Jump to content

Moto Zajednica

TDR 125 ili Dt 125?

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Drustvance,imam pitanje..

Najme,razmisljam o kupovini Yamahe TDR 125 ili DT 125..pa me zanima kakvi su van puta kao i na putu,potrosnja,

moguci kvarovi..ili ako ima neki drugi cross|enduro od 125ccm da je dobar dajte...

Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Dt 125 i TDR 125 do 1993.(znaci Belgarda model) imaju potpuno iste masine. Razlike ima u ogibljenju, karburatoru, i opremi. TDR ima brembo kocioni sistem i prednju vilu koju je moguce pumpati (da bude meksa ili tvrdja) po zelji. Potrosnja im je ista. DT je daleko bolji za van puta, mada ni od njega ne ocekuj previse(tipa staza ili neki hard enduro). Solidni motori koju pruzaju dosta zabave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Mogu ti reci neko osnovno o DT, potrosnja najveca sto sam merio 5,5 . odnos lancanika je drugaciji tako da je dt malo startniji a tdr brzi, mada i ovako sa jacim prenosom ide 130. na putu lepo ide udoban... off hmm, ipak je to enduro 125 nemoj ocekivati previse kao od krosa ali ide mene je do sad svuda izvukao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Planiram da sa nekim od ovih motora udjem u "enduro svet",takodje mi je zanimljiv i Kawasaki KMX 125..sta mislite o njemu? ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Planiram da sa nekim od ovih motora udjem u "enduro svet",takodje mi je zanimljiv i Kawasaki KMX 125..sta mislite o njemu? ;):D

Dosta meksi motor od dt-a, vozio na polaganju takav... sam dozivljaj kad sednes na dt je drugaciji od kmx-a, kmx nizak iako je bio utegnut , pa samim tim se cini i dugacak nekako... pogledaj kdx ako ima, to je dosta jaci od kmx-a, kazem ako ima posto sam ja trazio retko se moze naci neki lep primerak :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

hahhaa imamo isti problem, i ja trazim dt 125 za neki enduro lagan, nego gde cemo mi u kv da idemo na enduro? :D

Ne zanam, brate, ali eto radije bih uzeo neki enduro nego skuter.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja