Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na zemlju bunkera

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

E sada dolazi deo priče za koji moram zahvaliti ovom forumu. Znam za Žiku56 koji živi u okolini Niša. Nismo nikada komunicirali i nemam njegov broj. Uspevam da upalim svoj telefon dovoljno dugo da iz imenika prepišem dva broja: Libero i Kvariša. Kada se lavina jednom pokrene dalje se stvari nekako odvijaju same od sebe. Rakin telefon je sada veza sa svetom. Libera u prvi mah ne mogu da dobijem ali iapk se javlja posle nekog vremena. "Takva i takva stvar, vidi da li možeš da nađeš Žikin broj." Posle kratkog vremena stiže poruka sa dragocenim informacijama. Zovem Žiku "takva i takva stvar, da li možeš na bilo koji način da mi pomogneš u Nišu?" Žika je član moto kluba veterana 63. padobranske brigade. Kaže da u Nišu imaju prostorije ali ne zna da li je neko od odgovornih u gradu. On ne može da dođe jer ima nekih problema (kasnije saznam da su Žiku tog ili prethodnog dana napali psi koje čuva, dok je pokušavao da spasi štene koje su prethodno napali. Tom prilikom je pao i povredio kičnu a usput su ga psi izujedali...) ali javiće mi se uskoro. Opet, par minuta kasnije i stiže poruka sa sledećim brojem telefona. Janko, predsednik malopre spomenutog moto kluba. "Takva i takva stvar..." "Dođi i ne sekiraj se ništa." I to je bilo to. Što se mene tiče time je situacija rešena i mogu da se opustim. Truckanje do Niša u poluraspalom kamiončiću traje i traje ali imam društvo. Može već i da se fotka 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vozač šlep službe ne bi bio to što jeste da ne stane pored svakog zaustavljenog vozila, da im ponudi svoje usluge. Pred prostorije kluba stižemo već po mraku. Janko i Vlada pomažu da istovarimo motor i smestimo ga u klub, preciznije: u kafić. Klub trenutno ne radi zbog odmora tako da se prostorije ne koriste. "Ostani ovde koliko god ti treba, nemoj ništa da se ustručavaš i kaži ako mogu da ti pomognem na bilo koji način." Teško da mi je u tom trenutku bilo potrebno više od tih reči. Raskomotim se, pojedem klopu koja se u međuvremenu pojavila i praktično sam spreman za leganje. Zbog toga odlazimo do grada na piće, ipak je glupo ne videti grad (nikada ranije nisam bio u NIšu). Posle jednog pića Vlada (takođe član kluba) me vodi u obilazak grada. Tamo, pa ovamo pa onda sa još par sjajnih ljudi na pivo kraj Nišave. Behu kasni, kasni večernji sati kada se vratismo do prostorija kluba. I pored svega što se desilo tokom dana spavao sam kao beba.

 

 

 

Eto, iskoristio bih ovu priliku da se ovako javno zahvalim gospođi Svetlani D. iz Leskovca (dama plave kose i roza 'aljine na fotkama udesa) što mi je omogućila da upoznam par ovako neverovatno dobrih ljudi. To je jedina ljudska stvar koju je učinila za mene 

 

 

 

Pratim putopis od početka i zaista skudam kapu i na ideji za ovakvo putovanje i za samo putovanje, a i sam način prezentacije je vrhunski.

Udes na kraju je malo pokvario doživljaj, ali možda je i to iz nekog razloga moralo (ili trebalo) da sevdogodi.

Na kraju je sve dobro prošlo.

Ja sam par sati pre nego što me neko pozvao telefonom i obavestio me o udesu imao "mali" problem sa psima koji borave kod mene i bio sam se baš dobro povredio. Inače sam u to vreme bio četrdesetak kilometara od Niša i bez bilo kakve šanse da stignem do grada.Međutim nisu psi napali mene nego su se međusobno podavili (njih desetak) a ja sam bio kolaterlna šteta.

Odmah sam pozvao Gligu da vidim gde je i šta je sa njim i odmah pozvao drugare da se organizuju i da prihvate Gligu.

Ajcija "spašavanja" je uspešno završena, a meni je krivo što se sa Gligom nisam lično sreo i upoznao (što će verovatno da bude ispravljeno).

Janko i Vlada su Gligu pohvalili kao vrlo pozitivnog čoveka sa kojim su se lepo družili dok je prinudno "gostovao" kod padobranaca u Nišu.

Pozdrav za Gligu i još jednom svaka čast na ovom putešestviju.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Znači BRAVO GLIGA!

 

Bravo za avanturu, bravo za muda, za fotografije i dramaturgiju, koja bi i bez fotografija odradila svoj posao.

 

Svaka ti čast i skidam šešir.

 

 

Pozdrav i nek te i dalje čuvaju sile  :takoje:

 

 

Ćale

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Gligo svaka cast na putopisu! I naravno da mi je zao sto se zavrsilo pre vremena...

Ziv i zdrav i guraj dalje! :sampion:  :jee1:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Prvo bih rekao svaka čast a kao drugo natanane sam proveo popodne čitajući tvoj putopis što mi se stvarno retko dešava. :takoje:

 

Način putovanja mi se jako dopao,solo varijanta i što dalje od asfalta,što naravno nije za svakog.Iako me nikada nije privlačilo da skrenem sa "glavnog" puta nekako si mi sa ovim putopisom otvorio oči koliko smo u suštini mi sa zujalicama ograničeni(mislim na put :D) i kolko Albanija u stvari može biti lepa,da se ne lažemo znamo kakvi su stereotipi o njoj,pre svega mislim na ljude.

 

Očigledno je da je u ovaj putopis uloženo mnogo truda počev od slika,videa,teksta lokacija koje si obišao i savetima što mnogo "veći" putopisi nemaju.Iskreno ti mogu reći da mi je ovo jedan od TOP 10 putopisa koje sam pročitao ovde na forumu,ne zbog daljine već pre svega na načinu kako si nam to dočarao i utisku koji je ostavio na mene.

 

Bezveze što ti se putovanje tako završilo,al dobro bitno je da ti ništa ne fali i eto nadam se da će ti biti bar dovoljno para od osiguranja da uzmeš sebi drugi mnogo bolji motor pa da čitamo još ovakvih stvari od tebe. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Svaka čast,procitah od a do š u cugu.

 

inače ćale one male Albanke ima tolke šake da ti pogled na njih odma ubije svaku pomisao na neki nestašluk 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Svaka čast,procitah od a do š u cugu.

 

inače ćale one male Albanke ima tolke šake da ti pogled na njih odma ubije svaku pomisao na neki nestašluk 

Meni se sve nesto cini da nije bas sve ispricao.......ili nisam pazljivo citao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Svaka cast za avanturu a i za putopis. :takoje:

Malo jeste potrajalo pisanje ali je za mene taj putopis zavrsen tacno na vrijeme jer sam za vrijeme tvog pisanja ja otisao u albaniju. Obisao neka mjesta o kojima si ti pisao tako da mi je sad bilo jos intersantnije to sve citati.

 

P.S. Jutros sam htio da ti slikam Tomori ali nije bilo izvodljivo zbog sivih oblaka. Inace vrh planine je sada pod snijegom tako da veoma lijepo izgleda  ;)

Mozda bi se trebao vratiti da vidis  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

KLE je sastavljen ali nije to vise taj motor.Sta si resio dalje,vozis njega,uzimas drugi,jesi razmisljao nesto na tu temu?Sezona uskoro pocinje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

KLE je sastavljen ali nije to vise taj motor.Sta si resio dalje,vozis njega,uzimas drugi,jesi razmisljao nesto na tu temu?Sezona uskoro pocinje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Mnogo dobar putopis, lično bih ga svrstao među najbolje na forumu. Predjeli su prelijepi, vid putovanja savršen, ali ne bi bilo to-to da nisi ti predstavio sve na taj način, baš imaš dar za ove stvari. Hvala za putopis :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja