Jump to content

Moto Zajednica

GuybT

Piaggio Beverly 300 ie

Recommended Posts

• BJB Maxi scooter club, 974 postova
  • Motocikl: Madison 150, x9 250, atlantic 500, beverly 500, madison s250, atlantic 500, suzuki burgman 400

Kako je kofer neophodan, onda moraju tegici... e sad, kako da znam koji tegici mi trebaju, gde to da nabavim i gde se to montira?

Inace, takodje sam provalio da me leva ruka tj.podlaktica boli u voznji... kontam da je to od vibracija koje, u stvari, ne primecujem dok drzim korman...

Montiras na rucice na kormanu :) Izvrnes stare i stavis nove teze. Gde ces ih naci, to nek ti neko drugi napise. Izmeri tvoje stare da znam koju gramazu da trazis.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Beverly 300ie

Ovako, prosle godine sam mjenjao lezaj u zadnjem tocku ,nije bilo tesko otkriti kvar koji se manifestovao jakom bukom kao lomnjavom u zadnjem djelu skutera tj. Zadnjeg tocka u toku voznje .pocelo je s manjom bukom koja se postepeno pojacavala.Isto tako nije bilo problema sa zamjenom istog .

Sad me zanima sto moze da prouzrokuje ovaj kvar posto mi se cini da opet pocinje da mi se cuje a vrlo je moguce i da se varam, da limje moguce od voznje po losim putevima i to vrlo cesto s dva covjeka na skuteru ili mozda zbog toga sto ispred kuce imam stepenik visine od 5 do 10 cm max koji mi je nezaobilazan pri svakom izlasku i ulasku mozda to skodi i stvara mu pritisak na taj lezaj.

Problem nije hitan ali sam iskoristio priliku da otvorim temu za ovaj model i cujem vase misljenje .

• Maxi Scooter Club, 6269 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Nadam se da si stavio Koyo lezaj pri ugradnji?. Los put, ucestalo kisnjenje il pranje pod pritiskom, pogubno je po lezajeve tockova.

Traverzna mora lepo da legne, kako na osovinu tocka tako I na agregat gde se srafi. Ako nisi nabio lezaj do kraja, eto problema, ukosi ga kad stegnes sve srafove I podloske treba staviti na svoje mesto.

Zvuk loseg lezaja, ujanje zna praviti I guma, pogotovo ako je MCG. Dobije "lopatice" sa strane I to pocne praviti zvuk isti kao da lezaj ne valja.

• U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Beverly 300ie

Hvala ne brzom odgovoru,

Ne sjecam se tacno koji je lezaj u pitanju nadam se da je Koyo :)

Gum su bas te city grip treba da se mjenjaju uskoro pa se nadam da su one uzrok problema uostalom vidjecemo nakon zamjene .

• Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 193 postova
  • Motocikl: Honda Forza NSS 125

Samo da smirim nekoga ko se mozda iznervirao kao ja sinoc: 

Nakon vruce gradske voznje moj Bev 300 2013 (20 000km) se upisao ispod izduvne grane. Avaj, radi se o fabrickoj selni na kucistu termostata koja treba da se zameni sa obicnom kvalitetnom selnom na sraf 18-36 mm. Pristupa se ispod sedista lakim uklanjanjem poklopca.Prvo nabaciti novu selnu bez skidanja creva pa skinuti pazljivo srafcigerom i secicama fanricku. Nema pritiska u crevu tako da nece cureti antifriz mnogo. Stegnuti novu i proveriti curenje nakon ukljucenja ventilatora kao i nivo rashladne tecnosti.

Toliko, ako nekom pomogne ja cu biti veoma zadovoljan.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Skuteras, 3254 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala. Pretrazih gomilu nekih manuala sve ima osim prenosa. 

Sto se tice kaisa ono sto sam isttazivao na njega ide kais 22.6. Ovaj na njemu je 21.3. Nemoguce da je do 19.5 tolerancija?!

• Skuteras, 3254 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kocioni cilindar gore kod rucice je malo zamazan od ulja i rucica potanja kad se duze drzi stisnuta. Koci skoro normalno. Trebalo bi srediti taj cilindar. Gde nabaviti set za reparaciju?