Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Foca

Prvo da se predstavim,nov sam na ovom forumu.

Ja sam Milos iz Republike Srpske, imam 20ak godine, visina 193cm i tezina 93kg.

 

Uglavnom trazim motor od 125 ccm sport, a razmisljao sam i o nekom chopperu, ali za ove pare sam od choppera nalazio yamasaki 250ccm.

Buzdet mi je oko  750 eura..

 

Student sam i motor bi vozao samo ljeti, dok sam kuci, tako da bi mi dobro dosao motor sa sto manje ulaganja, potrosnje...

Ne trazim sad neki ekstra  motor jer je ovo veoma malo para i ne bi prelazio velike daljine u jednom danu, uglavnom do bazena ljeti i da se provozam...

 

Nalazio sam na pik.ba  razne motore u ovom budzetu: tipa kineski lifan 125-30, yamaha trz 125ccm, aprilia 125ccm  itd.

 

 

Uglavnom ovako nesto se moze naci u mom budzetu u BiH:

http://www.olx.ba/artikal/17518100/motor-aprilia-af-1-125/

http://www.olx.ba/artikal/15560239/motor-yamasaki-250cm/

http://www.olx.ba/artikal/15883612/yamaha-tzr/

http://www.olx.ba/artikal/17717672/lifan-125-30/

1 euro je 2km

 

Svaki savjet i preporuka je dobro dosao, u obzir dolaze sport 125ccm i chopperi do 250 ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Pozdrav Milose.

 

Jel si probao neki od tih motora,mislim da ce ti biti bas mali na tvoju visinu? Dosta su niske sportske 125-ice. Tebi bi vise lezao neki enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Foca

Pozdrav Milose.

 

Jel si probao neki od tih motora,mislim da ce ti biti bas mali na tvoju visinu? Dosta su niske sportske 125-ice. Tebi bi vise lezao neki enduro.

 

Nisam svaki probao od navedenih...trebao bi ove sedmice da odem i da pogledam lifan 125 sportski,koji je u blizini,mlad motor ali mi nest ne ulijevaju povjerenje...a i imam jedan yamasaki 250 ccm chopper u planu da pogledam...

Trazim  i dalje po oglasima,pogledacu i enduro...

Ako imas neki enduro na umu slobodno preporuci,pa cu pogledat da li ima u blizini... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ja sam vozio Yamasaki 250, prešao sam sa njim skoro 20000, nikad me nije ostavio nigdje a išao sam sa njim i na Kosovo i na more, to su sve bile ture po 500km u jednom pravcu. Imao sam problema samo sa nekim sitnim glupostima ali nikad me mašina nije izdala. Mislim da je to motor koji me je naučio svemu i žao mi je što opet nemam takav motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Foca

Ja sam vozio Yamasaki 250, prešao sam sa njim skoro 20000, nikad me nije ostavio nigdje a išao sam sa njim i na Kosovo i na more, to su sve bile ture po 500km u jednom pravcu. Imao sam problema samo sa nekim sitnim glupostima ali nikad me mašina nije izdala. Mislim da je to motor koji me je naučio svemu i žao mi je što opet nemam takav motor.

 

Nikola,koliko si visok? Interesuje me da vidim da li bi mi po visini odg...Ljudi kazu kinez,kloni se toga..itd..ali eto tebe je dobro sluzio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidi dali mozes naci TDR, on je super za visoke i ima puno snage jedino sto trosi oko 5-6L i sto se cuje ko motorka al ako ti to ne smeta, onda je to vrhunski motor za tebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Foca

Nasao sam ova dva motora..cena je oko 500 eura,dok prevedom,odem..izaslo bi negde 600-650eura..sto je u mom budzetu..

Aprilia je 2t i sigurno je veca potrosnja,dok je lifan 4t,mada za taj lifan sam nedavno cuo...mene zanima da li iko ima iskustva s ova dva motora i moze li mi dati neki savet,pomoc pri odabiru..

 

Evo i linkova:

http://www.olx.ba/artikal/17717672/lifan-125-30/

http://www.olx.ba/artikal/16750766/aprilia-125/

 

Sta uzeti,2t apriliu iz 92 godine,ili lifan 4t iz 2008god?

Brzina mi je nebitna,tj nebitno mi je da li ide motor 100 ili 130,150...vazno mi je da se mogu provozati i da nije preksupo odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Onda 4t definitivno. Takođe ti predlazem nešto nesportsko tipa enduro ili dual sport jer se ne možeš napakovati na R motor od 125 kubika a da bude ugodno. Znam jer sam terao tzr 50 koji je gabaritno isti sa 125 a priblizno smo iste veličine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Foca

Onda 4t definitivno. Takođe ti predlazem nešto nesportsko tipa enduro ili dual sport jer se ne možeš napakovati na R motor od 125 kubika a da bude ugodno. Znam jer sam terao tzr 50 koji je gabaritno isti sa 125 a priblizno smo iste veličine.

 

Trazio sam i enduro..po oglasima ,ali nista nisam uspio naci u mom budzetu...jedino sto sam nasao da valja koliko toliko,da izgleda ocuvano su ta dva motora...msm za kategoriju 125 ccm...Meni je aprilia ljepsa,mada msm da mnogo manje trosi lifan,i lifan je 4t....zbog toga sam se i dvoumio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina Velika Kladusa
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ako volis motor koji hoce ici moja preporuka ti je Cagiva Mito 125ccm 2t koju i sam vozim a visok sam 196ccm i niopste mi nije premal taj motor a tezak sa punim rezervoarom 150KG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja