Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na zemlju bunkera

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Zasavje, Slovenija
  • Motocikl: Honda CB500x

Skidam kapu autoru - jedan najboljih putopisa, koje sam ikad pročitao:care:, fotke, priča, doživljaji,...

 

Pročitao sam ga več pre 2-3 godine nakon sam "otkrio" ovaj forum pošto je @Nemo spomenuo na slovenskom moto forumu, da je tu objavio svoj Putopis po Maroku (takođe masterpiece).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Čitah natenane svaki dan na poslu koliko se stigne, odgledah i svaki video i još ne mogu da dođem sebi i shvatim odakle ti samo ideja za ovako nešto. Za ovo je stvarno trebalo skupiti hrabrosti i volje, pogotovo što si putovao sam. Uz svo dužno poštovanje moj naklon do zemlje junače. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kako je meni drago što ljudi i posle pet godina nalaze zadovoljstvo u čitanju ovih redova :) Podsetim se i ja s'vremena na vreme.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
On 4.9.2020. at 21:18, jorga83 je napisao:

Gligo ajde sad jedan "pohod na zemlju bureka i cevapa" :takoje::gurman:

Jes' bilo zanimljivo i sadržajno u Bosni ovog leta ali mislim da neće biti putopisa. Mnogo vremena ode na pisanje. Iz dubina ozbiljne arhive može se izvući:

 

 

 

Kroz Bosnu smo većinski prošli istim putevima. Razlika je što sam ovaj put imao društvo i što se vozilo baš osetno brže :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

I ja ga pročitah lagano, sa uživanjem. Vrhunski putopis, sa vrhunskim slikama i opisima. Živi dokaz da je za avanturu potrebno ipak samo "srce u junaka" jer "u ruku Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita".

To su stvari koje ili "imaš" ili nemaš u sebi, ta želja koju si ti preneo svima nama, čitaocima i članovima ovog foruma.

Imaš moj naklon do poda. Iskreno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Svaka čast Gligo ...bgm ovo je doživljaj i kad se čita, kakav si ti tek izašao iz svega ovoga. Hvala za ovaj izuzetan putopis i sa srećom na prašnjavom drumu.

Promenio član twintower
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sedam godina kasnije ljudi i dalje čitaju i uživaju. A i ja se rado prisetim ovog putovanja. Rekao bih da se trud oko pisanja isplatio :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Fenomenalno, ludo, na neki poseban način otkačeno a u isto vreme i smišljeno uz ogromnu dozu improvizacije. O količini hrabrosti(ludosti:)) da i ne govorim. Znao sam da si bio u Albaniji ali sam tek sad pročitao putopis. Hvala kolegama što su podsetili na ovu fenomenalnu avanturu a tebi hvala na ovom neverovatnom remek delu savremenih putopisa :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Svaka čast za putopis i avanturu!

Koji je model aparata i objektiva bio u pitanju? Fotografije su odlične

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala :moto3:

 

Canon 450d. Od objektiva 18-55 kit, 35-135 i Helios 58mm (sa Zenita :D). I dan danas na moto putovanja nosim istu opremu. Pošto fotke nisu za komercijalnu upotrebu nisam rad da drndam skuplje telo i objektive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Super, svaka čast još jednom, vidi se da nisu automatska podešavanja i samo 18-55 :) Helios 58mm F2...Baš daje neki specifičan feel...Nije potreban MarkIII za lepe uspomene. Još mnogo lepih fotka i kilometara želim buraz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

@Gliga Ne znam, nemam reci, ovo je toliko nadrealno da je nepisivo!!!  Ja citam ovo posle 7 godina i za mene je bilo kao da sam gledao neki avanturisticki film. Ovo bi mogao ladno sat i po film da se snimi. Ziveo sam na Kosovu do 1999 kad se desilo to sto se desilo i prvi put sam otisao tamo tek 2015-e i dalje pod nekim strahom od mogucih kidnapovanja, prebijanja i svega neceg najgoreg. Naravno nista od toga mi se nije desilo i takve stvari su prestale da se desavaju mnogo pre 2015-e. Albanija je u mom mozgu makar tada i dalje bila nesto nalik na Somaliju, rasulo i anarhija i da mi je neko rekao " Evo ti 100000€ da predjes gudure Albanije na motoru" ladno bih odgovorio: "Neka hvala, preca mi je glava na ramenima" Ovo je prosto neverovatan putopis, hvala ti jos jednom, ako se ikada vidimo negde vodim na rucak!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja