Jump to content

Moto Zajednica

Naplata putarine za motocikliste u Srbiji

Recommended Posts

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Biću kratak: snimanje na javnom mestu je dozvoljeno.

 

Krivični zakonik RS definiše šta je neovlašćeno fotografisanje (član 144 stav 1)

Spoiler

Neovlašćeno fotografisanje

Član 144

(1) Ko neovlašćeno načini fotografski, filmski, video ili drugi snimak nekog lica i time osetno zadre u njegov lični život ili ko takav snimak preda ili pokazuje trećem licu ili mu na drugi način omogući da se sa njim upozna,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini službeno lice u vršenju službe,
kazniće se zatvorom do tri godine.

 

Zakon o javnom redu i miru definiše šta je javno mesto (član 3 stav 1 tačka 2)

Spoiler

Značenje izraza

Član 3

U smislu ovog zakona upotrebljeni izrazi imaju sledeće značenje:

1) javni red i mir - jeste usklađeno stanje međusobnih odnosa građana nastalo njihovim ponašanjem na javnom mestu i delovanjem organa i organizacija u javnom životu radi obezbeđenja jednakih uslova za ostvarivanje ljudskih i manjinskih prava i sloboda građana zajemčenih Ustavom;

2) javno mesto - jeste prostor dostupan neodređenom broju lica čiji identitet nije unapred određen, pod istim uslovima ili bez posebnih uslova;

 

Sindikat srpske policije potvrđuje.

 

Sekretarijat-odgovor-snimanje-na-javnom-mestu.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kao što rekoh u mom prethodnom postu, iskustvo iz prve ruke. Lika su na nraju navatali jer je prosao kroz crveno svetlo i umalo nije zgrazio dete. Na bazi kamere moje , u busu i amera usput su locirali lika. Time se priča da li je dozvpljeno, validno i sl. završava 

My Movieee.mp4_snapshot_00.06_[2017.10.09_10.31.31].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Da ne otvaram novu temu, interesuje me kako radi taj TAG uređaj?

Uzeo bih ga za auto, ali nekada vučem i prikolicu. Kolikom sam upoznat, taj uređaj se uzima za određenu kategoriju vozila. Verovatno je da je automobil jedna kategorija, a automobil koji vuče prikolicu nešto sasvim drugo. Makar je to namešteno da tako bude.

Mene konkretno interesuje da li ako uzmem TAG i koristim ga redovno u autu, mogu (ili ne mogu) da prođem kroz ENP kada za taj isti auto zakačim prikolicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre sat vremena, Vjeko je napisao:

Da ne otvaram novu temu, interesuje me kako radi taj TAG uređaj?

Uzeo bih ga za auto, ali nekada vučem i prikolicu. Kolikom sam upoznat, taj uređaj se uzima za određenu kategoriju vozila. Verovatno je da je automobil jedna kategorija, a automobil koji vuče prikolicu nešto sasvim drugo. Makar je to namešteno da tako bude.

Mene konkretno interesuje da li ako uzmem TAG i koristim ga redovno u autu, mogu (ili ne mogu) da prođem kroz ENP kada za taj isti auto zakačim prikolicu?

 

Možeš da prodješ. ETC tj. ENP uredjaj reaguje na registarski broj i TAG signal. Ja koristim TAG i kada je auto u pitanju, vučem neki put i prikolicu ali i čamac itd. i sve je ok….. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@Vjeko

Ako aparat za ENP registruješ za 1. kategoriju vozila (putnički automobil) možeš da koristiš i kad vučeš prikolicu samo ako pre toga svratiš na benzinsku pumpu gde imaju uređaj za dopunu aparata za ENP i promeniš kategoriju vozila u 2. (putnički automobil sa prikolicom).

 

Ali, možeš i da ga spremiš u kutiju u kojoj ga dobiješ prilikom kupovine (koja ima zastitnu foliju) i onda platiš putarinu klasično, uzimanjem kartice prilikom ulaska na rampi.

 

@dragan d

To što ti podigne rampu kad koristiš aparat koji je prijavljen za 1. kategoriju vozila, ne znači da ti neće poslati naknadno račun (kaznu) za ne plaćenu putarinu za kategoriju vozla sa kojoj si upravljao.

 

 

Nije bitno, tj. nije prekršaj ukoliko se razlikuje reg.oznaka vozila na koje je registrovan aparat za ENP i vozilo na kojem ga koristite, već je bitno da se koristi na vozilu kategorije kao što je prijavljen aparat, ako me razumete.

 

 

kat..png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Aha! Mislim da razumem! Dakle, prilikom dopune mogu da promenim kategoriju za koju ću da koristim TAG. Ako krećem u varijanti kategorije 2, to treba na mestu gde se radi dopuna da uradim i neću imati nikakvih problema.

Ovih dana su velike gužve na naplatnim rampama, a ko ima TAG nema potrebe da gubi vreme. To me ispirisalo da pitam.

Hvala vam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@Vjeko

Tako je... Dobro si razumeo.

Čak ne moraš ni da dopunjuješ (ako ima novca na njemu) da bi promenio kategoriju vozila na aparatu.

Potrebno je samo da svratiš i uradiš izmenu. Eventualno mogu da ti traže saobraćajnu dozvolu radi podataka, pošto moraju da odštampaju novi ugovor...

Uređaj za dopunu ENP aparata imaš na svim većim NIS i GASPROM b.pumpama (na svim njihovim na autoputu) i na još nekim (mislim da ima EURO Petrol,OMV, i dr...)

 

http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/zahtevi/Spisak-distributivnih-mesta-za-prodaju-i-dopunu-uredjaja-za-ENP.pdf

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja