Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor i odmah na Enduro :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: -

Ovo mi je prvi post na ovom forumu pa prvo zelim da vas sve pozdravim :)

 

Imam 35 godina i vec neko vreme (godinu-dve) zamisljam sebe kako vozim neki enduro motor po Fruskoj Gori i evo ovih dana sam na granici da konkretizujem razmisljanje :)

 

Prvo sto zelim da znate jeste da nikada pre nisam vozio motor, bilo koje vrste. Moja pitanja vezana su za to kako poceti odnosno kako najsigurnije i najjednostavnije uci u svet moto sporta. Kada kazem moto sport mislim iskljucivo na voznju kroz sumu i neasfaltiranim putevima, za pocetak Fruske Gore. Uopste me ne zanima (ne pali ;)) brza voznja niti voznja po asfaltu. Znaci iskljucivo sam zainteresovan za sporiju voznju i uzivanje van "normalnih" puteva :) 

 

Pretpostavljam da bih prvo trebao da polozim za A kategoriju. Inace sam iz Novog Sada pa ako neko ima da preporuci neku dobru auto skolu za to bih mu zahvalan. Nakon sto polozim trebao bih da kupim neki motor. Odgledao sam milion nekih review-a i dosao do ovog modela:

 

http://www.honda-srbija.rs/motocikli/enduro_(onoff)/crf_250l.302.html#Info

 

ali ako neko ima neke druge predloge otvoren sam za sugestije :)

 

Sta uopste mislite o ovoj mojoj ideji? Da li je prekasno za mene da sada ulazim u taj svet? Da li je normalno tj. sigurno poloziti i odmah kupiti ovakav tip motora i zaputiti se van asfalta? Kako preporucujete da ovo sve realizujem? Sigurnost mi je najbitnija. Imam srecu da mi finansije nisu problem tako da mi saveti tipa sta je povoljnije/isplativije itd.. ne znace mnogo (ni malo). 

 

U mojoj okolini niko ne vozi niti motor a za enduro su culi samo iz prica - znaci nikakvih dodirnih tacaka nemam sa motorima. Svi mi kazu da sam lud sto to zelim, da je nesigurno, itd... ali ja bih ipak zeleo da cujem savete i misljenje pravih znalaca :) Dakle kako poceti?

 

Eto nadam se da nisam udavio, pozdrav svima jos jednom i nadam se da ce neko odgovoriti :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Odlican izbor sto se tice motora. Da li je za pocetnika to neznam. A sto se tice of road voznje to je prava stvar. Ja osim toga cak ni skuter ne vozim previse opasno sa ovakvom kulturom saobracaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

1. - odličan izbor brenda :takoje:

2. - za početnika prava mera i odnos snaga/težina, neće ti dosaditi dovoljno dugo

3. - novo je novo

4. - nikad nije kasno za početak, češće su greške sa ranim početkom, u ludjim godinama

 

:dobrodosli2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ovo mi je prvi post na ovom forumu pa prvo zelim da vas sve pozdravim :)

 

Imam 35 godina i vec neko vreme (godinu-dve) zamisljam sebe kako vozim neki enduro motor po Fruskoj Gori i evo ovih dana sam na granici da konkretizujem razmisljanje :)

 

Prvo sto zelim da znate jeste da nikada pre nisam vozio motor, bilo koje vrste. Moja pitanja vezana su za to kako poceti odnosno kako najsigurnije i najjednostavnije uci u svet moto sporta. Kada kazem moto sport mislim iskljucivo na voznju kroz sumu i neasfaltiranim putevima, za pocetak Fruske Gore. Uopste me ne zanima (ne pali ;)) brza voznja niti voznja po asfaltu. Znaci iskljucivo sam zainteresovan za sporiju voznju i uzivanje van "normalnih" puteva :)

 

Pretpostavljam da bih prvo trebao da polozim za A kategoriju. Inace sam iz Novog Sada pa ako neko ima da preporuci neku dobru auto skolu za to bih mu zahvalan. Nakon sto polozim trebao bih da kupim neki motor. Odgledao sam milion nekih review-a i dosao do ovog modela:

 

http://www.honda-srbija.rs/motocikli/enduro_(onoff)/crf_250l.302.html#Info

 

ali ako neko ima neke druge predloge otvoren sam za sugestije :)

 

Sta uopste mislite o ovoj mojoj ideji? Da li je prekasno za mene da sada ulazim u taj svet? Da li je normalno tj. sigurno poloziti i odmah kupiti ovakav tip motora i zaputiti se van asfalta? Kako preporucujete da ovo sve realizujem? Sigurnost mi je najbitnija. Imam srecu da mi finansije nisu problem tako da mi saveti tipa sta je povoljnije/isplativije itd.. ne znace mnogo (ni malo). 

 

U mojoj okolini niko ne vozi niti motor a za enduro su culi samo iz prica - znaci nikakvih dodirnih tacaka nemam sa motorima. Svi mi kazu da sam lud sto to zelim, da je nesigurno, itd... ali ja bih ipak zeleo da cujem savete i misljenje pravih znalaca :) Dakle kako poceti?

 

Eto nadam se da nisam udavio, pozdrav svima jos jednom i nadam se da ce neko odgovoriti :)

 

Nisam u tom fazonu i ne mogu ti dati savet oko enduro motora (hard enduro). Međutim, nikad nije kasno da se počne sa dva točka. Imaš dovoljno godina da znaš da ništa ne može odjednom, pa tako ni ti nećeš moći odjednom da budeš odličan vozač terenskog motora. Počni sa polaganjem (ako te uopšte interesuje vožnja po putu), pa onda lagano uz iskusnije kreni kroz šumu. Budi pažljiv i strpljiv pa ćeš mogućnost povrede i štete svesti na minimum.

 

Što se polaganja za A u NS tiče, preporučujem ti auto školu Floyd (izguglaj) i mog drugara Emila pa se raspitaj kod njega za uslove, cene i ostalo. Čovek vozi motor pa je to ogroman plus.

 

Obavezno poslušaj ove podkaste i iščitaj temu:

 

Ulazak u svet motociklizma:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109400-epizoda-br-12-ulazak-u-svet-motociklizma/?view=getnewpost

 

Polaganje za A kategoriju:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108980-epizoda-br-8-polaganje-za-a-kategoriju/

 

E da, ... Dobrodošao! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

moj drugar je imao ovaj motor , kupio ga je prije 3 godine novog u Sloveniji i ako te interesuju detalji javljaj da ti dam njegov mail

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Samo napred, nikad nije kasno! A ako ces samo kroz sumu, onda ti A dozvola i ne treba.. Stavis ga na prikolicu poneses 3 seta guma i 2 kanistera benzina i istovaris u sumi o udri dok ne nestane goriva il dok se ne umoris :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pula

Nikad nije kasno. Evo ja sad skupljam pare za A kategorju i isto sam luda za enduro motore. Gledam da si uzmem bmw GS 650F ili stari bmw adv. 1200. Btw. Dobrodošao :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nikad nije ni kasno a  ni rano za motore nego je vazda na vrijeme- kaze stara cnogorska poslovica

 

super sto ti finansije nisu problem ali ne kupuj nov motor. Sanse da iz prve kupis ono sto ti bas treba i bas pase  su minimalne. Tako dok ne probas i ne vidis o cemu se radi i ne povatas sto bas hoces ako jos uvijek budes htio enduro kupi nesto polovno ispravno , povezi se sa endurasima , pravac planine i brda  i sve ce ti se samo kasti posle par puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Položi , kupi motor , provozaj se lagano i počni se družiti sa iskusnijim endurašima , od nih ćeš naučiti prije nego sam . Enduro nije samo vožnja kroz šumu i blatu nego i veliki klub prijatelja sa istim afinitetima koji su tu da pomognu i poduče.

Srećno i uživaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

CRF250L je odlican izbor motora za pocetnika pa cak i za iskusnog vozaca koji trazi kombinaciju male tezine, mogucnosti registracije i jeftinog odrzavanja! Odvozio sam s njim Enguro, stavis samo neke agresivne gume i pretvori se u hard enduro...

Evo ti link do najjaceg foruma za crf250l. Tu se moze vidjeti prerade, ima videa, linkova do service manual-a...

 

http://advrider.com/index.php?threads/the-crf250l-owners-thread.823409/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: -

Drugari hvala svima na odgovorima :-) Prijavio sam se u skolu i spremam testove pa na casove. Kad polozim nadam se da ovde ima endurasa za druzenje i po koji savet i uzivo. Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Pa, sve su ti lepo rekli ovi naši drugari. Nije kasno, ti si vidim zreo i pametan čovek, samo cepaj. Ipak imaj na umu da to o čemu maštaš nije toliko jednostavno kao što izgleda dok sanjarimo kako vozimo; kao ono mi lebdimo kroz netaknutu prirudu, kamen, šume i oranja, u fazonu sedimo na oblacima poput anđela, lagano, bez napora i ikakvih sranja.

Misim svejedno što nije tako, ipak je uzbudljivo.

 

Kakogod, kad budeš uzeo motor, ipak ti ne bih preporučio da ideš sam u istraživanje staza i bogaza, naročito uzevši u obzir to što nisi ni seo na motor. Nepisano je pravilo da se ne ide sam, čak i za one koji znaju gde veverica oštri kurac i koji znaju da podignu motor, okrpe gumu, metnu sami sebi udlagu na slomljenu kosku i pomoću kanapa oprave sve što treba.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa, sve su ti lepo rekli ovi naši drugari. Nije kasno, ti si vidim zreo i pametan čovek, samo cepaj. Ipak imaj na umu da to o čemu maštaš nije toliko jednostavno kao što izgleda dok sanjarimo kako vozimo; kao ono mi lebdimo kroz netaknutu prirudu, kamen, šume i oranja, u fazonu sedimo na oblacima poput anđela, lagano, bez napora i ikakvih sranja.

Misim svejedno što nije tako, ipak je uzbudljivo.

 

Kakogod, kad budeš uzeo motor, ipak ti ne bih preporučio da ideš sam u istraživanje staza i bogaza, naročito uzevši u obzir to što nisi ni seo na motor. Nepisano je pravilo da se ne ide sam, čak i za one koji znaju gde veverica oštri kurac i koji znaju da podignu motor, okrpe gumu, metnu sami sebi udlagu na slomljenu kosku i pomoću kanapa oprave sve što treba.

 

I zapovest off-road voznje...... amin  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Bice nam drago da imamo jos jednog kolegu za voznje. Pitaj sta god te zanima, u medjuvremenu pogledaj par videa DSRT googlaj pa ce ti iskociti, Odlican su uvod u dual sport i offroud. Ako ne mozes da nadjes cimni pa cu ti dati direct link. 

 

Mozes naravno pitati sta god te zanima, a mozemo i sesti negde na kafu pa pogledaj motore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Druze nikad nije kasno ja sam ti u isto u 35 godini kupio Kawasaki KLE 500 sa njim polagao i polozio posle vozio pa prodao ,pa uzeo dr650rs vozio pa prodao sve se vrtelo oko 1000 eura i 90 goista sto bih i tebi preporucio promeni dve tri vrste polovnih jeftinijih posto ti finansije kazes nisu problem pa ces videti sta ti lezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Mislim da u potpunosti razumem tvoju situaciju i podržavam te u nameri.

 

Što se tiče izbora motora, ne bih se složio. Imam drugara koji se recimo slično za*ebao. Da me ne razumeš pogrešno, mislim da je model totalno na mestu, samo nije za tebe. Ono što tebi treba trenutno je neki lagan i jeftin enduro na kome ćeš brzo naučiti da voziš i koji ćeš za godinu dana recimo zameniti sa nekim full size endurom ili ćeš otići na neku drugu stranu (asfalt, kros...). 

Taj model je relativno nov i ne možeš ga naći jeftino, a ne isplati ti se da uzimaš nešto što će za kratko vreme izgubiti mnogo na ceni. Drugo, ako tek učiš da voziš, nećeš baš odmah na off road i ne treba ti 21 točak napred već 19 ili čak 17 koji je upravljiviji i lakši za vožnju on road.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Nikad nije kasno. Evo ja sad skupljam pare za A kategorju i isto sam luda za enduro motore. Gledam da si uzmem bmw GS 650F ili stari bmw adv. 1200. Btw. Dobrodošao :-D

Ne znam zasto na tvoj post niko nije imao primedbe...BMW 650F i jos vise adv 1200 su preteski motori za iole ozbiljniji off, vise su za makadamske ceste. Pad ti je na off-u uobicajeni deo voznje, sto ce reci: nigde ne idi sama ako ne mozes da podignes motor. Mislim da se saveti koje su kolege dali mogu primeniti i na tebe. Ako imas priliku, probaj motor koji ti se svidja pre nego se odlucis. A enduro je svakako sjajan provod. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja