Jump to content

Moto Zajednica

Prva pomoć - novi tip - zamena

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Mogu da proverim opet, ali pre mesec dana su imali u lokalnoj prodavnici auto-delova, u mojem komšiluku, u Arilju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Iskreno, nikad mi nisu trazili.. Ali mislim da oni samo jure datum na pakovanju i to kad im je akcija, inace ne traze.. Bar meni kad me kolima zaustave, ne gledaju prvu pomoc, samo registraciju i alkohol.. Ali zato kad je akcija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Od auta i moze da se nosi ako imate mesta za nju zato sto ona sadrzi sve sto ima ona za motorcikl pa jos vise od toga. A cena im je ista... ili priblizna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Pokusajte u lokalnom AMSS-u. Ja pre mesec dana zamenio za auto (690 din), i kupio za motor (oko 1300 din). Za motor nema zamene. Tako je bar u  Valjevu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

П Р А В И Л Н И К

О ПОДЕЛИ МОТОРНИХ И ПРИКЉУЧНИХ ВОЗИЛА И ТЕХНИЧКИМ УСЛОВИМА ЗА ВОЗИЛА У САОБРАЋАЈУ НА ПУТЕВИМА

 


Члан 125.

У моторним возилима категорија L осим у возилима категорије L1, L2 и L6 мора постојати опрема за пружање прве помоћи (кутија прве помоћи величине „Б“) која одговара стандарду Б СРПС З.Б3.001, тако да се може по потреби користити.

У моторним возилима категорија М, N, и Т мора постојати опрема за пружање прве помоћи (кутија прве помоћи величине „А“) која одговара стандарду А СРПС З.Б3.001, тако да се може по потреби користити. У возилима категорија М2 и М3 која имају више од 22 места за седење мора се налазити две кутије прве помоћи величине „А“.

Опрема за пружање прве помоћи мора се налазити на доступном месту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Pozdrav ljudi,

 

Malopre sam okrenuo sve prodavnice u Beogradu sa spiska na pocetku ove teme i ni jedna ne radi zamenu. Jedini koji imaju na stanju tip A po ceni od 1200 je Mika komerc d.o.o. u Zemunu, Prvomajska 2h..

 

Na stranu da li treba imati prvu pomoc, ali ovo je ozbiljna zajebancija.. Po zakonu se trazi, a nema gde da se kupi?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pozdrav ljudi,

 

Malopre sam okrenuo sve prodavnice u Beogradu sa spiska na pocetku ove teme i ni jedna ne radi zamenu. Jedini koji imaju na stanju tip A po ceni od 1200 je Mika komerc d.o.o. u Zemunu, Prvomajska 2h..

 

Na stranu da li treba imati prvu pomoc, ali ovo je ozbiljna zajebancija.. Po zakonu se trazi, a nema gde da se kupi?!

i ti sto imaju,verovatno imaju sa starim datumom,pa app.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja nemam nikakvu,jednom me je pitao pandur za pp ja se zbunio sta prva pomoc,on kaze nista nista..

Jesu li nekog kaznili do sada ili je cuo da je neko kaznjen?

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Moj paso je kaznjen za prvu pomoc. Ali povod je drugi bio nesto je zeza policajca pa kad ovaj nije imao sta da nadje kaze daj prvu pomoc. Msm da je 5000 kazna a prvu pomoc nikad nije kupio...stalno je na skuteru i to mi je bio jedini put da su trazili...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja je kupio na Bubanj potoku na pijaci za 900 din pre 3 nedelje. Posle mene i jos jedan moj drugar kupio isto na pijaci. Znaci ima ih samo pojedinci izvlace na neke svoje nacine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Летос сам пазарио , Тошин бунар Бајкер хаус око 1500,00 дин. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Sve je to oko prve pomoći, bar po meni, besmislica. Prvo da gažem da sam po struci iz medicine, prvi posao pre tridesetak godina, hitna pomoć - beograd, posle kardiohirurgija. Oko sterilinosti gaza koje su u paketu ne treba govoroti, ako pakovanje nije otvoreno ili oštećeno, sterilno je godinama. Setite se Vi stariji prvih zavoja iz vojnog kompleta - po 20 godina stari! Drugo, sa danjašnjim vozilima i brzinama, ne vredi vam ni 10 kompleta te prve pomoći. Povrede su takve da se jedva saniraju i na klinikama. Drugo, ko je koliko stručan da pruži prvu pomoć?. Što pre se se pozove hitna pomoć to je najbolje pružena usluga. Lično sam imao iskustvo da sam naleteo na saobraćajku vraćajući se sa mora, imao kod sebe kompletnu opremu za pružanje prve pomoći (još uvek sam radio u hitnoj pomoći). Policija koja je bila na licu mesta nije mi dozvolila da ukažem pomoć povređenima iako sam se uredno predstavio. Sreća naišla je ekipa hitne pomoći odmah nakon toga. Toliko o našim zakonima i "stručnim kadrom" koji ga piše

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zanimljivo, policija ti ne dozvoljava da koristiš tu "prvu pomoć" i ukažeš pomoć povređenima, a može da te kazni ako je nemaš!?  :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Prva pomoc mi sluzi da saniramo povrede za prvi maj koje nastanu dok secemo paradajz i cistimo rotkvice sa 1.8 promila u datom trenu.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja