Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za ovaj (veliki) problem ima nekoliko resenja, krenimo od najjeftinijeg:

 

1. Nekim čudom uvažiće mu žalbu, možda se pozvati na (produženu) garanciju (na deo) i resiti situaciju o trosku Pjadja. Idealno bi bilo da se ovako resi.

 

2. Novo kočiono crevo da se napravi odredjene dužine, par podloški, kočiona tečnost i donekle je rešen problem. Imaće kočnicu ako ništa drugo, kao i svaki sto je ima bez ABS-a. Znam, truba je to raditi ali kad muka natera zbog finansija jeste resenje da se premosti problem dok se novci skupe.

 

3. Polovan (dobar) blok da se nadje sa neispravnom elektronikom (ako se ima srece) pa da se od dve napravi jedna.

 

4. Polovan ceo ispravan blok.

 

5. Odresiti kesu i zazmureti jakoooo, zabolece u pm al je zato nov deo (gde ti niko ne garantuje kako ce raditi za 3,4 god).

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Meni je brate brknulo u oko što je serviser odmah iz prve tresnuo - to ti je kvar od 140.000 din+ ruke. Što će reći da je odmah prepoznao, tj. već je viđao taj problem, i zna da tu nema mnogo pametnih imrovizacija.

Ne zna se šta je gore - da Piaggio nije uradio opoziv za tako skup i problematičan sklop (na kraju krajeva to je kočnica, koja ti glavu čuva) ili da distributeri to nisu ispoštovali kako treba.

Budibogsnama:staa2:

I meni je bilo čudno da je na prvu rekao, a to ti je to, 140.000... sutra ću otići do PGS da vidim šta će da mi kažu (ali ima da me otkače jer motor nije u garanciji). Ali idem čisto da probam, da vidim da li su imali slične slučajeve kao moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
pre 9 minuta, Satelis je napisao:

Za ovaj (veliki) problem ima nekoliko resenja, krenimo od najjeftinijeg:

 

1. Nekim čudom uvažiće mu žalbu, možda se pozvati na (produženu) garanciju (na deo) i resiti situaciju o trosku Pjadja. Idealno bi bilo da se ovako resi.

 

2. Novo kočiono crevo da se napravi odredjene dužine, par podloški, kočiona tečnost i donekle je rešen problem. Imaće kočnicu ako ništa drugo, kao i svaki sto je ima bez ABS-a. Znam, truba je to raditi ali kad muka natera zbog finansija jeste resenje da se premosti problem dok se novci skupe.

 

3. Polovan (dobar) blok da se nadje sa neispravnom elektronikom (ako se ima srece) pa da se od dve napravi jedna.

 

4. Polovan ceo ispravan blok.

 

5. Odresiti kesu i zazmureti jakoooo, zabolece u pm al je zato nov deo (gde ti niko ne garantuje kako ce raditi za 3,4 god).

 

Išao bih na opciju 1, 3 ili 4 jer imam u planu da prodam Beva u skorijoj budućnosti i ne želim nikome da uvalim nešto što ne radi. Reče mi drugar da svog Beva vozi kod čoveka koji je nekada radio u Piaggio Servisu i sad ima svoj na Karaburmi, kod GSP garaže pa ću videti šta će on da mi kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako te odbiju u PGS-u nemoj zameriti, prosla je garancija. 

Sledeca stanica je da se obratis direktno Pjadju.... ako i tamo poljubis vrata, jbg hvataj se za opcije ^ napisane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ćale mi je isto rekao, piši direktno Pjađu mail, nećeš ništa izgubiti.... Videćemo, svakako javljam šta sam uradio i naravno ako neko ima još neki savet neka ga podeli ovde. Hvala puno @Satelis na savetima i čisto da znas, sledeći motor mi je NC750 sigurno, baš dugo ga merkam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Da neotvaram novu temu,ali motor je u garanciji,pa neznam sta dalje.

Nije Piaggio,kinez je nov u garanciji do jula 2024.Troskari ulje,kaplje ulje iz air boxa.U ovlascenom servisu sam bio da doliju ulje/palo na minimum/.Posle dolivanja,nastavio je da trosi.Trenutno je 3500km na satu,a na 4000 ide redovan servis.Tad ce taman ponovo do minimuma da padne ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Sale43, iskreno se nadam da će se nekako desiti scenario #1. Piaggio je davao valjda i produženu garanciju uz doplatu. Budi korektan sa ljudima iz PGS, smislite nekako da se to reši na najbolji mogući način.

Svakako piši ovde dešavanja. Mnogo ljudi čita ovo, pritisak javnosti može da pomogne. @alexanto bi mogao da prebaci ovo u odgovarajuću temu. Ovo je prošli model Beva, nje HPE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Izgleda kolega pronašao zajednički jezik sa PGS-om čim ga nema da se javi od petka. 

 

Mislim da se HPE proizvodi od 2021. tako da bi trebalo da je u pitanju prošli model Beva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Cao svima, samo da javim da nista nisam jos uradio. PGS servis ce pokusati da urade koliko je u njihovoj moci da nekako nadju zajednicki jezik sa Piaggiom i da rese problem ako je moguce. Javljam se cim dobijem neke nove informacije.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Zamrla malo tema, a na mojoj makini nekoliko promena.

Nije bilo problema, pa možda @Satelis neće ni pisati šta je sve radio, al da kažem par reči o razlici između OEM i J. Costa varijatora i o gumama Dunlop Scootsmart vs MCG2.

 

S obzirom da su metkići (analogno rolnicama) u Costi malo načeti, vraćen je OEM vario. Skuter je osetno tromiji na startu, ali kasnije dobija veću snagu. Kako kvačilo mnogo brže uhvati sa Kostom, kapiram da bi kolegama koji su spaljivali zvono zbog cinculiranja pri poketu ono bilo rešenje da im se ubuduće to ne dešava ili da zavrnu zglob kako treba :)

 

Namikirene su nove gume Michelin City Grip 2. Na skuteru su ranije bile Dunlop Scootsmart i prethodni vlasnik ih je stavio jer ih je ubo na nekoj akciji itd. U maxi sekciji je pisano da ta guma paše na teže skutere, a ne lakše poput Beva. 

Nisam prešao više od 70 kilometara od zamene i nisam imao prilike da ih bolje testiram. Na prvu daju osećaj veće stabilnosti na pravcu i u krivini, kao da se lepe za asfalt.

 

Skuteridža je inače na prodaju, pa evo i linka ka temi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja