Jump to content

Moto Zajednica

Medeni mesec kroz Toskanu i Dolomite

Recommended Posts

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Pre 3 godine sam prvi put bio motorom na Alpima I ono po cemu cu ja, a verujem I moja zena, celog zivota pamtiti Alpe je promena statusa “devojka” u ”verenica” na vrhu prevoja Passo dello Stelvio. Kako smo se u junu “napokon” vencali, odlucili smo da za medeni mesec posetimo Alpe I podsetimo se kako je lepo bilo.

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Okvirni plan je bio da odemo opet na Dolomite I da probamo da obidjemo sto je vise moguce I da uzivamo u prelepim Alpima. Medjutim, vise od 5 dana po Alpima bi ipak bilo previse, bez obzira sto su mi to najlepsi predeli po kojima sam vozio. Cuo sam dosta toga lepog o Toskani, ali sam je uvek ostavljao sa strane, valjda iz samo meni poznatih razloga, kao bice vremena nekad kad ne bude neka pametnija destinacija. Medjutim, tu sam se veoma prevario J

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I tako mi odlucimo da u ovu turu ubacimo I Toskanu. Planovi su poceli jos dok je sneg bio napolju, bukirali smo smestaj u Toskani I na Alpima jos u januaru. I onda cekanje, iscekivanje tog 20.juna. Prvo sam bio veliki optimista I planirao da u jednom danu predjemo 1100km do mesta Poggibonsi gde smo rezervisali smestaj u Toskani, medjutim posle malo razmisljanja, ipak sam se opredelio da prespavamo u Graz-u I drugi dan nastavimo kao Toskani. Sto se ispostavilo kao veoma dobra odluka, jer smo svaki dan u Toskani prelazili izmedju 250-450km.

Kao I uvek, hrvatski autoput me veoma ubije u pojam, nenormalno dosadna voznja po autoputu, ali nemamo drugi izbor da brzo stignemo do Austrije ili Italije. U Graz stizemo nesto posle podne, odmaramo, ne izlazimo nigde, a I da smo hteli nije bas bilo pametno jer je bas taj dan dogodio incident kad je neki lik dzipom pregazio oko 30ak ljudi po samom centru, pa je grad bio pun policije.

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Elem, sutradan ujutru krecemo ka Toskani. Ceka nas oko 700km. Sve do Bolonje je autoput, kao I svaki drugi autoput, prilicno dosadan, osim jednog dela kad se predje iz Austrije u Italiju oko mesta Tarvisio, I pocne planinski deo. Od Bolonje ka Firenci je prelep put, krivine, pasnjaci, suma, puno motora. I svi voze kao da su na stazi. Tu se nalazi znak za pocetak Toskane, a na samom vrhu je I prelaz Passo della Raticosa sa nepunih 1000mnv. Na samom prevoju je bio neki mini skup bajkera, I neki dj je pustao muziku sa terase, ali nismo imali vremena da se zadrzavamo pa smo produzili dalje prema Firenci. Uvek nosite punjac za gps J meni je crkao moj pa sam kontao da mi nece ni trebati za ovu turu. Ovde baterija pocinje da mi crkava, a telefon sam koristio kao GPS, ostalo je nesto oko 4-5%. Prolazak kroz Firencu je bio naporan, guzve, semafori, gradska vrucina, a meni se baterija polako prazni. Izadjosmo mi nekako na magistralu ka Sieni. Kada smo stigli u smestaj telefon je prikazivao jos 1% baterije J

 

 image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Smestajem smo odusevljeni, namerno sam trazio smestaj u nekom selu, da ne budemo bas u civilizaciji, da osetimo pravu Toskanu, tako da oko kilometer oko smestaja nije bilo drugih kuca, a mi smo bili sa jedne strane okruzeni sumom a sa druge ogromnim vinogradima. Inace, mesto je kao stvoreno da se covek odmori I da uziva u prirodi. Za dobrodoslicu nas je cekalo belo I crno domace vino, rece gazdarica da moramo da probamo njihovo vino J

 

 image.jpg

 

image.jpg

 

 image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Prvi dan je bio plan da obidjemo San Gimignano, Volteru, Monticiano I da se vozikamo izmedju Colle di Val d’Elsa I Siene. Putevi su prelepi za voznju, nema guzve, dobar je asfalt, priroda je prelepa, nema nekih krivina koje bi me iznenadile, sve su nekako ocekivane. San Gimignano je lep stari gradic, samo je prepun turista, pogotovo kineza, I to mi kvari nekako celu sliku o tom gradicu.

 

image.jpg

 

 image.jpg

 

 image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Put ka mestu Montieri je nesto drugaciji od onoga sto karakterise Toskanu, onih psenicnih polja, drvoreda. Ovo me najvise podseca na Bosnu, dosta zelenila, niskih brda I sume koliko volis. Nastavljamo  do Chiusdino-a svracamo samo na ulaz u grad da se slikamo jer je prelep pogled sa oboda grada.

 

image.jpg

 

Posle Palazzetto skrecemo ka Abbazia di San Galagano, ogromna gradjevina, manastir iz 13. veka, specifican po tome sto nema krov a zidovi I stubovi su odlicno ocuvani. Ispred su drvoredi I psenicna polja, bas lepo mesto za slikanje, iznad manastira na brdascetu crkva koja je poznata po macu zabodenom u stenu.

 

 image.jpg

 

15_1.jpg

 

15_2.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Zatim prolazimo kroz Monticiano I prolazimo kroz Riserva Statale Tocchi, kao neki nacionalni park. Ja sam bio ubedjen da je Monticiiano veliki grad ali on je ipak bas mali. Samo smo dosli do centra okrenuli se I nastavili put. Na kratko se ukljucujemo na magistralu I odvajamo ka Casciano. Opet se penjemo I imamo predivan pogled na sumovita brda. Sto smo blize Sieni, sve vise voznja postaje ravnicarska I svuda oko nas su polja, zuta, zelena, braon. Idemo kroz Fontazzi, Casanova, Lupompesi, zatim Lucignano d’Arabia. Prolazak kroz sela I predivni pogledi na njive psenice I stare kuce, na vrhovima brezuljaka. Prolazimo pored Siene, I ukljucujemo se na magistralu ka Poggibonsiju. Tu se zavrsava voznja za taj dan, I pocinje odmaranje u bazenu I uzivanje u pogledu iz prelepe baste.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Drugi dan. Plan je bio posetiti Terme di Saturnia, to je neka prirodna banja gde je voda oko 35 stepeni, kao stvoreno za uzivanje. Od silaska sa magistrale, put je prilicno los, pogotovu sto smo se vise priblizavali banji sve je losiji put bio. Tako da nas je taj deo puta prilicno izmorio. Ovde mi se svidelo sto Italijani nisu napravili 5 hotela, 8 restorana i stavili rampu za naplatu ulaza nego su ostavili onako sve kako je priroda napravila, cak I trsku pored tih bazena nisu odsekli.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kako je taj dan bilo prilicno vruce I planirali smo da se kupamo u banji, nisam imao gde da smestim jaknu, pa sam krenuo u duksu. Sto se ispostavilo kao velika greska ako ne znas kolika je planina monte Amiata J Od mesta Aiole pocinje uspon na monte Amiata, nesto slicno kao uspon na Avalu, takva je okolina. Kako se penjemo, temperature pocinje da pada, da bi do samog vrha bilo oko 12-14 stepeni, sto je za voznju u duksu izuzetno hladno J Ne pamtim da sam se skoro toliko smrzao kao na usponu na ovu planinu. Inace sam vrh je visok oko 1740mnv I na vrhu je skijaliste, kao I jedan od najlepsih pogleda na Toskanu. Mi ipak nismo imali srece da dozivimo taj pogled iako je on bio razlog uspona na Amiatu, jer je tih sat vremena vrh bio pod nekom maglom. Samo 1-2 sata posle razvedrilo se, ali mi smo vec bili u ravnici L

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

34_1.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Nastavljamo dalje preko Bagno San Filipo I Bagno Vinoni ka Pienza-i. Ceo taj put od Amiate do Pienza-e je ono sto zovu prava Toskana, tu se nalaze ogromna zuta polja I luksuzna domacinstva na proplancima sa ogromnim drvoredima koji ukrasavaju put do same vile. Sva ta domacinstva izgledaju prilicno staro, ali kad se pridje malo blize, tek tad se vidi koliko je to uredjeno I sredjeno I da su samo luksuzni automobili u dvoristima. Ako planirate da posetite Toskanu, ovaj deo puta ni pod razno nemojte da propustite, to nam je bio najlepsi deo Toskane.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Planirali smo da odemo I do mesta gde je snimana legendarna scena iz filma Gladijator, ali kad sam video kakav put vodi do tamo, nisam smeo da rizikujem da probusim gumu ili nesto gore. Za neke hard endure motore to ne bi bio problem, ali sa Thundercat-om to je bila velika prepreka. Mogli smo da pesacimo 1.5km, ali je bilo prilicno vruce pa smo odustali od te zamisli I nastavili prema kuci preko Siene. U sienu nismo svracali jer smo planirali jedan ceo dan da odvojimo za Sienu.

 

image.jpg

 

160.jpg

 

161.jpg

 

Treci dan je bio planiran samo za Sienu. Ovde necu nista pisati jer ne znam sta bih izdvoji kao bitno. Na mene Siena nije ostavila neki preteran utisak. Veliki stari grad okruzen zidinama, sa uskim ulicama I starim zgradama I million turista. Jedva sam cekao da dodjem u smestaj I da se bacim u bazen.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Cetvrti dan je bio predvidjen za najduzu turu. Obilazak nacionalnog parka Cinque Terre. Sam put nije zanimljiv za voznju niti ima sta da se vidi. Svratili smo u Pizu da vidimo taj krivi toranj. Na slikama mi se cinio mnoooogo veci nego sto je u realnosti. Ali prilicno lepo izgleda I poprilicno je kriv. Oko njega brdo turista koji ga pridrzavaju, barem na svojim slikama, izgleda prilicno smesno kad gledas sa strane kako svi poziraju J

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlucio sam da vozim duz cele obale od Pize do La Spezia-e, ali to je bila greska. Taj put koji ide uz obalu je dosta opterecen I ima dosta semafora, ipak su to turisticka mesta, a more se ne vidi jer su izmedju puta I mora vikendice, garaze, moteli I sl. Tako da je bolje da iskoristite autoput I da taj deo predjete za 15-20min, nego da zaglavite kao ja 1.5 sat J Stizemo u La Spezia-u, ogroman grad, velika luka. Tu se nismo zadrzavali nego produzili ka prvom mestu u Cinque Terre, Riomaggiore. Cinque Terre cine pet sela, koja su nacickana na samim stenama na obali mora. Pogled sa magistrale je fenomenalan. Sisli smo u Riomaggiore peske jer nije dovoljen ulaz automobilima ni motorima, niti je dozvoljen parking na ulasku u selo osim stanarima. Zanimljivo turisticko mesto sa sarenim kucicama koje su nacickane kao u favelama. Puno je turista, naravno kineza. S’vremena na vreme zagrmi voz koji prolazi kroz sred tih sela, tako da je mozda to I najbolja varijanta za obilazak ovih mesta, jer do nekih sela se od parking pesaci I po kilometer, sto I nije bas uzivanje u motoopremi.  Zatim smo otisli do treceg po redu sela Vernazza. Put od magistrale do Vernazza-e je veoma los, uzak, naporan I sam spust traje skoro 20minuta. Veoma slicno selo kao I prethodno koje smo videli, pa smo odlucili da ne idemo dalje, nego da se vratimo na obalu mora I malo se okupamo. Posle kupanja krecemo ka Poggibonsi-ju I to je bio kraj ovog dana sa predjenih 450km.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Peti dan krecemo ka Dolomitima. Da ne bi isli celim putem preko autoputa, planiramo da vozimo celu obalu Lago di Garda jezera, sto se ispostavilo da je pun pogodak, jer je obala jezera prelepa. Voznju nastavljamo autoputem do mesta Ora Auer, odakle krecu planine. Malo po malo, krivina po krivina stigosmo do malog planinskog mestasca Colle Santa Lucia. Mesto je kao iz bajke, okruzeno sa dva ogromna vrha Chivete I Pelmo, seoskom crkvom na proplanku I kaficem Belvedere koji ima nalepsi pogled na dolinu I vrhove. Smestaj smo izabrali iz jednog jedinog razloga, sto je sve blizu, Colle Santa Lucia je u sredistu Dolomita.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Za obilazak Alpa nisam imao nekih planova, gde god da krenemo predeli su fenomenalni. Tako da prvi dan provodimo vozeci Sella Ronda tj. krug oko Sella Towers masiva. Cini mi se da je ovaj deo I deo posle prevoja Passo di Valperola najlepsi na Dolomitima. Obilazimo prevoj Passo Fedeia kao I istoimeno jezero, prelep masiv Marmolada na kome ima snega kao da je januar, Canazei, Passo Sella (po meni najlepsi prevoj), Passo Gardena, mesta Colofosco I Corvara, Passo Campolongo, skijaliste Arabba. Slike govore mnogo vise od hiljadu reci, uzivajte J

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

100.jpg

 

101.jpg

 

102.jpg

 

103.jpg

 

104.jpg

 

105.jpg

 

106.jpg

 

107.jpg

 

108.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Drugi dan je bio rezervisan za Passo Falzarego, Passo Valperola, Passo Pordoi, mesta Armentarola I Villa. Predeli posle Passo Valperola ka mestima Armentarola I Villa su izvanredni. Na putevima ima svega, od biciklista, motora, luksuznih automobila, oldtimer-a, do ljudi koji peske prelaze vrhove. Uglavnom se voze BMW I Ducati I naravno preko 1000ccm. Mislim da nisam video vise od 5-6 motora od 600ccm, imali smo najslabili motor na Dolomitima, ali srce kao u lava J A I sto se tice godina, mislim da smo bili najmladji iako 34 godine I ne zvuci toliko mlado J uglavnom su bili ljudi sa preko 50 godina iz raznih krajeva, a ponajvise Nemacka, Austrija, Francuska.

 

 111.jpg

 

112.jpg

 

113.jpg

 

114.jpg

 

115.jpg

 

116.jpg

 

117.jpg

 

118.jpg

 

119.jpg

 

 121.jpg

 

122.jpg

 

123.jpg

 

124.jpg

 

125.jpg

 

126.jpg

 

127.jpg

 

128.jpg

 

129.jpg

 

130.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Temperatura preko dana je bila prijatnih 22-25 stepeni, dok se uvece spustala na oko 7-8, I nije bas bilo prijatno sedeti u basti navece. Inace sva ta planinska sela nisu ziva uvece u ovo doba godine. Vec oko 21-22h, ne mozete da vidite maltene upaljeno svetlo u kucama, dok je preko dana svaki kafic pun. Treci dan odlazimo do passo Giau, Cortine d’Ampezzo, jezera  Misurina, Tre Cime di Laveredo, passo Tre Croci, pa se spustamo juzno do Pieve di Cadore I predivnog jezera lago di Cadore. U povratku sa jezera se prilicno naoblacilo pa smo samo na brzinu prosli kroz sela Forno di Zoldo I Zoldo Alto kao I preko prevoja Passo Staulanza sa kog se pruza takodje prelep pogled na vrh Pelmo. Ipak nije padala kisa, brzo su se oblaci razisli.

 

109.jpg

 

110.jpg

 

120.jpg

 

131.jpg

 

132.jpg

 

133.jpg

 

134.jpg

 

135.jpg

 

136.jpg

 

137.jpg

 

138.jpg

 

139.jpg

 

140.jpg

 

141.jpg

 

142.jpg

 

143.jpg

 

144.jpg

 

145.jpg

 

146.jpg

 

162.jpg

 

163.jpg

 

164.jpg

 

165.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Poslednji dan na Dolomitima bio je planiran da odemo malo severinije do Kronplatz-a inace poznatog skijalista. Put kao I predeli su fenomenalni osim malog dela koji vodi kroz sumu par kilometara pred Kronplatz. Naravno, opet nismo mogli do vrha jer nam je motor prilicno vezan za asfalt a poslednjih 1-2km je bio makadam. Ovim smo zavrsili turu po Dolomitima, sutradan smo krenuli za Graz. Iz Colle Santa Lucia idemo preko prevoja Giau pa na Cortinu pa nastavljamo ka Austriji.

 

147.jpg

 

148.jpg

 

149.jpg

 

150.jpg

 

151.jpg

 

152.jpg

 

153.jpg

 

154.jpg

 

155.jpg

 

156.jpg

 

157.jpg

 

158.jpg

 

159.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Tog jutra na prevoju Giau zaticemo skup oldtimer-a iz Francuske koji su verovatno samo u prolazu pa se malo odmaraju na prevoju. Svi automobile su perfektno sredjeni do najsitnijih detalja, bilo je jaguara sa V12 motorom, Porsche-a, Bmw-a, Alfi, ma raj za oci.

 

166.jpg

 

167.jpg

 

168.jpg

 

169.jpg

 

170.jpg

 

171.jpg

 

172.jpg

 

173.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Da razbijemo malo monotoniju autoputeva, svracamo do Banjaluke kod jednog prijatelja sa fakulteta I tu ostajemo da nocimo. Banjaluka je prelep grad, sa dosta kafica koji su puni ljudi, jednostavno dosta ziv grad. Sutradan smo, na predlog prijatelja, obisli slapove Krupe I drvenu crkvu. Put kroz kanjon Vrbasa je odlican, malo kamioni kvare utisak, ali opet moze se uzivati. Vrbas je prelepa reka, veoma cista, koliko sam ja mogao da primetim. I naravno ne propustamo cevape kod Muje.

 

174.jpg

 

175.jpg

 

176.jpg

 

177.jpg

 

178.jpg

 

179.jpg

 

180.jpg

 

Sutradan oko podne napustamo Banjaluku i krecemo za Beograd. Sve u svemu, prelepih 4960km, bez nekih problema, sa odlicnim vremenom I u Toskani I na Alpima.

Do sledeceg putovanja J

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Одличан путопис, сјајне слике.

Од мене си добио 5 звездица, а заузврат бих био задовољан једном сликом из "cockpit"'-а, нешто ми ту привукло пажњу на једној слици, носач за телефон/навигацију и још неки каблови поред чини ми се.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Za kolegu @Svaler to je nosac za telefon, GPS sa aliexpress-a, odlicno je odradjen, aluminijumski cvrst, lako se podesava. Nije bilo kablova, nego vezica kojom sam osigurao telefon ako nekim slucajem ispadne.

 

http://www.aliexpress.com/item/Aluminum-alloy-bicycle-motorcycle-GPS-phone-Mount-holder-for-iphone-6-plus-samsung-note-2-N7100/32252048311.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prelepo. Dolomiti su prekrasni. Otići na Stelvio i Grosglokner je lepo za doživeti i upisati u moto istoriju, dok su Dolomiti neiscrpna destinacija. Svaki put može da se izabere druga ruta i nikada ne može da se obiđe sve. Čestitam još jednom. Kako uspevaš na R-u da sa saputnicom voziš toliku kilometražu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja