Jump to content

Moto Zajednica

Šaltanje bez kvačila

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Trese vam se noga kolega :) uglavnom menjam sa kvačilom jer ne ubrzavam toliko da bude fluidno ali kada odvrnem gas i uradim blagi pritisak na polugu menjača i secnem gas brzo, TDM salta bez pardona iako bas nije poznat po fluidnom menjacu. Ako secnem laganije, trzne, znaci da ne vozim dovoljno ostro za saltanje bez kvačila već kruziram penzionerski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Sinoc sam probao iz manje u vecu na VFRu... iz vece u manju cu sutra da probam, ali u povratku sa posla... negde blizu mehaničara, da se nađe za ne daj Bože :D  

 

Kad sam provalio koliko je to ''tek tek'' više nije bilo cimanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I kada saltam sa kvacilom TDM-a ubacujem tj "pripremim" kao da cu bez,blago polugu na gore bas zbog njegovog menjaca i kada krecem ne bodem iz prve nego prvo lagano pa tek onda ubacujem,tako sam navikao pa i bez kvacila nema trzaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Daću ja vama moju Teneru pa je prešaltajte bez kvačila...sutra malo...

xaxaxaxxaxaxxaa dajem i ja yz 500 :D
Eh Dusane, stim tvojim poginuti i sa kvacilom,a kamoli bez kvacila... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ima još jedna stvarčica... Napisano je svašta, i generalno je tačno, neću polemisati.

Nije spomenuto jedino, da je lakše šaltati bez kvačila agregat sa 4 redna nego npr sa jedanim cilindrom. Naravno, 2 komada su između. :)
Da obrazložim, kada motocikli ima jače kočenje motorom, menjač trpi veću silu. Pa je teže potrefiti taj cim gasa da bi se došlo u "REV MATCH" , da ne bi bilo momenta na menjaču.

Primer: Moj SV kad se oduzme naglo gas, počne da klizi koliko koči motorom. (jednocilindraši pogotovo) Zamislite da ga bocnem bezdušno jednu niže? Em se neda menjač, em kad bih uspeo, efekat bi bio kao da sam stao na zadnju kočnicu. :D
Inače češće šaltam bez kvačila nego sa... Niže kako kad, kad peglam, koristim kvačilo da bih imao smooth na kočenju. I u svakom slučaju radim preload na polugu menjača.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

O tome ja i pričam...moj je jedan cilindar...ne kažem da je nemoguće šaltati bez kvačila, ali je vraški teško pogoditi tajming za pritiskanje poluge...ako imalo pogrešiš  motor trzne i dosta je neprijatan osećaj... Dolazim do zaključka da mi je mnogo lakše šaltati sa kvačilom, nego igrati lutriju sa menjačem, a video sam kako može izgledati menjač od XT-a kada se jaši po njemu bez milosti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kod mene na kinezu mozes kako oces, kad ubrzavam sto ga jace zavrcem lepse upada u brzinu, glatko, nema da trzne :D A iz vece u manju isto laganica, al jos lepse kad se malo doda gasa...Jos ako neko ima problema sa tim iz vece u manju ako mu nije stalo bas da iskoristi maksimalno motorono kocenje, nego hoce samo da presalta nek proba da uspori jos malo (vise nego sto bi inace saltao u manju) pa onda da prebaci sa tim medjugasom ima da upadne samo tako...Radio sam ja ovo i pre, nego sad video temu pa reko aj da probam bas, vozao se jedno pola sata, kvacilo pipnuo samo kad sam izasao iz dvorista, i dva puta sto sam krenuo sa crvenog :D E sad moze biti da je do kineza pa sve ide ovako lako il sam majstor da ga potrefim  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Majstor koji mi održava motore tvrdi da šaltanje bez kvačila ne proizvodi nikakva oštećenja i da se, kod starijih motora bez problema šaltuje "na gore", ka nižim brzinama mogu nastati oštećenja, dok je na novim motorima moguća i jedna i druga opcija.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Majstor koji mi održava motore tvrdi da šaltanje bez kvačila ne proizvodi nikakva oštećenja i da se, kod starijih motora bez problema šaltuje "na gore", ka nižim brzinama mogu nastati oštećenja, dok je na novim motorima moguća i jedna i druga opcija.

U prevodu-kvacilo nije bez razloga tu stavljeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bolje zameniti lamelu posle odredjene kilometraze (ipak je to potrosni materijal), nego zbog gluposti kupovati nov menjac. Dugo vozim motore, ali nikada nisam probao da saltam bez kvacila, niti cu, moc navike ili strah, a mozda i nisam neki vozac. Automobil tek ne bih probao bez kuplunga. Takve igrarije mogu skupo da kostaju. Ko zna, svaka cast!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

 

Ubodeš uvek, samo ako znaš kako.

 

Znači, pritisak na šaltheblu (ne manijački, preload što bi rekli Šveđani) dok se ubrzava. U trenutku kad hoćete da prešaltate, samo otpuštanjem gasa secnite ubrzanje i menjač će sam upasti u viši stepen prenosa k'o u puter.

Ovo raditi pri odsečnijem ubrzanju, ne pri konstantnom gasu. Gas ne treba otpuštati skroz, samo ga malo vratiti i biće dovoljno.

 

Što se tiče šaltanja "na dole", tu je potreban međugas odnosno treba uraditi "rev matching". Mada i tada treba šaltati "na vr' " kvačila.

 

Objasnio...

 

...sve istina...kvacilo samo prilikom kretanja...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Na BMWu mi se dešava da prilikom šaltanja naniže dođe do kratkotrajnog proklizavnja zadnjeg točka, pa iz tog razloga kvačilo koristim ako idem od treće naniže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad sam prvi put video temu razmišljao da li da probam ali je ostalo samo na tome . Kratko posle toga u vožnji na šaltanju nešto kvrcnu i osta ručica da landara  :staa2: . Reko' ode sajla....Setim se teme i rešim da se oprobam :) , posle par kilometara i 10ak šaltanja na više i niže provalio fazon i ide bez problema . Jedini problem što nisam smeo da stanem nigde  :jok: . Kad se mora mož' se nauči  :sampion: . Inače , nije pukla sajla nego se samo otkačila ona budzica dole kod šaltalice al' ko će gleda tad po mraku kad može i bez kvačila  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Trese vam se noga kolega :) uglavnom menjam sa kvačilom jer ne ubrzavam toliko da bude fluidno ali kada odvrnem gas i uradim blagi pritisak na polugu menjača i secnem gas brzo, TDM salta bez pardona iako bas nije poznat po fluidnom menjacu. Ako secnem laganije, trzne, znaci da ne vozim dovoljno ostro za saltanje bez kvačila već kruziram penzionerski.

Па како онда убрзаваш ако не може да буде флуидно? :) Ја мог шалтам без и на 3 хиљаде стварно глатко.

 

Иначе, не знам за ваше, али на мом ТДМ-у осетим и чујем скоро свако шалтање са квачилом, док је без квачила и smooth, и глатко и упада ко у сир. И тако га и возим.

Из 1 у 2 са квачилом, јел без увек остане у леру, на доле са међугасом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

 

Trese vam se noga kolega :) uglavnom menjam sa kvačilom jer ne ubrzavam toliko da bude fluidno ali kada odvrnem gas i uradim blagi pritisak na polugu menjača i secnem gas brzo, TDM salta bez pardona iako bas nije poznat po fluidnom menjacu. Ako secnem laganije, trzne, znaci da ne vozim dovoljno ostro za saltanje bez kvačila već kruziram penzionerski.

Па како онда убрзаваш ако не може да буде флуидно? :) Ја мог шалтам без и на 3 хиљаде стварно глатко.

 

Иначе, не знам за ваше, али на мом ТДМ-у осетим и чујем скоро свако шалтање са квачилом, док је без квачила и smooth, и глатко и упада ко у сир. И тако га и возим.

Из 1 у 2 са квачилом, јел без увек остане у леру, на доле са међугасом.

 

Pa onako, ocu kakiti necu kakiti. Ispred mene deda u kolima, iza zena za volanom, a ja bi da preticem a bas nisam doruckovao jutros :D sinoc mi bas drug kaze (doduse isli smo kolima) da vozim ko penzioner lagano i previse pazljivo. Moj odgovor: E moj ti da vozis motor po gradu svaki dan i dozivljavas raznorazne situacije ti bi isto ovako vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Imam ja Jawu 350 i na njoj to baš glatko ide, vozio jednu-dve sezone bez sajle za kvačilo, čak je ok i za start jer kad se ubaci u prvu i drži poluga pritisnuta skoro skroz drzi odvojeno dok se ne pusti poluga i tad motor kreće. Nego nije mi baš jasno zašto su stavili ler između 3. i 4. brzine, dešava se da ponekad kad se slabije podigne poluga pri šaltanju iz 3. u 4. ostane na tom leru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja probah malo, ali retko uspe. Uradim preload (natezanje), secnem gas, ali nekad prebaci, nekad ne. Kad ne prebaci to je vrlo neprijatno cimanje. Ne znam u čemu je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam ja Jawu 350 i na njoj to baš glatko ide, vozio jednu-dve sezone bez sajle za kvačilo, čak je ok i za start jer kad se ubaci u prvu i drži poluga pritisnuta skoro skroz drzi odvojeno dok se ne pusti poluga i tad motor kreće. Nego nije mi baš jasno zašto su stavili ler između 3. i 4. brzine, dešava se da ponekad kad se slabije podigne poluga pri šaltanju iz 3. u 4. ostane na tom leru. 

I dalje si vozio sa kvacilom, ali noznom komandom! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja probah malo, ali retko uspe. Uradim preload (natezanje), secnem gas, ali nekad prebaci, nekad ne. Kad ne prebaci to je vrlo neprijatno cimanje. Ne znam u čemu je problem.

U tebi! Ako sve odradiš kako treba, kao što je već napisao i objasnio Robin, ulazi kao u puter. Verovatno ne ubrzaš dovoljno. Daj mu ga malo po gasu, uz konstantan (malo jači, ne preterano, ali to vremenom naučiš da doziraš) pritisak na polugu i kada oduzmeš -"secnneš" gas, bez problema sam ulazi u brzinu.

I savet - to vežbaj na otvorenom putu, pravcu, jer ćeš verovatno biti usredsređen na tu radnju tako da nećeš biti dovoljno i potrebno koncentrisan na ostale učesnike u saobraćaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Ja probah malo, ali retko uspe. Uradim preload (natezanje), secnem gas, ali nekad prebaci, nekad ne. Kad ne prebaci to je vrlo neprijatno cimanje. Ne znam u čemu je problem.

U tebi! Ako sve odradiš kako treba, kao što je već napisao i objasnio Robin, ulazi kao u puter. Verovatno ne ubrzaš dovoljno. Daj mu ga malo po gasu, uz konstantan (malo jači, ne preterano, ali to vremenom naučiš da doziraš) pritisak na polugu i kada oduzmeš -"secnneš" gas, bez problema sam ulazi u brzinu.

I savet - to vežbaj na otvorenom putu, pravcu, jer ćeš verovatno biti usredsređen na tu radnju tako da nećeš biti dovoljno i potrebno koncentrisan na ostale učesnike u saobraćaju.

U prevodu, gledaj ispred sebe i vozi pazljivo i sa koncetracijom i koristi kvacilo...jer i postoji sa razlogom...
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А Борисе, ти се ухватио разлог па разлог. Разлог због ког је стављен је кретање из места, и шалтање на ниже. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja