Jump to content

Moto Zajednica

Naplata putarine za motocikliste u Srbiji

Recommended Posts

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Nisam nekoliko godina motorom izlazio na auto put a izgleda da cu verovatno ovih dana, pa me zanimaju iskustva kolega sa naplatom putarine (kako na Bg-Ni delu tako i ka Ns).

 

Pre par nedelja sam kod Bubanj Potoka video na naplatnoj rampi znak za zabranu prolaska motociklista (smer ka Beogradu, prvi red naplatnih stanica) sto me zbunilo malo.

 

 

post-20582-0-64580000-1439814636.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Znaci, smanjili su cene za motocikle? Super...  Platio bih i punu cenu da su nam putevi kao u HR, npr.

 

Nisam se ni ranije provlacio, pa necu ni sada, nego me znak zbunio. Znaci, motociklisti mogu da se bune sada samo iz svojih automobila :)

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobro je što su napokon smanjili cenu za motocikle, ali je baš bezveze što su pametovali sa tom zabranom prolaska kroz neke rampe. Ali ok, ako nas je toliko koštalo to smanjenje, neka im bude. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni pre par dana na bubanj potoku naplatili regularno za motor po smanjenoj ceni, ali kad sam se vracao ista relacija samo drugi smer naplatise mi kao za auto. No to sam ukapirao tek u Kragujevcu kad sam pogledao tiket od putarine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Predpostavljam da je znak za zabranu prolaska motociklima na mestima za automatsku naplatu putarine. Ne vidim drugi razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Uvek, po navici prolazim prvi red na Bubanj Potoku i tu su svi prolazi sa zabranom a nijedan nije sa automatskom naplatom.

 

Ne razumem zasto su uradili tako nesto, al' OK, ako je ceo drugi red dostupan... U svakom slucaju pozdravljam smanjenje cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

I dalje isto prolazim i prolazimo rampu i ništa ne placam dovoljno mi uzmu na godišnjoj registraciji za rupičaste drumarine a ja se pri tome vozim samo tri četiri meseca,, Na Bubanj potoku i ovi na naplatnoj u Pećincima ponekad prave neke grimase pa čak i prete, ali ovi prema NS i Subotici samo klimnu glavom da prođeš, a meni nikad ništa kao i ranije ne stiže i da su me uslikali. Znači ako nemaš pametniju varijantu slobodno prođi kao i do sada i ne brini, nismo stranci.

 

https://foursquare.com/v/naplatna-rampa-bubanj-potok/4f6aee77e4b0e30e0a59ef23

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ne vozim sada nešto mnogo, ali kawa prolazi ispod svake rampe, a ja samo telom gledam da ne zakačim. Nikada nisam platio putarinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Što se tiče naplate putarine, kod nas, za motore.

Pre par nedelja, baš kada smo igrali finale u basketu, vraćam se te nedeljeuveče za NS iz Mađarske, sve se nadajući da ću stići do početka utakmice...

Tog dana je padala kiša. U Mađarskoj je pljuštalo od pre jutra, pa do 4 popodne. Krenuo sam kući čim je stala. I srećom uz put nije više pala ni kap...

Stižem na naplatnu rampu kod Siriga. Stajem, uzimam karticu, guram je u džep i krećem dalje. Odmah tu pred mene bukvalno iskačei zaustavlja me pandur sa onom svećicom.

Prilazi pita me nešto, ne razumem ga zbog motora i saobraćaja. Gasim motor, skidam kacigu.

"Gde ti je tag?", pita me.

"Gde mi je šta?"

"Zašto nisi stao i uzeo tag za putarinu, nego si samo obišao kola sa desne strane?"

Ja stojim, gledam ga je li normalan, je l' me zajebava ili šta...?

"Što nisi uzeo tag?", opet će on.

"Ma, 'di nisam, evo mi ga u džepu" i krećem da skidam rukavice da bih ga izvukao iz jakne...

"Daj da vidim šta to imaš"!

Dajem mu karticu, uzima baterijsku lampu, gleda ga sa jedne strane, zatim sa druge strane, pa opet sa prve, pa opet sa druge i tako jedno dva minuta. Raščitava šta piše sve pomerajući usne i čkiljeći kroz naočare na nosu...

"Odakle ti tag"?

"Pa tu sa naplatne rampe", pokazujem mu je rukom.

"Nije tačno! Kako si mogao da ga uzmeš kada nisi stao".

"Ma stao sam čoveče, gde bih mogao da ga uzmem, ako nisam tu"?

"Nisi stao, gde si ga nabavio"?

Stojim gledam ga belo, ništa mi nije jasno...

"Ma stao sam, kako me nisi video?", i dalje pokušavajući da ostanem miran...

"Dobro, ako si stao zašto si onda obilazio kola ispred tebe"?

"Ma nikoga nisam obišao"...

"Jesi. Video sam te"!
"Pa nikoga nije bilo ispred mene,

"A koga sam onda ja video da obilaziš"?

"More, ne znam ja ni gde si ti gledao, ni šta si ti video, ali mene nisi! Koga sam mogao da obiđem ako su kola ispred otišla, da nisu otišla ne bih od njih mogao prići i uzeti tag"! Sad već totalno popizdeo...

E onda je tražio vozačku, saobraćajnu, zvao centralu, proveravao isprave i na kraju me posle nekih dvadesetak minuta cimanja pustio...

 

Razumem ja da je mrak, razumem ja da mu farovi blešte u oči, pa da ga možda oči prevare, ali, brate, kada vidiš da si pogrešio budi čovek i priznaj grešku, nemoj zajebati drugoga jer te sramota što si se zajebao...

 

Na kraju sam zbog tog štrumfa sa naočarima pred zgradu stigao tačno na početak utakmice, dok sam skinuo stvari sa motora i skinuo stvari sa sebe i seo pred TV, propustio sam skoro celu prvu četvrtinu. Tek na poluvremenu sam otišao do brata da gledam utakmicu sa društvom i da se na kraju iznerviram zbog rezultata...

 

I dalje se iznerviram kada se setim te večeri. Pre svega zbog nedokaznog štrumfa, a ne zbog naših. Koliko nam je igrača falilo, fantastično su oni i uspeli da dođu do finala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Manijak klasičan, kompleksaš za medalju, bruka za službu, državu, a i nas sve. Ko zna kako je moglo da se završi da nisi ostao pribran, a siguran sam da si u sebi propištao k'o ekspres lonac. Da sam mu kolega ja bih ga silovao drškom od sekire zbog brukanja profesije ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 2 minuta, Maticsasa je napisao:

mogao si da uzmes tel i da snimis situaciju. Imas pravo sluzbena lica da snimas 

Meni je stalno upaljena kamera montirana na motoru. Jednom sam doduše u kolima spomenuo da ću pogledati snimak, pa da vidiš kako je odmah postao vrlo ljubazan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Ni ja nisam znao da se sme snimati sluzbena lica dok mi nije rodjak rekao da svaki njegov poziv kod socijalnog radnika (zbog maloletnog deteta) razgovor snima i nemogu da mu zabrane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Svako snimanje na otvorenom prostoru je dozvoljeno iz ličnog iskustva znam da snimak sa npr. onih kamera na šoferšajbnama je validan kao dokaz u slučaju nekog prekršaja ili slično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Sa druge strane, pre je u novinama pisalo da je dokaz kao takav u Srbiji nesnovan, jer druga strana može da se žali na kršenje privatnosti ili tako nešto, i sud odbija snimak u tom slučaju.

Nisam pravnik pa ne znam da li je to tačno ili nije, ali opet smatram da bi bilo jako, korisno da se takvi dokazi prihvataju...jer su krajnje jasni i precizni.

 

Izvinjavam se za off, nije to bila tema svakako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Nisam mislio konkretno na pandursku privatnost, već u ne daj Bože, udesu i slično. 

Znači kao u Rusiji oni popularni snimci koji su snimili udes, kažu da kod nas, ako imaš na snimku, npr, kako te kamion usekao, da on taj snimak može da obori na sudu.

 

Možda i grešim, kažem nisam pravnik, samo sam to pročitao na nekom portalu...mada sa druge strane i oni pišu svašta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pa to mu onda dodje ovako... Ja uletim u banku, osurim je i odem kuci da spavam... Dodje murija, kaze snimile me kamere kako pljackam banku i odvedu me u zatvor. I ja na sudu oborim to, jer su povredili moju privatnost il sta vec sto su me snimali ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Mene je to snimanje poprilicno zanimalo,pa sam pogledao gomilu klipova i objasnjenja-razjasnjenja(mene mrzelo da trazim zvanicne papira),pa su objasnjavali kako imas pravo da snimas svako sluzbeno lice u vrsenju duznosti ako ga ne ometas ili nesto slicno,a pogotovo ako se to tebe tice,sto znaci slobodno snimanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja