Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha XV750 Virago

Moram da promenim gume na Yamahi xv 750 Virago, koju tek od skoro vozim, međutim dolazim u situaciju gde mogu da biram između nekih guma "FULL BORE" (Neka Američka marka, meni nepoznata) koje su relativno jeftine i u setu koštaju oko 135e ili izdvojiti dobrih 320e i staviti "METZELLER". Molim iskusnije bajkere za savet. Svaki drugi predlog je dobrodošao. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom da je u pitanju Virago, motor kojeg neces voziti 200kmh, neces strugati nogostupe o asfalt, mislim da ce Full Bore sasvim solidno da radi posao, takodje uzmi u obzir i "Heidenau" gume, koje su sa cenama znatno blize Full Bore-u  nego Metzelerkama, a odlicne su, ja ih vozim 2 godine na mojoj Hondi i nemam bas nikakvu zamerku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Americke gume za 135 eur...  Navlakusa, nije to ni videlo USA nego vacare ovaj bedni srpski narod.

 

Ta guma mora naglo da promeni pravac, zadrzi dobre karakteristike po kisi i povadi te kada naletis na prljav ili los kolovoz. Dakle, treba ti dobra guma sta god da vozis.

 

Gledaj Continental, Dunlop, Bridgestone... Ne moraju da kostaju 320 eur. no svakako nemoj staviti djubre na tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha XV750 Virago

Hvala na informacijama i savetima. Mislim da ću početi da guglam po netu Heidenau gume. Trenutno su na motoru Metzelerke, ali su istrošene. Htedoh ja da stavim Metzeler opet, ali iskreno, mnogo mi je to novca.. Hvala vam još jednom... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ako imas love onda uzmes Metzeler Marathon, Pirelli Route ili Nightdragon, mozda ti i Metzeler Lasertec odradi posao on je malo jeftiniji, sto se tice Heiendau guma ja sam sebi uzeo prednju za "prvu pomoc" jer je bila malo jeftinija, i bio sam skeptican, zvuci mi kineski, sara ruznjikava, nisam je video uzivo pre kupovine reko sad kad stigne neka plasticara ima da letim, medjutim skroz korektna guma za sad nisam imao problema sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako imas love onda uzmes Metzeler Marathon, Pirelli Route ili Nightdragon, mozda ti i Metzeler Lasertec odradi posao on je malo jeftiniji, sto se tice Heiendau guma ja sam sebi uzeo prednju za "prvu pomoc" jer je bila malo jeftinija, i bio sam skeptican, zvuci mi kineski, sara ruznjikava, nisam je video uzivo pre kupovine reko sad kad stigne neka plasticara ima da letim, medjutim skroz korektna guma za sad nisam imao problema sa njom.

Heidenau je Nemacka firma koja radi gume za motore vec 20 i nesto godina, a sama firma postoji  60 godina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Slicnu dilemu sam imao lani kad sam menjao gume na mojoj hondi. Do tada sam imao tri seta Dunlop-ovih,koji su i prva ugradnja za taj model. I bio sam zadovoljan. E sad,neki crv mi nije dao mira pa sam hteo da probam nesto drugo. Posto zbog specificnih dimenzija nemam neki izbor,kad hocu da uparim a da bude isti model,jedini izbor pored Dunlopa je bio Metzeler marathon i te sam stavio. Vodio sam se mislju da Metz pravi samo moto gume,proveren kvalitet i tako to. Posto ponekad volem i da zavrnem motor kad sam sam,a kad ga zavrnes moze da povuce zesce za cruzera,dolazim do sledeceg. Metzeler se na vlaznom i suvom a glatkom asvaltu ponasa gore od Dunlopki.Lakse prokliza a i ako ne klizne imam neki zvackasti osecaj,ne znam kako da opisem. Na dobrom asvaltu nisam primetio neku razliku sem da su nekako malcice mekse,udobnije.Vozio sam neke iste deonice sa oba seta i znam sigurno da cu sledece staviti jopet Dunlop.Ne kazem da su Metz. lose,ali moje subjektivno misljenje je tako kako je.E sad dal ti ovo nesto znaci,ne znam,ali ne moze da skodi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Ako imas love onda uzmes Metzeler Marathon, Pirelli Route ili Nightdragon, mozda ti i Metzeler Lasertec odradi posao on je malo jeftiniji, sto se tice Heiendau guma ja sam sebi uzeo prednju za "prvu pomoc" jer je bila malo jeftinija, i bio sam skeptican, zvuci mi kineski, sara ruznjikava, nisam je video uzivo pre kupovine reko sad kad stigne neka plasticara ima da letim, medjutim skroz korektna guma za sad nisam imao problema sa njom.

Heidenau je Nemacka firma koja radi gume za motore vec 20 i nesto godina, a sama firma postoji  60 godina.

 

 

 

Da, Heidenau je nemačka firma sa sedištem u gradu Heidenau pored Drezdena. Sve gume se i proizvode u toj fabrici. Imaju tradiciju u proizvodnji guma dugu preko 60 godina, a pod imenom Heidenau od 1993 godine kada su imali ponudu od 35 dimenzija, a danas nude preko 550 dimenzija guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha XV750 Virago

Slicnu dilemu sam imao lani kad sam menjao gume na mojoj hondi. Do tada sam imao tri seta Dunlop-ovih,koji su i prva ugradnja za taj model. I bio sam zadovoljan. E sad,neki crv mi nije dao mira pa sam hteo da probam nesto drugo. Posto zbog specificnih dimenzija nemam neki izbor,kad hocu da uparim a da bude isti model,jedini izbor pored Dunlopa je bio Metzeler marathon i te sam stavio. Vodio sam se mislju da Metz pravi samo moto gume,proveren kvalitet i tako to. Posto ponekad volem i da zavrnem motor kad sam sam,a kad ga zavrnes moze da povuce zesce za cruzera,dolazim do sledeceg. Metzeler se na vlaznom i suvom a glatkom asvaltu ponasa gore od Dunlopki.Lakse prokliza a i ako ne klizne imam neki zvackasti osecaj,ne znam kako da opisem. Na dobrom asvaltu nisam primetio neku razliku sem da su nekako malcice mekse,udobnije.Vozio sam neke iste deonice sa oba seta i znam sigurno da cu sledece staviti jopet Dunlop.Ne kazem da su Metz. lose,ali moje subjektivno misljenje je tako kako je.E sad dal ti ovo nesto znaci,ne znam,ali ne moze da skodi.

Ipak sam na kraju našao Dunlop-ove gume... :) 

Prednja: 100/90 - 19 D404

Zadnja: 140/90 - 15 D404

Ono što me sada zanima je kako da najlakše utvrdim da li mogu da stavim zadnju gumu 150/90 - 15? Po nekim katalozima piše da Yamaha Virago 750 može da nosi i 150-icu, ali ja bih da ipak to nekako potvrdim. Ima li neko neki savet kako da to saznam? Malo sam se raspitivao, mada niko mi nije dao konkretan odgovor. Uglavnom su mi govorili da sve zavisi od felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

U Srbiji je stvarno manji izbor guma za kruzere, naravno za neke normalne pare. Uzeo sam Heidenau k65 kod kolege B@neta, i zadovoljan sam poprilicno, pogotovo odnos cena kvalitet. Sto se tice 150 sirine za viraga, na 535 mislim da moze, tako da bi trebalo da moze i na 750, ne verujem da ima uzu viljusku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

ako ti je fabricka 140 sigurno moze bar za 2 cm veca, pogledaj zadnju viljusku vidi koliko ima mesta sa strana na najsiroj tacki gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800
Pozdrav, dobri ljudi...

Da ne pocinjem novu temu kad vec postoji ova :)

Potreban mi je savet nekog iskusnijeg oko zadnje gume. Uzeo sam motor sa celavom gumom a kako mi je to prvi motor i kako sam ja pocetnik u voznji i nemam bas mnogo iskustva znacilo bi mi da upijem malo vaseg znanja :) Posto naravno zivim u ovoj nasoj lepoj zemlji to sa sobom vuce i ekonomske probleme i finansijsku ogranicenost u izboru guma, naravno da znam da na gumama ne treba stedeti i zato sam i odustao od nekih saveta da uzmem polovne gume, ali opet gledajuci ovaj suzeni izbor koji bih finansijski mogao da podnesem dosao sam do sledecih modela:

Dunlop K425                   140/90-15 - 11900,00

Dunlop D404                   140/90-15 - 14500,00

Continental CM2 Milestone     140/90-15 - 13300,00

Heidenau K65                  140/90-15 - 10500,00

Heidenau K65                  150/90-15 - 13600,00

Ono sto me zanima je kakva su vasa iskustva sa navedenim modelima, najvise sto se tice stabilnosti i prijanjanja, i da ponovim da sam pocetnik tako da ne jurcam i ne zalezem bas nesto po krivinama i sl. (spoljne ivice gume ce verovatno jos neko vreme ostati neizlizane :) )

Eh, da... makina je Virago 535

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

 

Pozdrav, dobri ljudi...
Da ne pocinjem novu temu kad vec postoji ova :)
Potreban mi je savet nekog iskusnijeg oko zadnje gume. Uzeo sam motor sa celavom gumom a kako mi je to prvi motor i kako sam ja pocetnik u voznji i nemam bas mnogo iskustva znacilo bi mi da upijem malo vaseg znanja :) Posto naravno zivim u ovoj nasoj lepoj zemlji to sa sobom vuce i ekonomske probleme i finansijsku ogranicenost u izboru guma, naravno da znam da na gumama ne treba stedeti i zato sam i odustao od nekih saveta da uzmem polovne gume, ali opet gledajuci ovaj suzeni izbor koji bih finansijski mogao da podnesem dosao sam do sledecih modela:
Dunlop K425                   140/90-15 - 11900,00
Dunlop D404                   140/90-15 - 14500,00
Continental CM2 Milestone     140/90-15 - 13300,00
Heidenau K65                  140/90-15 - 10500,00
Heidenau K65                  150/90-15 - 13600,00
Ono sto me zanima je kakva su vasa iskustva sa navedenim modelima, najvise sto se tice stabilnosti i prijanjanja, i da ponovim da sam pocetnik tako da ne jurcam i ne zalezem bas nesto po krivinama i sl. (spoljne ivice gume ce verovatno jos neko vreme ostati neizlizane :) )
Eh, da... makina je Virago 535

 

Ja bih ti predlozio pirelli mt66route tu je negde sa cenom u tom rangu koji si naveo, a odlicna guma, mozes ih naci u guevari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800

Hvala na brzom odgovoru, danas sam zvao Guevaru i cena tih guma je skoro 20000 (163e) sto znacajno prelazi sumu koju bih mogao da dam, moracu da se zadrzim na nekoj od ovih gore nabrojanih :( ali svakako hvala na predlogu. Nadam se da ce se pojaviti jos neko ko ima iskustva sa ovim gumama, citao sam ovde na forumu za Heidenau neke komentare ali to su uglavnom iskustva ljudi sa enduro motorima koji se ipak voze u malo drugacijim uslovima i koji koriste opet drugacije gume pa mi to ne pomaze puno :(

Svaki savet je dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Hvala na brzom odgovoru, danas sam zvao Guevaru i cena tih guma je skoro 20000 (163e) sto znacajno prelazi sumu koju bih mogao da dam, moracu da se zadrzim na nekoj od ovih gore nabrojanih :( ali svakako hvala na predlogu. Nadam se da ce se pojaviti jos neko ko ima iskustva sa ovim gumama, citao sam ovde na forumu za Heidenau neke komentare ali to su uglavnom iskustva ljudi sa enduro motorima koji se ipak voze u malo drugacijim uslovima i koji koriste opet drugacije gume pa mi to ne pomaze puno :(

Svaki savet je dobrodosao :)

Au bre, da nije neki popust pa za par :O secam se da su pre par godina bile oko 100-120e bas je skocila cena

 

Prosle sezone sam pomalo skeptican zbog cene uzeo prednju heidanau i zadovoljan sam tako da mozes i to bez problema  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Kada sam kupio motor imao sam komplet mt66 route, s tim sto je zadnja guma bila losa i brzo sam je zamenio, tako da nemam nekog iskustva sa njima, a prednja je ostala i dan danas i drzi sasvim pristojno. Heidenau k65 vozim vec dugo i zadovoljan sam, bila je nekih 9500 cini mi se. Iskreno, od mene preporuka za k65, za ovaj tip motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Ja sam prosle godine ugradio novi set Pirelli MT 66 Route. Treba im malo vise vremena da se zagreju ali su sasvim dobre. Presao sam oko 11,500 km i prednja moze da izgura jos oko 2, 3 hiljade km ( vozio sam oko 400 km sa pritiskom od 1.8 bari, nisam ni primetio) dok zadnja moze da izgura jos 5, 6 hiljada sigurno.

Malo su skuplje ali su i kvalitetne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Padinska Skela
  • Motocikl: Honda VFR 800

Na kraju sam se ipak odlucio za Continental, cena je prihvatljiva a uglavnom su mi je ljudi hvalili, videcemo kako ce se pokazati, cekam da mi stigne :) Dvoumio sam se na kraju izmedju nje i Heidenau ali ipak se odlucih za Conti... Hvala vam svima na savetima...

P.S. Borise, nisam bio online nekoliko dana pa ne stigoh da ti napisem (a sto je najgore sad se i ne secam tacne cifre, ne zameri), zvao sam Radulovic za Bridgestone i bila je cena malo veca od svega sto sam ovde gore nabrojao, ne mnogo ali ipak veca pa sam odustao od njih, verujem da vrede svaki dinar ali ipak racunam da nije to za mene, nekako mi deluju kao da su klasa iznad... kao sto dobih preporuke ovde i za Pirelli, siguran sam da su odlicne gume ali tu vazi ona narodna "kol'ko para tol'ko muzike" a mene nazalost finansije ogranicavaju za Betovena :) No, bice bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Da malo ozivim temu :)

 

   Pre par dana sam zamenio stare Pirelli MT 66 Route , posle tacno 14,900 predjenih kilometara. Generalno sam zadovoljan ali su gume vec pocele pokazivati znake krutosti i povremena klizanja na vlaznom asfaltu.

   Malo sam se namucio da nadjem novi set ali sam na kraju u Radulovicu nasao Bridgestone Exedra Max. Zadnja dot 4013, prednja 2014. Prvih 15ak kilometara je bilo drz-nedaj, klizanje, sankanje ali zato posle... totalno drugi motor!! Ne znam koliko su trajne ali se zato lepe za asfalt neverovatno dobro!

  'Vamo-tamo preko Kopaonika, do Budve i nazad, malo po lokalu , sve ukupno oko 1,000 km i imam samo reci hvale( za upravljivost i grip). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja