Jump to content

Moto Zajednica

Nova yamaha MT 07, oko 18.30 h, udes na početku Brankovog mosta!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

 

 

Varijanta 2: Preživeo si, polomljen si. Tvoje lečenje plaćam JA kroz zdravstveno. Tvoju invalidninu / preranu penziju plaćam JA kroz penziono, popravku vozila takodje plaćam JA kroz obavezno osiguranje, dodaj tu još i dnevnice svih onih koji su morali da izadju na saobraćajku: policajaca, hitna, vatrogasci (da speru sve tečnosti koje su ostale od žuljanja tvog i tela tvog divnog motora po asfaltu), takodje plaćam JA kroz PDV....

 

 

Uh, druze, ti se bas naplaca svega i svacega.

A sta da kaze onaj ko na primer nema dece a placa 12 pa i 16 i vise godina skolovanje, recimo tvojoj deci ??? 

Tu nemas primedbi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kad će bre da počnu da prave kacige od klirita pa da svi vide koji je to delija što vozi opaku mašinu. Džaba kinta, džaba dobar motor ako nosiš kacigu i niko ne može da te prepoizna. :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Сад сам видео господина из приче на семафору поред Делта Шитија. Старији човек(око 50 год.), седа коса, МТ-07, кациге без. Делује неоштећено, макар физички.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Uh, druze, ti se bas naplaca svega i svacega.

A sta da kaze onaj ko na primer nema dece a placa 12 pa i 16 i vise godina skolovanje, recimo tvojoj deci ??? 

Tu nemas primedbi?

 

Živim u zgradi na prizemlju i plaćam održavanje lifta i ne žalim se ;) 

 

Ne skrećite temu, problem je usijana glava i poremećen sistem vrednosti. 

 

Najgore kada "matorci" trpaju svoja "iskustva" u glavu mladih, napaljenih, neiskusnih, neiživljenih i željnih romantičnih priča o tome kako se u "moje vreme sablje o penise lomile, a sada, nema više takvih sablji..." 

 

Za nas koji smo na po' puta od jednih do drugih i koji smo svojim zubima okusili asfalt ili čelik autmobila želudac se prevrće na te priče.  Još kada si svestan sopstvene greške koja je ugrozila nekoliko života (otac, majka, ja i školski drugar u autu iz suprotnog smera) ... nema šanse da ne utičeš na ljude oko tebe.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

 

 

Treba promeniti zakon! Može da se vozi bez ikakve opreme, ali moraš da imaš donatorsku karticu! Da se zna da meso neće propasti! ;)

Pametno razmisljas... kolege motociklisti koji stradaju bez svoje krivice su za tebe - meso.

 

Verovatno se slazes da ne bi trebalo da propadne ni meso onih koji uopste zagaze u vodu a ne znaju da plivaju pa se sticajem nesrecnih okolnostu udave.

Glupo je da propada i meso samoubica itd.itd.

 

Kao sto kazes, treba promeniti zakon u tom smislu. Ali zato amnestirati skotove koji skrive nesrecu, na njih izgleda nemas primedbi.

@Lakis

Tuđom krivicom sam kao motociklista uključen u saobraćajnu nezgodu 2012 godine. Amputirana mi je leva noga i imam 11 preloma leve ruke! Dragi Gospod i oprema koju sam nosio, mi je sačuvala glavu. Kada sam juče video ovog ćaleta kako leti posle udarca u kola, sve moje rane su me opet zabolele. I bilo mi ga je iskreno žao, jer znam koja bolna agonija ide iza pada. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!! Ako imaš info o motociklisti od juče, molim te podeli. Ako znaš čoveka, prenesi pozdrave i želje za brzim oporavkom!

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

 

 

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Hajde se malko iskulirajte svi.Bitna je oprema i na +40,svi to znamo.Ko nece-ne mora da je nosi...mozda ce se pokajati-mozda nece...Edukujte svako svoje dete,i to je sasvim dovoljno.Ako izedukujete jos nekog super.Postovanje stradalim kolegama,jer oni najbolje mogu preneti iskustva iz prve ruke deleci svoja iskustva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mene zabole ona stvar za da li neko nosi opremu ili ne,ali imam pravo da kazem svoje misljenje o takvim ljudima.Mislim da su glupi.Evo i ja sam ostao bez prstiju i pored cizme,ali opet ne bih nikada seo bez cizme na motor,samo sam kupio jos kvalitetnije i bolje.Nece nas oprema spasiti ali tih nekoliko % bolje zastite moze praviti razliku izmedju invaliditeta , zivota ili smrti..Srecno svima,sta god odlucili..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni nije jasno kako je nekome uopste prijatno da vozi bez kacige na prvom mestu. Ono kad uletis u roj musica tokom leta ili gutas prasinu slepera ispred sebe...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

 

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?

Ne znam da li sam te uvredio nečim, a ako jesam, izvini, veruj nisam svesno.
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Koliko sablonski pisu...covek 59 godina,a u nastavku napisu stanje mladica i dalje kriticno...o moozgu kad te nema...kao sto rekoh krv iz usiju je izrazit pokazatelj teskog ostecenja glave...posto nije sam sebi pomogao(kaciga)sad je u Bozijim rukama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

 

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?

Ne znam da li sam te uvredio nečim, a ako jesam, izvini, veruj nisam svesno.

 

 

Naravno da me nisi uvredio i nemaš razloga za izvinjavanjem.

 

Cela poenta je da nema potrebe da bilo kome natrljavamo na nos kako treba ili ne treba da se vozi motor. Sashac je lepo napisao, edukuj svoje dete i dosta. Onaj ko hoće da nosi opremu, nosiće je. Onaj ko neće, neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Vi se svađajte o opremi a kaciga je druga lobanja jer ovu koju imamo nije predvidjena za bilo šta brze od trcanja. Kaciga ne spada u opremu niti se osecam opremljeno kada nosim samo kacigu. Kaciga je osnovno sredstvo za voznju motocikla. Bez kacige ne vidiš dobro već stalno zmuris, rizikuješ povrede očiju od stranih tela tipa kamencica ili muve, pcele itd, ubijas sinuse, ne stitis svoje postojanje jer se u glavi nalazi mozak koji je neuronska mreza svega onoga sto si ti, ne stitis glavne senzorne organe vid, sluh, ukus i miris.

 

 

Kada su velike vrucine, jer nemam mash jaknu, vozim u probiker cizmama, rukavice i kaciga. Znam da rizikujem povrede ali sam zastitio krajeve udova, koji najvise stradaju, i glavu. Takođe, osecam se komotno i zadovoljno jer kada spustim vizir tada pocinje zabava.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ah, 'ajde da raspravimo ovo do kraja, makar sa moje strane.

 

Niko u ovoj raspravi ne tvrdi da ne treba da se nosi oprema. Ili makar ja to nisam primetio. Samo smatram da je potpuno bespotrebno da kao neke babe sa strane sedimo i kenjamo kako treba da se nosi oprema. Onaj ko je svestan i savestan prema sebi nosiće je i bez opominjanja. Onaj koji nije ili mu je jako bitno da ga vide dok prolazi kroz selo, neće pa da mu trubiš svakih pola sata o tome.

 

E samo zato ja ne vidim poentu tolikog pisanja kako se zgražavamo što tamo neki ne nose opremu. Njihova stvar, sami pali, sami se razbili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

 

 

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?

Ne znam da li sam te uvredio nečim, a ako jesam, izvini, veruj nisam svesno.

Naravno da me nisi uvredio i nemaš razloga za izvinjavanjem.

 

Cela poenta je da nema potrebe da bilo kome natrljavamo na nos kako treba ili ne treba da se vozi motor. Sashac je lepo napisao, edukuj svoje dete i dosta. Onaj ko hoće da nosi opremu, nosiće je. Onaj ko neće, neće.

Ok, ok. Ne znamo se lično pa sam stekao utisak da mi se obraćaš dosta direktno. Poštujem izbore, a forum je mesto za deljenje stavova i iskustava. Ne vidim razlog da iko ikome natrljava nos ili sl. Poenta je da može biti gadno ili gadnije u zavisnosti od nivoa nošene opreme. Moja iskustva su bila gadno bolna, zato sam se i uključio žustro sa komentarima. Sorry ako je bilo nametljivo, nije bila namera. Da li iko zna kako je ovaj čovek? Da li je teško povređen?
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Danas popodne je bio jos uvek u veoma kriticnom stanju...

Nadajmo se da će biti ok...

Dečko koji ga je držao juče da ne ustane, se borio sa njim kao lav. U jednom trenutku ga je držalo četvoro ljudi. Resetovao se, nije znao ko je, ali je komunicirao i nije imao vidnih lomova ektremiteta. Kada je došla hitna, bio je dosta dobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Онда овај што сам га видео данас није исти човек. Али се превише ствари уклапа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim lično da je pravo a isto tako i neka kolegijalna dužnost da solimo pamet jednim drugim dok god neko ne ukapira da je po defoltu minimalna obavezna oprema kaciga + ...

 

Isto tako mislim da je i obaveza administracije foruma da ukazuje na to. Kao i da prekida sve diskusije oko toga a ujedno zauzme osuđujući stav prema neodgovornosti i svesnom uzimanju rizika ne nošenjem odgovarajuće opreme .

 

Time može odmah i da se zatvori svaka diskusija jel trebala i jel nije trebala oprema.

 

U stvarnom životu hoće li pera/djura/marko sesti na motor čak i gologuz to je njihova stvar ali na motoforumu ne može ostati nedorečeno da li je to odgovorno ili ne, niti da se vodi diskusija oko toga.

 

Bar po nekom mom skromnom mišljenju.

 

Ps: meni lično ne smeta ali mi zao da neko drugo nadrlja zbog toga ko jos nema formirano mišljenje.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kolegu je lupio bahati vozac koji je prosao na crveno... Prosto neverovatno o cemu se ovde prica...

 

Nevidjeno koliko ima na ovom mestu psihologa i sociologa koji odmah znaju da kombinacija "nov" motor i vozac bez kacige znaci da je vozac tesko iskompeksiran i sta cemu motor ako ga niko ne vidi!!!

 

Jednostavno ne postoji varijanta da covek voli da vozi bez kacige....odmah je pacenik u krizi srednjih godina

 

Ma fuj i uzas!

 

Sto se tice nosenja, ne nosenja kacige po meni licni izbor s'tim da je drzava/zakon propisala obavezno nosenje, kao i vezivanje pojasem u kolima, pa se ne vezuju svi kao sto i ne nose svi uvek kacigu.. itd, itd...tako da kolega je prekrsio zakon a i da nije svesno se izlagao riziku ali opet negov slobodan izbor....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Da je moj otac imao kacigu kad je seo na motor da se provoza po selu sad bismo se zajedno vozili na dva motora...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Moj otac je imao više puta kacigu kada je padao sa APN 6 i zato je još uvek tu sa nama. A da je bio vezan tog 7.11.2007. na zadnjem sedištu, sada bi imao normalno čelo, ispravan nos i baza lobanje mu nebi bila izvaljena...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

 

 

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?
Ne znam da li sam te uvredio nečim, a ako jesam, izvini, veruj nisam svesno.
Naravno da me nisi uvredio i nemaš razloga za izvinjavanjem.

 

Cela poenta je da nema potrebe da bilo kome natrljavamo na nos kako treba ili ne treba da se vozi motor. Sashac je lepo napisao, edukuj svoje dete i dosta. Onaj ko hoće da nosi opremu, nosiće je. Onaj ko neće, neće.

Ok, ok. Ne znamo se lično pa sam stekao utisak da mi se obraćaš dosta direktno. Poštujem izbore, a forum je mesto za deljenje stavova i iskustava. Ne vidim razlog da iko ikome natrljava nos ili sl. Poenta je da može biti gadno ili gadnije u zavisnosti od nivoa nošene opreme. Moja iskustva su bila gadno bolna, zato sam se i uključio žustro sa komentarima. Sorry ako je bilo nametljivo, nije bila namera. Da li iko zna kako je ovaj čovek? Da li je teško povređen?

 

Svaka ti cast na strpljenju u ovoj diskusiji

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

 

 

 

 

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali svako ko nije drljao po asvaltu nema pravo da sere bez pokrića o opremi, padanju i slično. Za 6 meseci mog bolničkog lečenja naslušao sam se ječanja ovih mudonja što ne nose opremu. Veruj, plaču glasno isto kao što glasno pišu!!!

Ali zato ti imaš prava i kompetencije da svima i svakome soliš pamet?
Ne znam da li sam te uvredio nečim, a ako jesam, izvini, veruj nisam svesno.
Naravno da me nisi uvredio i nemaš razloga za izvinjavanjem.

 

Cela poenta je da nema potrebe da bilo kome natrljavamo na nos kako treba ili ne treba da se vozi motor. Sashac je lepo napisao, edukuj svoje dete i dosta. Onaj ko hoće da nosi opremu, nosiće je. Onaj ko neće, neće.

Ok, ok. Ne znamo se lično pa sam stekao utisak da mi se obraćaš dosta direktno. Poštujem izbore, a forum je mesto za deljenje stavova i iskustava. Ne vidim razlog da iko ikome natrljava nos ili sl. Poenta je da može biti gadno ili gadnije u zavisnosti od nivoa nošene opreme. Moja iskustva su bila gadno bolna, zato sam se i uključio žustro sa komentarima. Sorry ako je bilo nametljivo, nije bila namera. Da li iko zna kako je ovaj čovek? Da li je teško povređen?

Svaka ti cast na strpljenju u ovoj diskusiji
Iskreno, žao mi što podigoh temu nakon svih ovih nezgodnih diskusija, ali sam bio očevidac, pa me pogodilo što sam sve video, a i interesovalo me da li je čovek ok. Nikada nisam bio forumski tip, uvek sam pre bio za vožnju a ne za pisanje. Ali izgleda da opšta nervoza koja je zahvatila društvo pogađa i moto zajednicu sudeći po pojedinim komentarima. Tužno...
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja