Jump to content

Moto Zajednica

Pumpa goriva - mitsubishi

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Još lakše je da staviš vakumsku pumpu i zaboraviš na strujne probleme..

moja paprika nosi pumpu od ST.. i dalje pali na čvrgu :jee:

 

A ako baš insistirate na visokom pritisku..poneti staru pumpu do neke dobro snadbevene radnje za japanske automobile..uporediti sa starom i naći odgovarajuću..

 

akcija od možda 50-60 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

to je mašina sa karburatorom (!?!?!) i ne treba joj pumpa visokog pritiska.... ustvari, ne treba pritisak uopće....

 

to je membranska pumpa koja služi samo za to da napuni čašice karburatora kad nivo goriva u rezervaru padne nisko i ne može napuniti slobodnim padom dovoljno brzo ..

 

netko je već predložio vakuumsku pumpicu kakvu koristi određeni broj skutera kojima je rezervar ispod nogu, funkcija je ista, a ne treba ništa puno kemijati, samo umjesto dvije žice za struju treba dovesti jedno tanko crijevo za vakuum

 

ako je ipak odluka na električnoj (el.magnetna) pumpi, onda kod raznih noname pumpi treba jako paziti na način montaže jer se u velikom broju slučajeva desi da pumpa procuri u magnet ako se montira naopako .. znači, obavezno mora biti postavljena vertikalno sa ulazom i izlazom prema dolje ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

mitsubishi electric ustvari  nema neke direktne veze sa mitsubishi vozilima.... osim što prave razne električne urđaje za razna vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Taj mit da pasuje od colt-a lepo zvuči dok ne vidiš facu lika koji rastura micubishi-je na otpadu. Onda ti donese neku pumpu kojom bi opušteno zalivao baštu po gabaritima, ili bi morao da uradiš prikolicu na motoru samo za nju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Može da se remontuje, ako si zainteresovan možemo se čuti. Nova košta preko 120 eura, takva, kod prodavaca originalnih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, imam problem sa istom pumpom, platine su uredu i kad spojim pumpu direktno vidim da hoce kao da radi ali je zapekao klip gdje se nalazi membrana

Da li je neko imao slican problem ili ako mi mozete reci koju vakumsku pumpu da kupim koja moze napajati 4 karburatora od fz750 i zanima me sa cega vakum da uzmem, tamo gdje se spajaju vakumetri ili negdje drugo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dovedi fi10 (ili bese 8 ) direktno na karburatore, stavi redno slavinu istog protoka..

Dokle god je rezervoar iznad karburatora prirodni pad ce im biti dovoljan.

Cak i onima sa malim loncicima (malom rezervom goriva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

poprilicn dio rezervara je nizi od karburatora sad nisam siguran koliko ce to moci tako raditi, da ne bude 50km i gotovo hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ima na AliExpresu, zamenske pumpe identične originalu. Prodaju po modelu za neke Honde, za Yamahe, razlika je samo u smerovima priključaka, ništa što malo creva ne može da reši. Možda ima tačno i za tvoj model, ja sam gledao za Yamahu. Zbog sadašnjih problema, na cenu od 26-27$ ide i transport otprilike isto, ali zato je rok 15-20 dana. To opet izadje ispod 50E, možda se isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Najradije bi stavio vakumsku ako se moze  i izbacio mogucnost da me ostavi na putu elektricna, ali svakako cu pogledati i tu na aliexpress ako ne nadjem vakumsku koja pase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja