Jump to content

Moto Zajednica

Škotska – bježi kišo s prozora (Crvena jabuka)

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Diani, mojoj supruzi Škotska je najlepša destinacija u vasioni i šire. Bili smo tamo kolima pre četiri godine. Prvi dan… divota, drugi, treći, četvrti dan divota. Peti dan Diani su se pojavili bolovi u predelu stomaka. Šesti dan otišli smo na pregled u bolnicu tamo negde na severu Škotske. Dijagnoza: upala žuća. Ozbiljno!

 

Okrenuli smo prema jugu i stigli do Edinburga, noćili tamo, sledeći dan provukli se gradom a poslepodne diretissimo pravac Ljubljana. Nakon 26 sati (minus 3 sata trajekta + ćekanje na ukrcavanje) vožnje stigli smo kući i odmah u bolnicu. Ispostavilo se da su Škotski doktori promašili dijagnozu. Žuč je bio OK, revoluciju u stomaku i okolini prouzrokovala je »čuvena« Maca, čarobni napoj od nekog južnoameričkog korjena, koji je Diana uzimala po preporuci prijateljice a sa ciljem, više neznam kojim…

 

Eto, maca nam je sje***a putovanje Škotskom u toj godini, kada je i vreme bilo fenomenalno. Temperature između 20 i 25… idealno.

 

Tako mi već neko vreme razmišljamo kako nam je Škotska ostala neotkrivena i da treba to »nekako« ispraviti. »Nekako« nije samo reč nego ima i posebno znaćenje. Naime, ako smo one godine pošli autom, to »nekako« sada znači MOTOR.

 

Dakle, odlučili smo, da ponovo napadnemo najlepši deo vasione. Da avantura bude potpuna, ponećemo šator! Krećemo za dva dana! Posmatrajući trenutnu vremensku prognozu, biće avantura prava!

 

Spakovali smo sve što nam je palo napamet a i stalo u torbe. Popratna muzika biće nam ona što peva Crvena jabuka, iako napisana za potpuno drugi krajolik, za potpuno drugu svrhu. Ali se savršeno uklapa u vremensku prognozu (kiša, 10 stepeni,…). Obećala mi Diana da neće ponovo da se razboli i da hoće pisati putopis. Pa da vidimo…

Do tada, evo nekoliko fotografija za zagrejavanje…

 

5VcX9G.jpg

 

w4yERH.jpg

 

e0ZtyO.jpg

 

FilWPS.jpg

 

XmxxPP.jpg

 

IXx0gP.jpg

 

pvkPd3.jpg

 

CWYFHa.jpg

 

ABMa59.jpg

 

FWhmZu.jpg

 

ngjhrI.jpg

 

gabSAH.jpg

 

TJnKot.jpg

 

r2ClBn.jpg

 

IYpiFl.jpg

 

BimtEx.jpg

 

dujDsQ.jpg

 

O763c0.jpg

 

2jrq2l.jpg

 

TdYek7.jpg

 

TYcvgt.jpg

 

GcCx1J.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

dxopjf.jpg

 

HqykiL.jpg

 

 

 

kPwCP5.jpg

 

dMUNbB.jpg

 

Oz3yp9.jpg

 

3Sc1LF.jpg

 

VnX05v.jpg

 

l70NWt.jpg

 

GHB5vn.jpg

 

Oz3yp9.jpg

 

wMzCY6.jpg

 

Gykhns.jpg

 

Ostrvo galebova

 

YIwwmH.jpg

 

TNNDVz.jpg

 

udWYeL.jpg

 

nu5Lvk.jpg

 

Yj49D3.jpg

 

U Edinburgu u avgustu traje festival. Ulice se pretvaraju u pozorište...

 

l5Bx7T.jpg

 

Diana je jedva bila živa, bolovi u stomaku sprečili su joj da uživa potpunoi. Često smo seli i odmarali ...

 

9mI8o8.jpg

 

Gev8d8.jpg

 

mTJ6xn.jpg

 

xsvwiJ.jpg

 

QxmzCD.jpg

 

98gCBH.jpg

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Auu druze moj, avantura na nivou. Slike, kao i uvek FENOMENALNE :)

Ove prve slike su pre 4 god. kad ste isli kolima, al nigde nisam procitao (ili mi je promakolo) kog datuma ste to isli motorom? ili sad krecete, pa cete pisati online sa puta? Ako sad krecete, moja Dijana i ja vam zelimo sretan put i da se lepo provedete :)

 

P.S. Samo da pitam, kad ce biti putopis sa Hilandara?

 

Dolazim krajem avgusta za SLO, pa se javljam da se opet malo vidimo. Pozz za Dijanu i tebe :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Auu druze moj, avantura na nivou. Slike, kao i uvek FENOMENALNE :)

Ove prve slike su pre 4 god. kad ste isli kolima, al nigde nisam procitao (ili mi je promakolo) kog datuma ste to isli motorom? ili sad krecete, pa cete pisati online sa puta? Ako sad krecete, moja Dijana i ja vam zelimo sretan put i da se lepo provedete :)

 

P.S. Samo da pitam, kad ce biti putopis sa Hilandara?

 

Dolazim krajem avgusta za SLO, pa se javljam da se opet malo vidimo. Pozz za Dijanu i tebe :)

 

Pozdrav druže!

 

Na put za Škotsku krećemo sutra, u subotu. Idemo sa dva motora (BMW GS Adventure, vozi ga prijatelj Jože i moj KTM Super Adventure). Motore čemo prebaciti do Engleske Jože i ja sami. Supruge "preuzimamo" od Easy Jeta u Stanstedu u ponedeljak i onda zajedno prema severu.

 

Putopis Hilandar, trebao je davno biti postavljen na BJB. Sa Marokancem se dogovaramo, ko će da krene i eto prođe 4 meseca. Biće sigurno pa da forumaši vide kako si nas doćekao na granici, ugostio u Beogradu, otpratio... Hvala! I jasno, kako nas je Marokanac vodio do Hilandara i vratio nas kući.

 

Nije bio samo Hilandar, bilo je i nekih drugih "vožnjica" koje zaslužuju da budu podeljene sa forumom. Jesen i zima su vreme kada se piše o putovanjima u proleće i leto.

 

Drago mi je što ćemo se videti u avgustu, dobrodošli Dijana i ti!

 

pozdrav P&D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nemo ( Pavle ) i Joža. status: stariji maloljetnici, dg. poremecaj u ponašanju s težnjoim neogranicenog kretanja u prostoru. th. što više kretanja prostranstvima nekim od prevoznih sredstava. pp. motocijkli 3 X dnevno po 8 sati u društvu divnih supruga do konacnog ozdravljenja.

 

Pavle pa sutra je subota, nema spavanja nocas? od Škotske vama dvojici želim što više oštriga sat vremena prije polaska na pocinak i naravno sve ono drugo što vam Škotska može ponuditi. Sretan put vam želim zajedno sa Smiljanom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

nemo ( Pavle ) i Joža. status: stariji maloljetnici, dg. poremecaj u ponašanju s težnjoim neogranicenog kretanja u prostoru. th. što više kretanja prostranstvima nekim od prevoznih sredstava. pp. motocijkli 3 X dnevno po 8 sati u društvu divnih supruga do konacnog ozdravljenja.

 

Pavle pa sutra je subota, nema spavanja nocas? od Škotske vama dvojici želim što više oštriga sat vremena prije polaska na pocinak i naravno sve ono drugo što vam Škotska može ponuditi. Sretan put vam želim zajedno sa Smiljanom.

Mile, ti si pravi doktor i terapeut. Pogodio si diagnozu kao i terapiju. Držaćemo se recepta bez nade da "ozdravimo". Oštige nečemo probati, također ne škampe. Probao sam ih u Škotskoj dva puta na različim mestima, ali kako sam "razmažen" sa dalmatinskom kuhinjom, više neču testirati škotske kuhare. Fish&chips je jedino u što verujem.

 

Hvala tebi i Smiljani na dobrim željama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

E, ovaj putopis ću očekivati sa velikom nestrpljenjem jer ako bude sreće i zdravlja i ja bi put Škotske dogodine.

Puno sreće i uživajte :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Samo da se prepisem na putopis. Nisam jos uvek putovao kroz tekstove u ovom pravcu, jedva cekam.  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Maribor
  • Motocikl: KTM Super Adventurer 1290

Nemo, želim vama sretan put u prekrasnu Škotsku,  sa najboljim motorom... :ktm: i u odličnom društvu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Kao prvo, drugari, mnogo hvala na dobrim željama. Diana je prihvatila zaduženje da piše putopis, ja ću da ga prevodim što vernije i na taj naćin bićemo nekako vezani na tom putovanju. Svakako zaslužujete da putem putopisa budete sa nama.

 

Evo, pakovanje je kolko-tolko završeno, motor izgleda tako:

 

Y3T5wV.jpg

 

hZqPQQ.jpg

 

H7i4ph.jpg

 

DPQgeD.jpg

 

Opterečen je preko maksimuma. Probao sam kako se ponaša u vožnji. Nadam se da ću se brzo prilagoditi potpuno drugačijem ponašanju u krivini kao i u ravnici. Moram da priznam, zaboravio sam kako je bilo voziti GT prema Nordkapu. I tada bili smo natovareni preko svih limita ali je sve prošlo OK. Čak su i gume izdržale onih preopterečenih 10.000 km.

 

Užasno vreme koje smo imali ovih dana (temperature oko 15 stepeni, kiša...) promenilo se skroz, danas je vedro, temperatura opet julska. Čak i prognoza za Škotsku je dobra pa bi možda trebalo skratiti naslov ove teme, da ne prozivamo oblake.

 

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Uh, poslastica u najavi. Ja sam Skotsku samo okrznuo, tako da verujem da ce biti pravog uzitka, cak i po kisi.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Na kratko da se javim.

Do sada vse ide po planu. Preko Austrije i Nemačke stigli smo do Luxemburga i tamo noćili u kampu. Stigli smo posle 8 i jedva dan otvore rampu. Inače uredan kamp, 15€ za dvojicu bajkera i šator. Sledeći dan vozili smo do Calaisa i tamo pronašli kamp (jeftino, 6€).

U ponedeljak smo trajektom prešli Kanal i malo iznad Dovera (Catenbury) tražili trgovinu, gde sam još mailom poručio šator. Trgovina je u starom delu grada, punom uličica u jednom pravcu. Da se ne bi gubio, 50 metara sam išao uličicom u suprotnom pravcu i parkirao ispred trgovine. E tamo sam doživeo prvu englesku dobrodošlicu. Prišao mi je čovek od 150 kila i počeo da viče na mene, da sam vozio u suprotnom pravcu, da to rade samo ludi evroplani... Još je dodao da je i on bajker. E tada mi je pukao film. Dobio je lekciju... da ne pišem...

Šator me je čekao i dodao sam dodatnih 6,5 kila na motor. 

Odjurili smo u Stansted i tamo dočekali Dianu i Miriam i tako bili "kompletirani".

Kempirali smo u gradiču Kings Lynn. 

Sledeći dan vozili smo po jakom vetru do Berwick upon Tweed (cca 70 km ispod Edinburga). Kamp je izuzetno sređen, cena za šator + dvoje 15 funti.

Trenutno se pakujemo, osvežava nas blaga kišica. 

Fotografije ću staviti kada budem u nešto bržem internetu.

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Na kratko da se javim.

Do sada vse ide po planu. Preko Austrije i Nemačke stigli smo do Luxemburga i tamo noćili u kampu. Stigli smo posle 8 i jedva dan otvore rampu. Inače uredan kamp, 15€ za dvojicu bajkera i šator. Sledeći dan vozili smo do Calaisa i tamo pronašli kamp (jeftino, 6€).

U ponedeljak smo trajektom prešli Kanal i malo iznad Dovera (Catenbury) tražili trgovinu, gde sam još mailom poručio šator. Trgovina je u starom delu grada, punom uličica u jednom pravcu. Da se ne bi gubio, 50 metara sam išao uličicom u suprotnom pravcu i parkirao ispred trgovine. E tamo sam doživeo prvu englesku dobrodošlicu. Prišao mi je čovek od 150 kila i počeo da viče na mene, da sam vozio u suprotnom pravcu, da to rade samo ludi evroplani... Još je dodao da je i on bajker. E tada mi je pukao film. Dobio je lekciju... da ne pišem...

Šator me je čekao i dodao sam dodatnih 6,5 kila na motor. 

Odjurili smo u Stansted i tamo dočekali Dianu i Miriam i tako bili "kompletirani".

Kempirali smo u gradiču Kings Lynn. 

Sledeći dan vozili smo po jakom vetru do Berwick upon Tweed (cca 70 km ispod Edinburga). Kamp je izuzetno sređen, cena za šator + dvoje 15 funti.

Trenutno se pakujemo, osvežava nas blaga kišica. 

Fotografije ću staviti kada budem u nešto bržem internetu.

 

 

Bravo! 

 

Čekamo detaljan putopis :takoje:

 

Ukratko si sve to lepo opisao, ali UKRATKO! Svi očekujemo detaljne opise i smatramo ovo samo predgovorom ovog putešestvija! Što više fotografija i što više detalja. I suvog asfalta ! :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja