Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Dragi moji, pitanje za vas iskusnije i stare znalce. :)

 

Kad vozim Beva i pustim korman, on odmah krene da mi nekontrolisano ide levo desno.

 

Pokušao sam nekoliko puta, na pravcu, na odličnom asfaltu, nema greške, odmah krene levo desno, posle sekund dva moram da hvatam kornam ili kraj.

 

Jel ovo normalno ponašanje Beva i ako nije, šta je problem i kako ga rešiti?

 

PS. Kad držim korman ovlaš, makar i jednim prstom ovo se ne dešava. Kad ga držim normalno nema nikakvih problema u vožnji, niti se tako nešto oseća (ili možda ja to ne mogu da provalim).

 

 

PS2. možda su ovo gore glupa pitanje, ali tek upoznajem svoj motor, početnik sam. Kad sam kupio Beva imao sam kilometara vožnje u nogama koliko za onih 8-10 časova u auto školi na pojedinim motorima. Beva sam gledao bez ikakve stručne pomoći, kupio ga u NS, zvao Pazzini motors da ga odvedem tamo pre kupovine, oni rekli znaju dečka koji prodaje, znaju motor, sedi i vozi, ne moraš da dolaziš. Tek sad polako počinjem da uviđam tako neke detalje...

 

 

PS3. Motor je bio na servisu pre mesec dana, u PGS-u, kazali majstori da je motor kao praćka, gume odlične.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Lezajevi u tockovima

Kriva zadnja felna

Lose gume

Kofer

Neodogovarajuci tegici na kormanu

 

Moze svasta nesto biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Najverovatnije tegici ako sa skutera nije padano i ako je sve kako treba. Sto veci kofer - to veci tegici (tezi). Barem je tako kod mene bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

A sto vozis bez ruku?

ne brigaj se puno vec vozi.

 

i na mom jugicu skace volan levo desno, bilo da li da ga drzim ili ne :) i evo voza se bez problema svaki dan 60-70km.godinama :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Tegići...? :)

 

 

A sto vozis bez ruku?

ne brigaj se puno vec vozi.

 

i na mom jugicu skace volan levo desno, bilo da li da ga drzim ili ne :) i evo voza se bez problema svaki dan 60-70km.godinama :)

 

Probao, pa se iznenadio, pa probao još par puta, pa pomislio kako nešto nije kako treba... :)

 

Jel predlažete nekog za to balansiranje? Kontam da nije nikakvo cimanje, ali možda neko ko radi motore/skutere, pa možda uoči nešto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Negde sam vec pisao sta sve moze biti uzrok tresenju kormana kada se isti pusti al se ne mogu setiti gde.....odprilike kao sto ti je Dado napisao, svakako ne sme to da se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Malo je glupo kad se napise,sta ima veze sto trese,ne pustaj korman?! Pa ja vozim madisona trenutno,nekad vozim 70 po gradu jednom rukom,nekad bi luftere da otvorim... na bevu to nisam mogao koliko je tresao. Samo ti namesti da ne trese,a vozi i bez ruku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Zbog ove tvoje teme sam ja juce testirao mog beva, na 60km/h sklonim obe ruke i skuter ide pravo kao strela, cak sam testirao i sa suvozacem, opet sve ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pa samo "tresenje" se i ne oseca toliko dok se ne otkloni. Onda covek shvati koliko su ruke rasterecene i koliko je lakse drzati volan... Ja od kad sam stavio tegice nemam bol u rukama posle duzih voznji a ranije sam imao. Tako da je meni bas znacilo sto sam to otklonio.

Naravno to nisu bilo potresi ne znam kakvi ali sitni i dovoljni da zamore ruke na duze staze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Meni trese kad mi nije izbalansirana guma,kad balansiram gumu ne trese dok ne overim neku rupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Probaću sad za vikend bez kofera, ići ću da izbalansiram gumu, pa ćemo videti...

 

Inače, upalila mi se danas i lampica za servis, a bio na servisu pre mesec dana...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Koje je godiste tvoj skuter i koliko si presao sa njim? Ja ,osim one kineske fabricke pumpe za gorivo, nisam imao apsolutno nikakav problem. Jedino mi je pukla ona sajla sto drzi poklopac od kofera, ali to je mojom krivicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Za lampicu zavisi na koliko ti je nastelovana da se pali. Meni ide na 10.000km. Kad se priblizi pocne da blinka a kad dodjes na 10k onda blinka pa ostane upaljena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ljudi, prvo izvinjenje sto odgovaram posle dva meseca, toliko mi je trebalo da skinem kofer I probam voznju bez kofera.

 

I kofer je problem. Bez kofera ide pravo, sve kako treba. Da li ima leka?

 

Koje je godiste tvoj skuter i koliko si presao sa njim? Ja ,osim one kineske fabricke pumpe za gorivo, nisam imao apsolutno nikakav problem. Jedino mi je pukla ona sajla sto drzi poklopac od kofera, ali to je mojom krivicom...

 

Bev je 2011, presao skoro 11.000, od cega sam ja vozio 3.000. Nikakvih ulaganja u njega, osim redovnog servisa na 10.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Kako je kofer neophodan, onda moraju tegici... e sad, kako da znam koji tegici mi trebaju, gde to da nabavim i gde se to montira?

 

Inace, takodje sam provalio da me leva ruka tj.podlaktica boli u voznji... kontam da je to od vibracija koje, u stvari, ne primecujem dok drzim korman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Je l sam ja lud sto radim servis na 5.000km? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

А шта ти пише у мануалу,под условом да га имаш?

Мислим да ниси луд,ало опет све зависи од километраже и општег стања агрегата.

Ја лично мењам на 4000-4500,а мануал каже 6000.

У сваком случају консутуј упутство а ако га немаш,скини са нета

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Uglavnom svim agregatima piaggio grupacije pise da se ulje menja na 5000 km. Barem meni tako pise u knjizici. Ali ja menjam na 2500-3000. Veci agregati od 500ccm imaju mnogo vise ulja i njima je OK servisni interval na 5000 km. Manji agregati imaju mnogo manje ulja pa se ono i brze zaprlja i zrelije je za zamenu... Zato ja to menjam na 2500-3000. To nije skupa stavka a svakako mnogo znaci za masinu.

 

Sto se tice tegica, originalni su jako skupi, mislim da stvarno te pare ne vrede (meni su trazili oko 9000 din za par). Ja sam moje napravio kod komsije koji je metalo-strugar.

E sad sto se tezine tice, ja sam nasao da su fabricki tegici za Liberty (onaj sto kuriri voze sa velikim koferom) skoro 600g komad. Posto ja imam kofer od 46L koji je dosta manji uradio sam od 500g komad. Mislim da moze na internetu da se nadju tacne gramaze tegica koje proizvodjac daje uz fabricke kofere pa da to bude reper. Cisto da uporedis i da znas ako ih pravis koliko g da budu teski. Ja od kako sam namestio moje, vibracije su prestale. Takodje u voznji kada pustim volan ne pomera se.

 

U svakom slucaju sto tezi to bolje ali treba voditi racuna malo i o estetici (sto veci/tezi tegici to vise strce sa volana), naci neku sredinu a pritom da resi problem. Bolovi u rukama su cesto zbog tih vibracija, meni se to isto desavalo ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja