Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji sport motor od 125cc za pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tdr 125

Pozdrav, treba mi pomoc.Planiram da kupim neki sport/supersport motor,kada budem polozio za a1.Svidjaju mi se: Yamaha YZF R125,Honda cbr 125r,Aprillia RS 125,Honda NSR 125 i Kymco Qannon.Koji je po vasem misljenju najbolji i da li da uzmem 2t ili 4t motor? :)  :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

2-t je eksplozivniji I neobuzdaniji, tako da nije pametno za pocetnika, osim toga trosi I gorivo I ulje ko lud. ali pravi ludacki motor. udara adrenalin kad odvrnes gas I zajeci kao svinje kad se kolju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jeste, ali u ovim godinama mu je bitnije da se vozi (jeftino) i stice iskustvo, nego da pola sezone provodi kod majstora u iscekivanju karika, radilice,...A i 2t moze vrlo lepo da ide, a za klinca to i nije bas preporucljivo + sto smrdis kao drvoseca na mesavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Posto je naslov teme NAJBOLJI SPORT MOTOR DO 125ccm, od navedenih glasam za Apriliu RS125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ova govanca 4T najmanje troše ali tako i idu, imitacija sport motora.

Mnogo je bolje vodeno hlađenje pošto takav motor ima više snage, ali je ceo sistem komplikovaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bilo koji 125ccm 2T trosi duplo vise od 125ccm 4T, a takve su i performanse, doduse 4T masina ima bolji obrtni moment pa bolje vuce na nizim obrtajima i linearnije ubrzava, a kod visokoturazne 2T masine je suprotno, do nekih 5-6 hiljada obrtaja je mrtva a posle podivlja i povlaci ko da ima turbo :D

Ako budes uzimao 2T masinu, ubaci u trku i Cagivu Mito, ona ima isti agregat i komponente kao aprilia RS ali je duplo lepsa od nje (bar meni) :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ti si se odlučio za 125cc, a nisi se opredelio da li za 2T ili 4T. Verovatno zbog kategorije. Kolko ja vidim iz tuđih iskustava sa foruma, veća je razlika između 4T i 2T nego između 125cc i 250cc 4T. Ako već razmišljaš o Aprilia RS ili Cagiva Mito, tu se po snazi uklapa i Ninja 250, manje troši, jeftinije održavanje, a uklapa ti se i u budžet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Pozdrav, zanima me, posto treba sada da polozim za A1, da li mogu da vodim apriliju rs 125 11kW/15Ks posto sam je do sada vozio na crno :D

A1 Motocikli čija radna zapremina motora nije veća od 125cm3 i snage motora do 11kW, kao i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW.

A2 Motocikli čija snaga motora nije veća od 35 kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kw/kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja