dosta raskrsnica i skretanja, a vrlo često i radova na putu zbog kojih moraš da se preusmeravaš.

Bez problema možeš da stigneš za desesetak sati (pazi na ograničenja kroz naselja u Mađarskoj i Austriji jer je sve pokriveno kamerama). Van naselja ja kroz Mađarsku vozim 100-110 (ograničenje 90), a kroz Austriju do 120 ograničenje 100) i nisam do sada imao problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

ja predjem na backom bregu,pa preko baje,szekszard,veszprem,sopron udjem u austriju na eisenstadt.kupim vinjetu za 4e i gas do beca.tuda idem zbog balatona gde pravim pauzu za rucak i uzivanciju.malo je duza ruta nego ova sto zika56 predlaze ali meni je zanimljivija...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А мени занимљивије преко Словеније.

 

Добар асфалт, лепи кривудави путеви и кроз насеља и ван, лепи предели. Једино ми жао што сам то прошао колима, а радо бих ишао мотором онуда поново.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa i ja ne idem uvek istim putevima. Međutim nije moguće da u jednom putovanju čovek prođe sve moguće trase pa sam dao predlog za neku "prosečnu" turu. Da nije prespora, da nije predugačka, da nije najdosadnija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Ziko, lafe, hvala na detaljnoj ruti, deluje mi jako zanimljivo, a kao sto si i rekao, tesko je u jednom putovanju proci sve rute, ali eto, u povratku mogu malo izmeniti.

Drago mi je sto si isao i Transalpom, znaci da moze, narocito kada nije auto put, onda su to brzine koje imao motor od 500cc ili 1300cc, svi mogu lepo da drze (80-90kmh).

 

Sto se tice navigacije, u sustini imam, ali kao da nemam, trenutno. Pristlaica sam mapa, da je osetim pod rukom, volim ih i smatram da covek treba da zna da se snalazi i da to pojacava dozivljaj avanture, a i bolje se "uce" mesta i putevi. Uz navigaciju se ulenjim(o), vozim, a ne znam kuda idem i kad negde skrecem moja podsvest nije sigurna, vec samo vidim da treba tu i tu i gotovo. To mi nije gust, ali videcu vec za to.

 

Pronacicu ovu rutu sto si napisao, pa cu da je iskoristim kada budem isao. Hvala jos jednom svima na predlozima i detaljima. :))

Veliki pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

ja predjem na backom bregu,pa preko baje,szekszard,veszprem,sopron udjem u austriju na eisenstadt.kupim vinjetu za 4e i gas do beca.tuda idem zbog balatona gde pravim pauzu za rucak i uzivanciju.malo je duza ruta nego ova sto zika56 predlaze ali meni je zanimljivija...

 

Begec, druze, nesto razmisljam, posto ne zurim i idem lagano, ova ideja sa Balatonom mi se jako dopada, pa ako mogu da te zamolim neke detaljnije informacijel, pre svega koji deo jezera vidis i obilazis, predlog za lepo mesto za klopati tu i mozda ruta preciznije?

 

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Begec, da li je ovo ruta kojom si ti isao, narocito mi je vazno oko Balatona da li si ga tako obilazio ili si isao jos blize jezeru jer koliko vidim ima neko odvajanje da se ide jos nize tj. uz obalu u odnosu na ovu ljubicastu turu?

 

 

Tura za bec.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

to je ta ruta.na balatonu idi uz jezero(taj nizi put) i gde ti se svidi ti stani.tacno da ti kazem gde sam bio na jezeru,ni sam ne znam.vozim i gde mi oko zastane ja kocim...ako imas navigaciju,ponesi je da te lakse izvuce iz gradova gde upadnes.ustedis na vremenu.moj ti savet da kupis vinjetu kada udjes u austiju(kosta 4,nesto e),jer posle dosadne madjarske smorice te bezvezna sela po burgelandu gde uglavnom stave ogranicenja po 30kmh pitaj kurca zasto...auto put ce ti dati vremena da se ko covek napijes u becu do mraka.a i vinjeta ce ti znaciti dosta po gradu jel je mreza auto puteva po gradu dobra,pa izbegnes zagusenja zbog kojekakvih rekonstrukcija po gradu koje oni obozavaju da raduckaju bas leti.u austriji postuj ogranicenja brzine i ostala sranja.i ako te ne zaustave stici ce ti u srbiju kazna provereno.ja na licu mesta platio za pogresno skretanje 30e.nudio mi i da pise prijavu pa bi me to ovde skuplje kostalo.u madjarskoj jos uvek prolazi mito...drugar koji je isao samnom je zbog malog rezervoara na skuteru  imao problema,na pumpama nisu hteli ni euro ni karticu.jezik nismo znali pa se nemozes ubedjivati sa njima.planiraj dobro potrosnju ili kupi nesto forinti.a mozda smo mi naletali samo na neke idiotske pumpe(bem li ga).napisah ja roman a ne rekoh nista bistro.

garant ce i vladabajker(sa kojim sam skupa putovao)ovo citati pa ce ubaciti jos koju korisnu info.mada pare u dzep,kartu na rezervoar i kuda god da odes ne moze ti biti lose...svrha voznje motorom i jeste tumaranje po nepoznatom.valda....sretan ti put druze...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Hvala puno Begec! :)

Daleko od toga da ti je post los, naprotiv, ima sitnica koje mi puno znace i o kojima nisam odmah razmisljao, tipa rekonstrukcije po Becu pa da mi autoput moze biti od koristi, zbog vinjete je bitno, da bi se odmah kupila. Ja sam pre oko 2 meseca isao autom do Beca, imao slican problem na pumpi oko kesa. Moracu zameniti za forinte, jbg. Kartu na rezervoar cu staviti, volim to vise od svega, obozavam taj nacin snalazenja i slazem se sa tvojim zakljuckom, motor je zato super i u tome je lepota, vozis, uzivas, sta ti se svidi prikocis, sta ti se bas svidis stanes, sta te smori - gas :D

Za ogranicenja po svetu mi nije frka, nisam divljak i postujem to, manje-vise i kod nas. Preko narocito, meni rezervoar ne moze izdrzati celu madjarsku, makar sipao i na granici tako da cu se jebavati sa njima.

Hvala na odgovoru jos jednom i ne mogu da ne kazem koliko volim zbog ovakvih saveta, tema i jos mnogih raznih korisnih saveta, postova i tekstova BJB :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja