Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet S

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Izvinjavam se zbog otvaranja nove teme ali nisam mogao nesto konkretno da nadjem za ovaj motor,naime svrbi me guzica da promenim bugija pa reko malo da se raspitam.Konkretno me zanima zastita od vetra- ipak sam skuteras a i ostalo,cene po oglasima mi deluju ok a i izgled mi se dopada,Kakav je polazaj sedenja-186cm imam,na sta da obratim paznju prilikom kupovine itd,ako neko ima ovaj model i voljan je da ga menja nek pusti pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

184 je I moja visina (mereno u JNA) I tu sam oko 100 kg I na hornetu izgledam kao slon na biciklici. gabaritno je mali motor ali je veoma lep za malo agresivniju voznju. prosto uzivanje lomiti ga po krivinama. ako neces da pravis duge ture vec uglavnom gradsku voznju pravi pogodak. malo si visok za taj motor sto mozda moze da ti smeta. Inace I polozaj nogu je dosta skvrcen I to zna da smeta ako duze (vise od sata) vozis bez pause. ako si za hondu I jos prelazis sa skutera bolji je NC 700.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Rado bi ja nesto bas novije,ali nemam toliko,fazer mi je prva ljubav(noviji sa mackastim farovima)al ne mogu toliko da dobacim,ovi horneti S se vrte oko 2000evra i to mi je ok,sta znam gledam i bandita s deluje mi i on ok,otprilike nesto s poluoklopom i da se sedi uspravnije bi mi odgovaralo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Ja sam skoro bio u istoj situaciji prelaska sa skutera na motor, i tad sam gledao hornet, na kraju sam uzeo Kawu er5, sto se tice sedenja, nije mi neudoban, mada sam nesto nizi od tebe (182), pa mozda da pogledas taj model ako ti 50ks nije malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Najvaznije je koji stil voznje preferiras. Ja licno imam I bandita I xt 660 I tdm-a. na banditu sam lud. pravi semaforski motor bas napucan ali moze I na put. xt je super za lose puteve I enduro pritom sedis uspravno I mozes na put oko sveta ako ne zuris. a tdm je vuk u jagnjecij kozi. odlican za put odlican za po gradu, sedis uspravno I udobno. slicno njemu su ti Suzuki V-strom I Honda Varadero. samo sto je tdm jeftiniji. I moze da se nadje u odlicnom stanju za 2H. I ne kvari se. Dok su drugi u servisu mi smo na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja sam skoro bio u istoj situaciji prelaska sa skutera na motor, i tad sam gledao hornet, na kraju sam uzeo Kawu er5, sto se tice sedenja, nije mi neudoban, mada sam nesto nizi od tebe (182), pa mozda da pogledas taj model ako ti 50ks nije malo.

I er5 je klasican gradski motor. poredjenja radi Suzuki je uvek pravio velike (gabaritne) motore. tako da bandit je gabaritniji od hornet I er5. ali to je nevazno ako se tebi svidja I volis da ga vozis. pr nego sto nesto kupis probaj barem da sednes na nekoliko razlicitih motora kako po marki tako po stilu voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Iskreno i nemam bas vremena za duze voznje,al za to malo ocu da pravim sebi merak,tdm mi se isto svidja,malo skuplja registracija ali ako bi mi ispao neki dobar ne bih se bunio,5 dana se teram da stavim skuter u oglase a mrzi me da opet ulazim u tu pricu jel ipak sam skuter uzeo pre 5-6 meseci.Sad zato ispipavam teren da kad kupim motor zavrsim pricu na par god. a ne opet kroz par meseci ajd u oglase,za 5000km promenio sam 4 motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Hornet 600 ti je definitivno mali. 900 bi ti bio ok. Ja imam 900 visok sam 192 i nemam problem. Vozio sam sa njim i duže ture po 1500km, sa manjim vizirom nemaš nikakav problem. Jer na tim turama ni ne ideš nekim velikim brzinama poošto si uglavnom u nekom društvu i baš i nije neki merak izvesti putovanje na auto putu. Po meni odličan izbor ja sam prezadovoljan. E sad tako nešto ne možeš nabaviti za 2000. Možda bolje da gledaš nekog bandita. Jeste hornet nekako lakši za vožnju ali će ti banditara na tvoju visinu bolje leći. Najbolje da odes vidis nakog horneta neko te na njemu uslika pa isto to uradiš na Banditu i sve će ti biti jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

bio danas do auto pijace s namerom da pogledam neki od ovih motora ako ih neko prodajeal bili samo 2 na prodaju jedan gsxr i neki kinez,zna li neko da mi kaze kakva je razlika izmedju bandita sa malim vizirom custom made i banditaS tj sa poluoklopom,neki mi kazu da je to sve isto -samo kozmetika bla bla....,ali bih hteo da cujem iskustvo iz prve ruke od nekog ko je vozio oba

ps-isto pitanje i za horneta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Pa vidi ja na svom imam samo vizir i to ne bas nesto veliki. I do 140 nemam smetnji od vetra. Predpostavljam da originalni još više štiti. E sad ne možeš baš da računaš kao kod recimo VFR-a jer je on kompletan u oklopu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Lepo su ti objasnili kolege Bruno i Boban. Previsok si za Horneta. Ja sam visok 188 cm i mucim se. Izuzetno je zabavan za voznju po Alpima ali sve cesce razmisljam o promeni modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Bas danas sam pricao sa ortakom,on je mojih gabarita,probao je pre par dana hornet i kaze da je previsok za njega,lakse se spakuje na kawu er6f,sta znam zulja me da promenim motor a hornet mi se svidja pa jos je i honda ali jbg,gledam i zr7s ali mi kazu da trosi dosta,nebih bas klasican naked a sportaci mi ne leze tako da polako pocinjem da razmisljam o tdm-u,stavio sam motor u oglase pa ako iskrsne neka zamena a da mi odgovara ok ako se i ne proda nije problem ionako sam ga spremio za sezonu a presao plafon 700km,to je kad si iz malog mesta pa mnoge motore ne mozes ni da vidis uzivo a kamo li da probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Kažem ti ja. E sad što se tiče Kawe ER6 i ona je prilično mala tako da se ne zanosiš mnogo. Imao je moj dobar drugar pa sam imao priliku da je vozim. Izuzetno zabavan motor ali isto za niže ljude. I ne opterećuj se mnogo sa tim poluoklopima. Nije to tako jaka zaštita od vetra. Jedino ako ti je vizuelno lepši. U svakom slučaju ništa dok ti to ne vidiš uživo, To su ti brale slatkeeeee mukeeeeee  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja sam uzeo Hornet S pre par meseci,motor veoma zanimljiv,za grad odlican,za ture od po par stotina KM sasvim zadovoljavajuci,dozvoljava agresivnu voznju,njegov vizir stiti dovoljno do nekih 150km\h (sto je realno vise nego dovoljno za duze ture u drustvu,cak veci deo puta vozis i sporije).Ja sam visok 175 i motor mi je taman,tako da mislim da bi tebi definitivno bio mali i da treba da razmisljas o necemu drugom.Burzer je vozio TDM-a,pa sam imao prilike da ga testiram po gradu i van grada,odlican izbor.Moj savet,nadji negde mogucnost da probas motor duze od 3 minuta pre nego se odlucis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja