Jump to content

Moto Zajednica

Mongol Rally

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Odlucili smo da bude karavan definitivno. E sad koji... to jos ne znamo. Kec bi bila dobra fora ali nema karavana a i u razgovorima sa nekim majstorima smo shvatili da ne bi mogao da izdrzi takav put. Nekada je mogao dok je bio nov ali danasnji lesevi ne bi izdrzali takav put. A da ulazemo u auto vise od njegove vrednosti... nema smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sta kazete na FIAT PALIO? Mini karavan, ima 1.0 motor sa 16 ventila a i to je prvi FIAT koji se svojevremeno proizvodio u Kini a i u Turskoj pa vam je dobra sansa da nadjete delove usput ako vam bude stani pani. A iskustva taxista koji ga teraju ovde po KG su pozitivna (za taj cenovni rang) Sad kakav je za off, to ne znam al ne verujem da je bilo koji sa 1.0 motorom dobar.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Palio#First_generation_.281996.E2.80.93present.29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Svaki savet i predlog je dobrodosao.  :takoje:  Medjutim trenutno jurimo treceg clana posade jer ako ne nadjemo treceg cela akcija otpada :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koliko čitam tamo na sajtu, fleksibilni su i za dvotočkaše iznad ciljnih 125cc. Vrv bi prošla neka 200-ka :)

 

Kakvo i koliko učešće se očekuje od trećeg člana ?

 

I kakav vam je plan za skupljanje dobrotvornih priloga od 1000+ funti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Dosta su flexibilni... pogotovo za dvotockase. Cini mi se da sam cak video na nekim fotkama da je na jednom od relija lik isao na TA. Uglavnom, tolerisu sitna odstupanja od pravila. Za malo veca odstupanja se placaju penali a ima I odstupanja za koja nemaju uopste razumevanja. 

 

Treci clan treba da je normalan, da je stabilan, da je spreman da uleti sa 1000e ako zafali, pozeljno je da ume da popravi nesto, da je parlamentaran, I sl. :)

 

Sto se priloga tice... ideja je da se prikupi od dobrotovornih prihoda I da se dopuni iz naseg dzepa ako zafali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ja sam (zanimacije radi) sastavio sličnu rutu. Jedino što bi bilo mnooogo kraće (i jeftinije) da se ne silazi do Astrahana ali na video mapi na sajtu vidim da skoro svi idu tuda... S druge strane, šteta bi bilo preskočiti deltu Volge.

 

U celoj priči mi se jedino ne sviđa što učesnici nemaju nikakav vid tehničke pomoći. Jedina kao olakšica je transport vozila sa cilja do Litvanije.

Daš pare da te bace u nedođiju da se sam snalaziš. To se može i u sopstvenoj režiji :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Pazi... ruta nije, ne sme I ne moze biti zakucana. Nikada ne znas da li ce se iz ovih ili onih razloga morati ici na drugu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Sto se bezbednosti tice, mislili smo I na to. Podelili smo je na dva segmenta. Prvi je licna bezbednost :) I tu nema mnogo mudrosti... ko sta zna I ko sta dohvati to primenjuje :) Drugi je segment je vezan za vozilo. Ideja nam je da u auto (koji god bio) ugradimo I roll bar.

 

Sto se ratnih podrucja tice... pa ako si pogledao trasu... prilicno je bezbedno. To I jeste razlog zasto smo izbegli juznu rutu preko Uzbekistana, Tadzikistana I ostalih stanova I odlucili se za bezbedniju severnu. Juzna ruta jeste lepsa I ludja ali je I opasnija... na zalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Inace moram da primetime da nam se u animaciji provukla jedna mala greska. Naime, povratni let je do Vilniusa u Litvaniji a ne Rige u Letoniji :) U svakom slucaju bice ispravljeno na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Mali update.

 

Organizatori su Starting party za sledeci MR prebacili iz Praga u Rumuniju (najverovatnije Mamaja). Gde ce Starting party biti 2017. jos uvek se ne zna. Postoje neke naznake da ce biti u Budimpesti.

 

Takodje, umesto organizovanog leta od Ulan Udea do Vilnijusa, sad postoji voz od Ulan Udea do Vilnijusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Svaka čast za ideju i želju, pratim uzbuđeno kao da ja treba da idem :D Za par godina bih trebao postati milioner tako da ako ovo zaživi vrlo rado ću vam biti sponzor :):D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Mislim da znam na sta mislis. On je dosta manji od ovih karavana. Inace u razgovorima sa majstorima I sa ljudima koji imaju ili su vozili Palio, dosli smo do zakljucka da je Skoda Fabia caravan ipak najbolji izbor. Ukoliko se nesto ne promeni do same prijave slobodno mozemo reci da je Skoda nas izbor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja