Jump to content

Moto Zajednica

Nova yamaha MT 07, oko 18.30 h, udes na početku Brankovog mosta!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Semafor se otvara prvo autobusu, zatim i nama za pravo u pravcu ka centru. Dva automobila ispred, na prvom mestu u srednjoj traci lik srednjih godina, sede kose na novom MT 07. Kaciga/ noša na laktu, od opreme nosi na sebi nadu da se njemu iskusnom neće desiti pad... Kolona kreće na zeleno, a iz pravca Bulevara Nikole Tesle Opel astra, stranih tablica prolazi kroz žuto/ crveno i diže ga na haubu. Povrede glave na obe strane čela, krvarenje iz ušiju, nosa, šok. Lomova izgleda nema. Slušam pogrdne komentare vozača automobila oko mene za motocikliste, ko im J..e mater, govna, itd... Nešto opasno nije u redu sa ovom svetinom!!! Ni sa ovima što nošom štite lakat ni sa ovima što j..u majku povređenom čoveku na asvaltu, jer ne mogu da prođu... Svestan, agresivan u šoku, brani se od ljudi koji ga drže da ne ustane. Hitna je stigla i krenula sa trijažom, čini se da će sve biti ok! Ostavih panduru BLK i kontakt telefon, i odoh ra.jebanog mozga dalje, što zbog svojih munja, što zbog komentara ljudi okolo što zbog neuništivog kolege sa nošom. Nadam se njegovom brzom oporavku! Dajte da nosimo tu JEBENU opremu, sa razlogom je tu. Ovaj kolega bi danas ustao samo ugruvan bez ogrebotine da je nosio istu...

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Oprema i oprez.

Nadam se da će biti OK.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa  mora da ga vidi neka prcika, jbg...Aj daj boze da mu tako pametnom  nije nista ozbiljno,sem ugruvanog ponosa...Mada krv iz usiju nikako nije dobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ma da, jebes glavu, u kacigi je pretoplo, kvari frizuru i niko te ne prepoznaje..u Subotici isto masovna pojava svih vozaca skutera od 49cc do maxi skutera..i naravno baje u krizi srednjih godina na R1 koji turiraju gas u mestu na semaforu kad je crveno..mangupi pravi! Kada prolazim pored uvek svirnem i pokazem na svoju glavu tj kacigu a iz protesta se nikada ne javim kada dolaze u susret, naravno oni se nikada prvi ne jave ali i da se jave ne bih odgovorio. Stavi kacigu, nauci da voziš, pa budi mangup.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

 

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

dobar i glup su braca...vazda bilo.Glupo je cekati da se nesto desi,pa onda nositi kacigu  ili opremu.jbg.Ali svako neka izabere.Vise je glupo razgovarati o tome.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

Slažem se, ali isti ti gologlavci moraju da razmišljaju o imidžu koji prave za ostale! Isto kao i japankari, papučari, navrtači, točkaši, probijači zvučnog zida i ostali. Meni lično idu na nerv! Da li iko zna kako je ovaj ćale danas? Da li je ok?
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

Slažem se, ali isti ti gologlavci moraju da razmišljaju o imidžu koji prave za ostale! Isto kao i japankari, papučari, navrtači, točkaši, probijači zvučnog zida i ostali. Meni lično idu na nerv! Da li iko zna kako je ovaj ćale danas? Da li je ok?

 

 

A vidiš, mene baš zabole za "generalni imidž" motociklista. I iskreno mi se sere od insistiranja na tome.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Uzasno je koliko se ljudi zajebavaju sto se tice zastitne opreme...najezim se kada vidim nekoga na motoru u majici bez rukava,bermudama i plitkim patikama (ne daj boze Fila papucama).Jos na to sve kacigu na laktu...sinoc dva klinca na Banjici na skuteru,nemaju vise od 14-15 god...u papucama i sorcevima,bez ikakve zastite dok kaciga nazad na korpici visi...toliko sam sebe izlupao rukom po kacigi vozeci uporedo sa njima da me jos vrat boli...samo su me bledo pogledali...pa ja imam sina njihovih godina koji nikada nije seo na motor bez kacige i rukavica...uzas!A sto se tice dekice,mislim da je klasicno lecenje kompleksa po principu,dzaba sam dao tolike pare za motor ako me niko ne vidi...ili satro kao vrucina pa ne mogu da disem...Neka je on meni ziv i zdrav...Nista sladje od crne kacige sa crnim vizirom pa neka misle samo picici ko je ispod...dok cekaju da skinem istu kada stanem negde...  ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

 

 

 

Uvek nosim kacigu, ali ne osudjujem one koji je ne nose, to je njihov izbor i njihova stvar.Ne mora da znaci da su oni losiji ljudi ili manji bajkeri od ostalih.

Slažem se, ali isti ti gologlavci moraju da razmišljaju o imidžu koji prave za ostale! Isto kao i japankari, papučari, navrtači, točkaši, probijači zvučnog zida i ostali. Meni lično idu na nerv! Da li iko zna kako je ovaj ćale danas? Da li je ok?

A vidiš, mene baš zabole za "generalni imidž" motociklista. I iskreno mi se sere od insistiranja na tome.

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@BokiBoy

 

Evo, upravo se spremam da sednem na motor i biću u bermudama i majici. Doduše, imaću kacigu i rukavice ali patike, bermude i majica ti je valjda dovoljlna da se naježiš?

 

Ljudi, jel' vi zaista nemate ništa pametnije da radite nego da brinete brige drugih ljudi?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

@Robin Hood...srecan tebi put,tvoj zivot,tvoja stvar,boli me bas uvo u cemu ces da vozis...a ja cu i dalje da se jezim na to i da vozim u moto dubokim patikama,dugim pantalonama i mesh protektovanoj jakni... :P

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

A ja se najezim kad vidim bajkere koji idu u prodavnicu ili do grada na pice pa obuku koznjake i to one sportske sarene, pa jos nece ni kacigu lepu sarenu da ostave na motoru nego na astal iako ima 3-4ljudi koji hoce da stave kafu... neeeee kaciga mora na stolu da se gleda itd...

 

Zamisli sad moram do prodavnice, majstora po deo, drugge prodavnice, trece prodavnice, do devojcice i kad se vracam da svratim do dede kao pre sat vremena... I sad na svih 6 mesta da skidam sve to pa oblacim pa jos u tome na 40+ cekam na semaforu i SVE TO da bih drzao imidz "bajkera" i da bi mi neko rekao pravi si bajker tako je... A jos samo da mi trazite da se istetoviram i to bi bio vrhunac... 

 

Jos jednom ponavljam nije isto kad ides na put i voznja po gradu ali opet nije isto Beograd i bilo koji drugi grad... I nisam kupio motor da bi furao imidz i bio sareni baja koji pije kafu... Motor sam kupio iskljucivo jer ne zelim da se nerviram i uzivam u tome da ne moram da cekam na semaforu dva puta, da cekam zenu vozaca da prebaci u drugu brzinu na pravini i tome slicno (to su sve gradske blagodeti jer o otvorenom putu necu ni da pricam-svi koji su na ovom forumu znaju te osecaje)...

 

E hocu da se vozim kako meni prija i bez ikakvog pritiska da moram ovako ili onako jer po meni je to i sustina bajkera - buntovnika... Necu kao svi ja sam ja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

A sto se tice dekice,mislim da je klasicno lecenje kompleksa po principu,dzaba sam dao tolike pare za motor ako me niko ne vidi...

 

Kako mozes da pises ovakve stvari, a coveka uopste ne poznajes?

A misljenje ti je pri tome sasvim pogresno... Konkretno taj "dekica" je u zivotiu zaradio vise para nego svi mi koji pisemo u ovoj temi zajedno. I taj kompleks zasigurno nije imao...

 

Nosenje ili nenosenje kacige je licni izbor svakoga i svako ce individualno snositi posledice, bilo kroz moguce povrede, bilo kroz naplatu kazne.

 

Stice se utisak da je pojedincima na ovom forumu drago kad neko dozivi udes, da bi mogli da pametuju o moto opremi.

Ali bez obzira, ja nikada necu prihvatiti za uzrok zamenim posedicom, jar kod ovakvog dogadjaja KRIV JE auto koji je prosao kroz crveno svetlo. Kriv je jedino on i niko vise, a kaciga i oprema moze da eventualno umanji povrede.

 

Ovako ispada kada auto oduzme prednost motociklu, da je kriv motociklista zato sto nije imao ful opremu.

To mi lici na stavove mnogih NVO koje trvrde da je Srbija kriva zato sto je bombardovana, uopste nema malo takvih koji su ubedjeni u to. 

 

 

 

Ovaj kolega bi danas ustao samo ugruvan bez ogrebotine da je nosio istu... (kacigu)

 

Jesi li siguran???

 

Hajde da probamo... Ti stavi kacigu, a ja da se bocno zaletim autom u tebe. Sta te briga, malo ces se ugruvati ali ces proci bez ogrebotine i dokazaces svima da si u pravu. Stetu na vozilima ce pokriti moje osiguranje.

 

Zasto nesretni Nebojsa Filipovic pre par nedelja na Djerdapskoj magistrali nije ustao samo ugruvan i bez ogrebotine iako je nosio kacigu, a cak ni ostecenje motora nije bilo veliko?

Ovakve price su za edukaciju (mladjih) vozaca jako opasne. Kao, stavis kacigu i boli te uvo, udari te auto a ti ustanes ugruvan i bez ogrebotine!

 

Svoju energiju koju trosimo na pokusaje poboljsanja bezbednosti motociklista u saobracaju treba da usmerimo na pravi uzrok - na nepostovanje nasih zivota od strane drugih vozaca, pa da se na tome poradi nesto ako moze.

 

I zato ponavljam, ne zamenjujmo teze.

Da mamlaz kolima nije prosao kroz crveno, nasretni Čepa bi stigao tamo gde je krenuo.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja kad bih obukao bermude,ostao bih bez dlaka apsolutno,a i koza bi mi bila onako res...ahahahahah.Przi ovaj Fazer mamicu mu...Srecom decu sam napravio,jerbo sumnjam da bi bilo dece od ovolikog grejanja muda...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

E hocu da se vozim kako meni prija i bez ikakvog pritiska da moram ovako ili onako jer po meni je to i sustina bajkera - buntovnika... Necu kao svi ja sam ja...

Vidi ovako... 

 

Izadješ na ulicu, samo tetki da daš lekove, ne staviš nokšir na glavu, a i 40 stepeni je pa ti i jakna smeta... i onda takav bandoglav buntovan, pravi bajker u srcu, ne ispratiš baš najbolje situaciju na drumu, i "malkice padneš"...

 

imaš varijantu 1: Poginuo si, (ne)dužni vozač kome si se rasprostro po šajbi te nosi ostatak života na duši, odgovara za ubistvo u saobraćaju. Tvojoj porodici je teško do 40 dana, oko 6 mjeseci te tu i tamo spominju, a na prvu godinu ti dodje dva - tri dobra, baš dobra prijatelja i to samo oni koji nisu na poslu... Druge godine si postao 5 parcela, treći red, 17 grobno mesto. Uplatnicu za održavanje doo "večna kuća" šalje jednom godišnje.  Onaj kojij te je razvukao odlazi na godinu do tri u tvorza, u slučaju da ima porodicu, ona se ili raspada ili žestoko pati zbog smanjivanja kućnog budžeta. To što si se doživotno usrao u živote najbližih u tvojoj familiji (djeca, žena, roditelji) i u dugotrajno u živote drugog učesnika tvog debilizma oseća samo par ljudi. 

 

Varijanta 2: Preživeo si, polomljen si. Tvoje lečenje plaćam JA kroz zdravstveno. Tvoju invalidninu / preranu penziju plaćam JA kroz penziono, popravku vozila takodje plaćam JA kroz obavezno osiguranje, dodaj tu još i dnevnice svih onih koji su morali da izadju na saobraćajku: policajaca, hitna, vatrogasci (da speru sve tečnosti koje su ostale od žuljanja tvog i tela tvog divnog motora po asfaltu), takodje plaćam JA kroz PDV. Ne treba zaboraviti ni dodatne troškove u vidu kašnjenja, problema u dostavi, logističkih problema i ne obavljene poslove svih onih koji su imali sreću da čekaju uvidjaj u koloni možda čak i nekoliko sati... Na kraju, ako imaš sreću, malo će da te bole zglobovi na promenu vremena, a ako baš i nisi imao sreće, raspon mogućih ograničenja je od Duleta Vonabibajkera pa tamo do nekog fikusa / filadendrona kome kašičicom dodaju papicu a gnojivo skupljaju pelenom...

 

I onda? Hoćeš li i dalje da se kurčiš? 

 

Pamet u glavu, opremu, i jako jako oprezno!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Treba promeniti zakon! Može da se vozi bez ikakve opreme, ali moraš da imaš donatorsku karticu! Da se zna da meso neće propasti! ;)

 

Pametno razmisljas... kolege motociklisti koji stradaju bez svoje krivice su za tebe - meso.

 

Verovatno se slazes da ne bi trebalo da propadne ni meso onih koji uopste zagaze u vodu a ne znaju da plivaju pa se sticajem nesrecnih okolnostu udave.

Glupo je da propada i meso samoubica itd.itd. 

 

Kao sto kazes, treba promeniti zakon u tom smislu. Ali zato amnestirati skotove koji skrive nesrecu, na njih izgleda nemas primedbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

 

Treba promeniti zakon! Može da se vozi bez ikakve opreme, ali moraš da imaš donatorsku karticu! Da se zna da meso neće propasti! ;)

 

Pametno razmisljas... kolege motociklisti koji stradaju bez svoje krivice su za tebe - meso.

 

Verovatno se slazes da ne bi trebalo da propadne ni meso onih koji uopste zagaze u vodu a ne znaju da plivaju pa se sticajem nesrecnih okolnostu udave.

Glupo je da propada i meso samoubica itd.itd. 

 

Kao sto kazes, treba promeniti zakon u tom smislu. Ali zato amnestirati skotove koji skrive nesrecu, na njih izgleda nemas primedbi.

 

Obrati pažnju na količinu mesa koju je Vonabibajker tudjom greškom morao da odbaci sa svog tela ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kaciga je izum moderng vremena.U nekim delovima sveta nije obavezna kao što ni kod nas nije bila obavezna do nedavno.

Više sam vozio motor bez kacige nego sa.Uvek sam do sad padao bez kacige,bio mlađi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja