Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

    Moto®cikl. Za pojedine, prevozno sredstvo. Za većinu nas, izduvni ventil i/ili katalizator za lučenje endorfina i serotonina, pa i adrenalina. Za mene...? Objekat obožavanja, ravnopravni 6. član porodice, ukućanin koji provodi zimu u svojoj prostoriji u kući, jednim delom posao, strastven hobi. Jednom rečenicom: životno opredeljenje. I ravnopravan konkurent lepšoj i boljoj polovini kada je posvećivanje pažnje u pitanju. :D Upravo tako i počinje ovaj putopis.
        
   Od kada posedujem motor, moja putovanja (van poslovnih) i godišnji odmori podrazumevaju u većini slučajeva, korišćenje 2 točka. Ove godine je situacija identična. Pošto sam prethodne 2 godine u svoje slobodno vreme upoznao Srbiju i Crnu Goru skoro u detalj, mogu da krenem dalje. Vetar u leđa mi je to da sam Viraga 535 prodao i kupio TDM 850, motor koji je sposoban za tako nešto. Ove godine sam planirao da idem u Grčku na more sa devojkom... i motorom. Pošto devojka voli 2 točka, ali bi radije da idemo autom jer se plaši da neće moći da izdrži put, izvojevao sam "Pirovu pobedu" i na odmor idem sam. Radim reviziju plana, i proširujem ga na Ohridsko jezero u odlasku, i jer mi već godinama svi pravite zazubice - DN 7C i DN  67C u povratku. 

Plan je bio da krenem u subotu 18.07.2015. ka Vranju gde bih prespavao pa nastavio dalje sutradan. Međutim, s obzirom da nisam 2 godine bio na moru, a da mi se godišnji odmor godinama unazad svodi na 7 dana, zloupotrebljavam položaj i u petak 17.07.2015. izlazim u 10h sa posla i krećem ka Čačku da se nađem sa prijateljem da se ispričamo. 
Od Šapca idem ka Valjevu, dalje Lajkovcu pa Ibarskom ka Čačku. Na već dosadnom i ustaljenom putu, komentarišem sam sa sobom zašto su naši meteorolozi baš taj dan morali da pogode da će to biti najtopliji dani. U jednom momentu, na Ibarskoj magistrali, u retrovizoru vidim već meni dobro poznate "oči". Stiže me crni TDM 850, BG tabla. Stajemo na isključenje, pričamo par minuta o motorima i dogovaramo se da do Čačka idemo zajedno. Čovek je unapred dobio upozorenje, da ja ne prelazim 90 km/h i složio se da je OK. 5 minuta kasnije, očigledno nije bilo OK, smorio se, svirnuo i dao po gasu. Ne krivim ga. :D Posle par pića i partije razgovora sa prijateljem, krećem od Čačka ka Kruševcu, pa dalje ka Aleksincu gde ću se uključiti na dosadni autoput ka Vranju.
U Vranje stižem oko 20h posle pređenih 500km, odlazim do prenoćišta "TRIOOO" koje sam imao u vidu još pre polaska, ali nisam rezervisao. Smeštaj je jako dobar, higijena na visokom nivou, kao i ljubaznost. Cena 1400 RSD. Preporučujem ih.
Pošto ja nisam neka spavalica, ujutru ustajem oko 6h, pakujem se i krećem ka Ohridu. Na granici je naravno užasna gužva ali prolazim između kolona i stajem pravo na rampu i prelazim granice. Autoput do Skopja je dobar, putkozi su na sve strane, tako da nema šanse da se omaši isključenje bilo koje mesto. Naplatne rampe su vrlo česte i putarina košta od 0,8e-1,5e. Posle Gostivara, autoput postaje put za motorna vozila, sa mnogo rupa i neravnina. U Ohrid stižem oko 13h, i nalazim smeštaj kod naših Srba, apartmani "DIMIĆ". Noćenje košta 20e, 50m je od jezera, higijena vrhunska, ljubaznost osrednja. Posle raspakivanja prtljaga, sledi ručak, vozikanje čamcem, kupanje u jezeru i obilazak Ohrida.

20150717_104755.jpg
 
20150717_165947.jpg
 
20150717_202110.jpg
 
20150717_204840.jpg
 
20150718_101456.jpg
 
20150718_101525.jpg
 
20150718_101907.jpg
 
20150718_124616.jpg
 
20150718_125417.jpg
 
20150718_125626.jpg
 
20150718_125714.jpg
 
20150718_182912.jpg
 
Document_page_001.jpg
 
DSC_0492.jpg
 
DSC_0494.jpg
 
DSC_0496.jpg
 
DSC_0504.jpg
 
DSC_0508.jpg
 
DSC_0510.jpg
 
DSC_0514.jpg
 
 
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

U nedelju, 19.07.2015., ustajem oko 7h, pakujem se i krećem ka Paraliji. Razlog zašto idem tamo iako su me svi savetovali da ne idem je taj sam mislio da ću lakše naći povoljniji smeštaj jer naravno, nisam ništa rezervisao. Zapravo, nikad nisam ni bio u Grčkoj, a s obzirom da sam krenuo sam na putovanje, nisam ni znao koliko ću se zadržati pa mi je to bila najlakša opcija. Na pola puta od Ohrida ka GP Medžitlija/Niki put je odličan, a druga polovina, veoma loša. Na Grčkoj strani, stajem u kolonu, a jedan carinik me zove da izađem iz iste i ponesem pasoš jer je smena pa samim tim i zastoj pa da ne čekam bezveze. Put kad Paraliji nastavljam preko Ptolomaide i Verie. Put je veoma dobar i ima veoma malo saobraćaja. Inače, na toj deonici sam primetio da svega 1/10 firmi radi što potvrđuje pisanje medija o krizi koja vlada u toj zemlji. Malo je sablasno videti sve te firme, koje su bile inače veoma lepo sređene, kako raste trava kroz i oko njih. Na odredište stižem oko 13h i bacam se u potragu za smeštajem. Nije bilo lako kao što sam ja mislio. Cene prenoćišta bez rezervacije su mahom oko 30e ali i to ako ima mesta. Posle sat vremena, uspevam da nađem smeštaj za 25e, nekih 200m od plaže. brzo sam se raspakovao, i krenuo na kupanje. Čim sam ušao u vodu, razočarao sam se. Voda je vrlo topla, puna trave, bez talasa i poprilično udaljenom dubinom. Jesam li rekao i da sam jako tvrdoglava osoba? E, da nisam takav i da sam poslušao šta su mi pričali, pošteno bih se i okupao u Grčkoj. Tu sam boravio 3 dana, poprilično ustaljena i dosadna ali sam se bar odmorio. Na početku sam napisao da sam izvojevao "Pirovu pobedu". E, moja cena toga to sam išao sa motorom je bila ta što mi je bilo dosadno samom na moru. Podstrek mi je davalo to što idem u Rumuniju u koju godinama želim da odem. I tako, posle 3 dana, rano ujutru krećem ka Montani u Bugarskoj gde sam prvobitno planirao da prespavam. Put u Bugarskoj u pravcu Sandanski-Sofia nije baš najbolji. Na putu ka Sofiji, sa desne strane nema baš mnogo pumpi. Koliko su retke, dovoljan je dokaz da sam u Sofiu stigao sa 100ml goriva. Već sam se pripremao da guram motor. Tu sam sipao najskuplje gorivo na turi, 1,7e/lit. Pošto krećem rano, i jako retko pravim pauze, na odredište i stižem ranije od planiranog. Tako sam u Montanu stigao oko 15h. Stajem na OMV pumpu da napravim pauzu i da razmislim šta mi je raditi. Donosim odluku da mi je bolje da to veče stignem u Curtea d' Arges, gde sam trebao tek dan kasnije da spavam. Želja i nestrpljenje da se i ja konačno upišem u spisak onih koji su bili na čuvenom Transfagarasanu, mi daju snagu da vozim dalje. Put me vodi ka mostu Vidin/Calafat gde me carinici zadržavaju 20 minuta na proveri dokumenta. Kada su sve proverili, vratili su mi dokumenta i poželeli srećan put. Dalje idem ka Craiovi i Pitesti-ju. U Pitesti stajem da odmorim motor posle 800km. Plan je naravno da spavam u apartmanima "JANKOVIĆ" u Curtea d' Arges, Pozivam ih sat vremena pre dolaska kod njih i rezervišem smeštaj.
Adekvatno štivo:

20150720_064147.jpg
 
20150720_185855.jpg
 
Hi-tech rampa u Bugarskoj:
20150721_150022.jpg
Negde u Grčkoj:
DSC_0517.jpg
 
DSC_0520.jpg
 
DSC_0521.jpg
A šta se gleda u Paraliji? Pa SAT-ova patrola do Paralije. :D
DSC_0525.jpg
 
DSC_0526.jpg
 
DSC_0528.jpg
Najskuplji sladoled, 6e...
DSC_0531.jpg
 
DSC_0533.jpg
 
DSC_0538.jpg
 
938km-58km koliko je već bilo na satu. Paralia-Curtea d' Arges= 880km za jedan dan.
DSC_0543.jpg
 
 
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Smeštaj u apartmanima "JANKOVIĆ", plaćam ekstremno jeftino-5e. Skuplja je bila večera-7e. Odlazim na spavanje nestrpljiv da osvane sledeći dan. Pohod na Transfagarasan počinjem u 7h. Podmazujem lanac, sajle sa WD-40, pakujem torbe i spreman sam. Put na Transfagarasanu je malo lošiji (u poređenju sa Transalpinom) ali ne mari, meni je fenomenalno. Do jezera Balea sam stigao sa nestrpljenjem da vidim čuvene vidikovce. Na obali jezera, u restoranu pijem kafu, a u tom momentu stiže 10 motora iz Nemačke. 7 komada su BMW R1150, 1 Transalp, 1 Fazer i 1 XT 660 R. Popričao sam par rečenica sa njima, kupio suvenire i krenuo dalje. Posle Balea jezera, kreću već čuvene krivine koje bih radije prepešačio zbog slikanja jer me mrzi da stajem svakih 100m da slikam. Za mene je ono raj na zemlji. Posle sat vremena posmatranja i slikanja, krećem da vozim. Dok sam se spuštao, sreo sam bar 100 motora koji se penju.A kao u inat, mahom Honda Varadero, motor koji mi se užasno sviđa i koji mi je želja da kupim. Zanimljivo mi je bilo da je grupa iz Italije došla sa Moto Guzzi 850 T3. Svaka im čast. Po završetku Transfagarasana, nastavljam ka Transalpini. Posle dosadne vožnje kroz sela konačno kreće dobar put. Tačnije odličan, tamo gde ga ima jer je na dosta mesta voda odnela put pa ga popravljaju. Taman krene par kilometara odlične vožnje i krivinarenja, pa prekid puta i sve tako. Na Transalpini nisam nešto preterano stajao da slikam jer sam previše uživao u vožnji. Za to je mnogo bolja od Transfagarasana, ali predeli su lepši na njemu. Kada sam došao konačno do vrha Transalpine, ništa se nije videlo sa strane od magle a temperatura je bila sigurno oko 10-tak stepeni. Užasno je bilo hladno. Ali je vredelo. Ono zaista vredi videti i odvozati. Pun elana posle dobre vožnje, spuštam se ka Targu Jiu i krećem ka Kladovu jer sam hteo da to veče dođem kući. Na Dunavskoj magistrali, počinje da mi lupa desna plastika jer je ispao šraf koji je drži. Na brzinu uzimam srebrnu traku, lepim dok me jedu komarci koji su kao rode i gasiram do Šapca gde sam stigao oko 23h posle skoro 900km. Ukupno sam prešao nešto malo manje od 3000km i potrošio blizu 450e. Ako izuzmem tu plastiku, motor je bez greške služio i potrošnja nikad nije prešla 4,8 lit/100 km. A sutradan, zasluženo 4-časovno sređivanje i poliranje TDM-a. :D
 

DSC_0544.jpg
 
DSC_0545.jpg
 
DSC_0546.jpg
 
DSC_0547.jpg
 
DSC_0548.jpg
 
DSC_0549.jpg
 
DSC_0551.jpg
 
DSC_0558.jpg
 
DSC_0559.jpg
 
DSC_0560.jpg
 
DSC_0562.jpg
 
DSC_0564.jpg
 
DSC_0569.jpg
 
DSC_0579.jpg
 
Severina je videla sneg u maju, ja u julu. :D
DSC_0583.jpg
 
DSC_0587.jpg
 
DSC_0589.jpg
 
DSC_0596.jpg
 
DSC_0598.jpg
 
DSC_0606.jpg
 
DSC_0616.jpg
 
DSC_0620.jpg
 
DSC_0623.jpg
 
DSC_0626.jpg
 
DSC_0629.jpg
 
DSC_0640.jpg
 
DSC_0644.jpg
 
DSC_0645.jpg
 
DSC_0647.jpg
 
 
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
DSC_0652.jpg

 

DSC_0654.jpg

 

DSC_0656.jpg

 

DSC_0658.jpg

 

DSC_0659.jpg

 

DSC_0661.jpg

 

DSC_0663.jpg

 

DSC_0664.jpg

 

DSC_0665.jpg

 

DSC_0675.jpg

 

DSC_0677.jpg

 

DSC_0678.jpg

 

DSC_0679.jpg

 

DSC_0681.jpg

 

DSC_0683.jpg

 

DSC_0684.jpg

 

Nebu pod oblake...

DSC_0688.jpg

 

DSC_0690.jpg

 

DSC_0692.jpg

 

DSC_0693.jpg

 

DSC_0695.jpg

 

DSC_0696.jpg

 

DSC_0697.jpg

 

DSC_0699.jpg

 

Srebrna traka za sve što se pomera a treba da stoji.

DSC_0700.jpg

 

Zasluženo sređivanje i lickanje. :)

DSC_0703.jpg

 

 


  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: loznica
  • Motocikl: dl 650 v strom

Bravo za kilometrazu i destinaciju samo da si imao koji dan vise da malo vise uzivas jer je sve prelepo pogotovu  u Rumuniji.Eh,da je jos i devojka isla bio bi potpun dozivljaj.U svakom slucaju svaka cast i sve najbolje,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

@ Dudic90 Ukupno sam prešao nešto malo manje od 3000km i potrošio blizu 450e. Ako izuzmem tu plastiku, motor je bez greške služio i potrošnja nikad nije prešla 4,8 lit/100 km.

 

Kakva je bila situacija sa potrošnjom ulja? Pretpostavljam da bi to zanimalo Branka :lol:

P.S. Šala Branko, nemoj opet one tvoje čudne moći :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

@ Dudic90 Ukupno sam prešao nešto malo manje od 3000km i potrošio blizu 450e. Ako izuzmem tu plastiku, motor je bez greške služio i potrošnja nikad nije prešla 4,8 lit/100 km.

 

Kakva je bila situacija sa potrošnjom ulja? Pretpostavljam da bi to zanimalo Branka :lol:

P.S. Šala Branko, nemoj opet one tvoje čudne moći 

Da se ne lažemo, dosuo sam 100ml ulja kad sam došao kući. Od servisa koji sam radio u aprilu ove godine sam prešao 6500km, dakle zrela je za zamenu ulja što ću i uraditi za par dana. Sve dok nisam odvozao ona 2 dana po skoro 900km  bez većih pauza, uopšte nije trošio ulje.  Pred kraj te dve vožnje sa velikom kilometražom, tačno sam osećao da ulje gubi svoja svojstva i da se malo teže šalta pa je moja pretpostavka da ga je zbog toga i potrošio. A ujutru kada se motor ohladi bude sve ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Штета је што ниси имао више дана па да нефорсираш толико , лепо си то усликао и описао  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Lepa tura, I nemoj da si nezadovoljan. Ja godinama putujem sam I niko mi ne zvoca.

Hvala. ;) Navikne se čovek vremenom. Već 4 godine tako. Ja to kažem: sam sam i rođen, sam ću i da vozim.  :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja